MarmeLinda, marmelády oceněné prestižní světovou cenou GREAT TASTE

19. Únor 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15630

I dnes vás seznámíme s dalším výrobcem vynikajících marmelád, respektive výrobkyní. Pod prozaickým názvem MarmeLinda se ukrývá osobnost zakladatelky, majitelky a kuchařky v jedné osobě, paní Lindy Bezusové Kamarádové. Její marmelády nejsou ledajaké. Jsou ověnčeny mnoha cenami, od počátku do konce jsou ručně zpracované, bez jakéhokoli použití konzervantů. Nejdůležitější jsou pro paní Lindu kvalitní suroviny a s nimi spjatá jedinečná výsledná chuť jejích marmelád. Kromě nich však vyrábí také sirupy a lahodné slané delikatesy.

Loňského roku byly její dvě marmelády oceněny nejvyšším možným oceněním, kterým je britská soutěž GREAT TASTE. Tato soutěž je v gastronomii něco jako filmový Oscar, je neznámější značkou pro nejlepší jídlo a pití po celém světě. Nejde jen o marketing a nejoriginálnější obal. Jde pouze a jen o chuť produktu. Soutěže se loni zúčastnilo 16 634 produktů! Nejvyšším oceněním v soutěži jsou 3 hvezdičky, 2 hvězdičky značí nadstandardně lahodný produkt, 1 hvězdička označuje delikatesu. MarmeLinda onu 1 hvězdičku získala za červený rybíz s vanilkou, a nejvyšší ocenění – 3 hvězdičky (které získají pouhá dvě procenta zúčastněných) – za černý rybíz.

Marmeládu z červeného rybízu jedla jako malá holka u své babičky. Když do ní babička přidala lesní maliny, byla najednou marmeláda zcela jiná, lepší. Stejně tak to bylo dle Lindy s vanilkou. „Když jsem džemy do soutěže vybírala, nebyl v tom žádný speciální koncept. Spíš jsem uvažovala, co z mých výrobků už nemůže být lepší, který džem je vyrobený tak nejkvalitněji, jak jen dokážu, kterému už nic nechybí a zároveň má nějaký chuťový šmrnc, prozrazuje, čím odbornou porotu soutěže okouzlila.“

Ovoce pro své marmelády si Linda pečlivě vybírá. Zásadně vaří z čerstvého ovoce té nejvyšší kvality. Ovoce nepasíruje, proto zůstávají ve skleničce jeho příjemné kousky (kromě rybízové marmelády do lineckého cukroví). Její marmelády díky absenci kyseliny citronové nepálí na jazyku, takže chutnají i těm nejmenším. Hodí se jak ke sladkým pokrmům, tak k slaným delikatesám.

Kromě klasických marmelád vyrábí Linda marmelády, v nichž jsou kombinovány různé druhy ovoce a koření. Zajímavé jsou také marmelády s kapkou alkoholu.

A kde že můžete tyto skvostné pochoutky pořídit? Buď můžete zajít do pražského obchodu Na Folimance 7, nebo si je můžete objednat v jejím e-shopu. 20. února bude prodávat své jedinečné výrobky na masopustu na Andělu. Pokud marmelády milujete, neměli byste si ty od MarmeLindy nechat ujít. Vždyť jsou těmi nejlepšími…

Galerie