Maserati se podělilo o úplně první obrázky prototypu SUV Grecale

02. Březen 2021
Čtenost článku je: 14583 [?]

Značka Maserati vyrábí kompletní řadu jedinečných vozů, které jsou na první pohled rozeznatelné díky své výjimečné osobnosti. Jejich styl, technologie a přirozená exkluzivita dokáží uspokojit i zákazníky s nejnáročnějším a nejvytříbenějším vkusem a v automobilovém průmyslu po celém světě jsou vždy dávány za vzor. Jde o automobily s tradicí a každý nový vůz znovu vymezuje design, výkon, pohodlí, eleganci a bezpečnost italských sportovních vozů dostupných na více než sedmdesáti trzích světa. Ambasadorem dědictví Maserati je její vlajkový vůz Quattroporte, sportovní sedan Ghibli, který je nyní k dostání i v hybridní verzi a je prvním elektrifikovaným vozem značky s trojzubcem ve znaku, a Levante, první SUV od Maserati.

Všechny modely Maserati se vyznačují těmi nejkvalitnějšími materiály a výjimečnými technickými řešeními. Jedná se o kompletní řadu včetně benzínových motorů V6 a V8, 4válcového hybridu a dieselových pohonných jednotek V6 s pohonem zadních nebo všech čtyř kol. Prestiž této řady se nedávno ještě zvýšila představením nové kolekce Trofeo, do které patří modely Ghibli, Quattroporte a Levante s výkonným motorem V8 s 580 koňskými silami. Na špičce řady je pak nový supersportovní vůz MC20 s přelomovým motorem V6 Nettuno a technologiemi vycházejícími z vozů F1, které jsou nyní poprvé dostupné i pro pohonné jednotky standardně vyráběných vozů.

Před historickou továrnou Maserati v modenské Viale Ciro Menotti vznikly první fotografie nového SUV Grecale. Zaměstnanci byli prvními, kdo tyto obrázky rozšířili na sociálních sítích. Protože je značka Maserati inovativní, rozhodli jsme se, že se o tyto fotografie exkluzivně podělíme s rodinou Maserati.

Prototypy vozů momentálně prochází fází intenzivního testování na cestách, okruzích i mimo silnice, a to za různorodých podmínek, aby byla získána důležitá data pro přípravu konečné podoby našeho nového SUV. Vůz Grecale se bude vyrábět v Cassinu (v Itálii), kde Maserati plánuje investici v hodnotě okolo 800 milionů eur. Maserati Grecale se dočká své světové premiéry před koncem roku 2021.

Maserati