Maserati představuje nový vůz MC20

28. Září 2020
Čtenost článku je: 16561 [?]

Maserati jakožto italský výrobce sportovních automobilu představil na začátku září 2020 svůj nejnovější počin. Z výrobní linky tradičního závodu Viale Ciro Menotti v italské Modeně sjel supersportovní vůz Maserati Corse 2020 zkráceně MC20. Jedná se automobil, který posouvá dosavadní hranice luxusu a výkonu závodních aut.

Maserati MC20 je supersportovním autem se závodním potenciálem v každém karbonovém vláknu. Kombinace nejnovějších technologií a nejkvalitnějšího materiálu ho dokázala zatížit na pouhých 1 500 kilogramů, což z něj dělá extrémně lehké a extrémně rychlé auto. Díky výkonu 630 koňských sil dokáže vyskočit z 0 na 100 km/h za 2,9 vteřiny. Jeho maximální rychlost je 325 km/h. Všechny tyto dispozice vozu Maserati MC20 umožňuje motor V6 Nettuno, který je po dlouhých dvaceti letech originálním pohonem vytvořeným značkou Maserati. Návrat ke kořenům a odkaz na tradici značky Maserati se nese celým pojetím tohoto nového vozu. Podtrhnout ji mají také zvolené barvy, ve kterých se Maserati MC20 bude prodávat. Jedná se o šest exkluzivních barev, které mají upozorňovat na italský původ automobilu, rovněž na tradici Itálie a její identitu.

Že se pod trojzubým symbolem závodu Maserati skrývá sportovní vůz s osobností ďábla je patrné již ze zvoleného designu. Automobil má hladké linie, které mu umožňují dosáhnout maximálního zrychlení. Což dokládá i fakt, že vůz strávil téměř dva tisíce hodin ve větrném tunelu, kvůli vývoji aerodynamiky. Maserati MC20 je dokonale ergonomicky řešeno dveřmi „motýlího“ typu, které mimo jiné umožňují pohodlné nastupování a vystupování. Otázkou ovšem je, jestli se vám z auta vůbec bude chtít ven. Jeho interiér je jednoduše ale efektivně zařízen tak, aby poskytoval dokonalou oporu nerušenému prožitku z jízdy. Všechno vybavení je zvoleno účelně pro spokojenost řidiče.

Spuštění výroby je naplánováno na konec roku 2020. Již od září ale společnost Maserati přijímá na tento model objednávky.

Maserati