Maserati: Nový prototyp „první svého druhu“ pod modenskou oblohou

04. Leden 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15082

Maserati vyrábí kompletní řadu jedinečných vozů, které jsou na první pohled rozeznatelné pro jejich výjimečnou osobitost. Díky svému stylu, technologii a přirozeně exkluzivnímu charakteru dokáží uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky s vytříbeným vkusem a v automobilovém průmyslu po celém světě jsou stále považovány za vzor. Jde o automobily s tradicí a každý nový vůz znovu definuje charakter italských sportovních vozů v oblasti designu, výkonu, pohodlí, elegance a bezpečnosti. V současné chvíli jsou vozy dostupné na více než sedmdesáti trzích světa. Ambasadory tohoto dědictví jsou reprezentativní sedan Quattroporte, sportovní sedan Ghibli a Levante, první SUV od Maserati.

Všechny modely se vyznačují použitím nejkvalitnějších materiálů a zapojením výjimečných technických řešení. Ghibli a Levante jsou nyní k dispozici také v hybridní verzi – první elektrifikované vozy značky s trojzubcem ve znaku. Jedná se o kompletní řadu vybavenou benzínovými motory V6 a V8 a čtyřválcovými hybridními pohonnými jednotkami s pohonem zadních nebo všech čtyř kol. Kolekce Trofeo, zahrnující Ghibli, Quattroporte a Levante, vybavená silným motorem V8 s výkonem 580 k, i nadále ztělesňuje výkonnou DNA značky.

Raný prototyp nového kabrioletu MC20 vyjel z bran historické továrny v Modeně. Tentokrát si značka Maserati zvolila nový vzhled kamufláže, které vévodí hra mraků na obloze. Koneckonců, jde o kabriolet.

Stejně jako MC20 v provedení kupé zůstává i tento nový model jediným svého druhu, je troufalý a navržený pro dokonalost. Celý základ vozu je vyrobený z karbonového vlákna a kompozitních materiálů. Toto řešení je identické pro všechny nadcházející konfigurace: kupé, kabriolety a v budoucnosti i elektromobily.

Galerie