MASTER OF BUSINESS ETIQUETTE

MBE
Začátek akce
09. 10. 2019 13:00
Konec akce
10. 10. 2019 13:00
Místo konání
Hotel Aria, Tržiště 9, Praha 1
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
19 900 Kč
Dress Code
- Není Určen -

Master of Business Etiquette MBE představuje nový profesní vzdělávací program zaměřený na prohloubení znalostí v oboru etikety, především business etikety. Rozvíjí manažerské dovednosti v praktických business situacích. Tento vzdělávací dvoudenní program je určen všem, kteří usilují o využití znalostí ve své profesní praxi; tedy manažerům, členům top managementu, podnikatelům, realitním makléřům, obchodním zástupcům, zaměstnancům státní správy a samosprávy, politikům všech úrovní či představitelům neziskových organizací.

Program MBE je věnován především těm, kdo mají v úmyslu držet krok s nejnovějšími trendy moderního managementu a chtějí mít náskok před ostatními. Podle Jiřího Gutha-Jarkovského je „slušnost člověku vrozená, ale zdvořilosti se musíme učit“. Bezchybnost našeho společenského vystupování je nejlepší reprezentací naší firmy nebo úřadu, vytváří lepší podmínky pro úspěšná jednání a vzbuzuje důvěru obchodních partnerů. Zběhlost v pravidlech společenského chování není archaismus doby Gutha-Jarkovského, je to každodenní praktická potřeba v profesním, společenském i osobním životě. Pravidla etikety se stále proměňují, tak jak se proměňuje lidská společnost. Současnou normu etikety reprezentují televizní pořady a knihy Ladislava Špačka.

GARANT A PŘEDNÁŠEJÍCÍ: LADISLAV ŠPAČEK
Původním povoláním pedagog. Vyučoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1990–1992 byl redaktorem a moderátorem Československé televize. Od roku 1992 působil téměř jedenáct let na Pražském hradě jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Účastnil se bezpočtu vrcholných společenských a politických událostí, jako doprovod prezidenta republiky navštívil více než 50 zemí světa, zúčastnil se mnohokrát zasedání Valného shromáždění OSN, orgánů NATO a summitů Evropské unie, setkal se s desítkami prezidentů a členů královských rodin. Je autorem a protagonistou televiz ního seriálu Etiketa a napsal řadu knih o etiketě: Etiketa, Velká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Špaček v porcelánu, sérii Malých knih etikety – pro celou rodinu, pro manažery, u stolu, pro firmu a úřad, pro každý den, je autorem hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pro děti Dědečku, vyprávěj, a knihy vzpomínek Deset let s Václavem Havlem. Jeho poslední publikací je obsáhlá Business etiketa a komunikace. Působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro top manažery firem a úřadů a pro politiky.

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MBE JE DVOUDENNÍ, OBSAHUJE ČÁST TEORETICKOU A PRAKTICKOU.

OBSAH PROGRAMU

Etiketa a její význam pro současnost, historie, vývojové etapy.

Oblékání se všemi detaily (společenské oblečení a business dress code, slavnostní oblečení muže a ženy, různé roviny pánského oblečení, harmonizace outfitu muže a ženy, praktické rady pro muže i pro ženy).

Kontaktní situace (představování, zdravení, navazování rozhovoru, oslovování, vizitky, dary a květiny, předávání cen).

Business a společenské akce a účast na nich, pozvánky a jak jim rozumět (jak číst zkratky na pozvánkách, např. R.S.V.P., smart casual, p.m. nebo black tie). Jak se omluvit z účasti, řešení problémových situací při organizování akcí.

Etiketa běžných každodenních situací (na ulici, ve výtahu, v autě, v restauraci, v divadle).

Nehody a jak je řešit.

Jak si připravit a jak přednést proslov či přípitek.

Interkulturní etiketa, specifika a odlišnosti etikety různých kultur.

Stolování, zasedací pořádek, večeře s klientem, chování na banketu i v restauraci.

ČASOVÉ ROZVRŽENÍ

První den

od 13–18 hodin výuka teorie

18-21 hodin praktický interaktivní seminář stolování (zásady společenského stolování: prostírání stolu, ubrousek, držení příboru, překládací příbor, sklenice, jak jíst exotická jídla atd.)

Druhý den

9-11 hodin závěrečná písemná, případně ústní zkouška

12–13 hodin udělení titulů MBE

Absolvent získá osvědčení o absolvování studia a bude mu udělen titul Master of Busineess Etiquette MBE. Titul uděluje absolventům po složení závěrečných zkoušek Ladislav Špaček. Jde o prestižní ocenění znalostí a praktických dovedností frekventantů kurzu. Absolventi obdrží diplom a zlatý odznak.

Fotogalerie