Maserati: Nový prototyp „první svého druhu“ pod modenskou oblohou

Redakce
04. Leden 2022

Maserati vyrábí kompletní řadu jedinečných vozů, které jsou na první pohled rozeznatelné pro jejich výjimečnou osobitost. Díky svému stylu, technologii a přirozeně exkluzivnímu charakteru dokáží uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky s vytříbeným vkusem a v automobilovém průmyslu po celém světě jsou stále považovány za vzor. Jde o automobily s tradicí a každý nový vůz znovu definuje charakter italských sportovních vozů v oblasti designu, výkonu, pohodlí, elegance a bezpečnosti. V současné chvíli jsou vozy dostupné na více než sedmdesáti trzích světa. Ambasadory tohoto dědictví jsou reprezentativní sedan Quattroporte, sportovní sedan Ghibli a Levante, první SUV od Maserati.

Všechny modely se vyznačují použitím nejkvalitnějších materiálů a zapojením výjimečných technických řešení. Ghibli a Levante jsou nyní k dispozici také v hybridní verzi – první elektrifikované vozy značky s trojzubcem ve znaku. Jedná se o kompletní řadu vybavenou benzínovými motory V6 a V8 a čtyřválcovými hybridními pohonnými jednotkami s pohonem zadních nebo všech čtyř kol. Kolekce Trofeo, zahrnující Ghibli, Quattroporte a Levante, vybavená silným motorem V8 s výkonem 580 k, i nadále ztělesňuje výkonnou DNA značky.

Raný prototyp nového kabrioletu MC20 vyjel z bran historické továrny v Modeně. Tentokrát si značka Maserati zvolila nový vzhled kamufláže, které vévodí hra mraků na obloze. Koneckonců, jde o kabriolet.

Stejně jako MC20 v provedení kupé zůstává i tento nový model jediným svého druhu, je troufalý a navržený pro dokonalost. Celý základ vozu je vyrobený z karbonového vlákna a kompozitních materiálů. Toto řešení je identické pro všechny nadcházející konfigurace: kupé, kabriolety a v budoucnosti i elektromobily.

Maserati