Máte svoji vysněnou svatební kytici?

Redakce
04. Červenec 2019
Čtenost článku je: 14886 [?]

O svatební kytici sní už malé holčičky a v jejich představách je ta jejich nejkrásnější, nejbarevnější a nádherně voňavá. Víte, jak bude vypadat vaše skutečná svatební kytice, na kterou nikdy nezapomenete? Necháte si ji uvázat z  oblíbených druhů květin nebo bude odrážet současné trendy? 

Nejdůležitější je, aby zdůraznila váš půvab, osobitost a styl. Měli byste jí věnovat stejnou péči jako prstýnkům nebo seznamu svatebních hostů a neměli byste její výběr nechávat až na poslední chvíli, protože pro její výběr a pro výběr dalších květinových dekorací nestačí pouze jedna návštěva v květinářství. Místo, kde vám ji navrhnou a vytvoří tak, že překročí vaše sny, objevíte v květinové dílně a obchodu s květinami luka:sh na pražských Vinohradech.

Tak jako v minulých letech se ani tento rok příliš nemění oblíbenost tzv. boho stylu a romantických vazeb. „Stále více se budou objevovat jednodruhové drobnější kytice ze zajímavých kultivarů oblíbených květů bez zeleně. Také kytice vázané pouze ze zeleně či dokonce z úplně jiných materiálů, jako je například peří, papírové skládačky či barvené suché materiály,“ upřesňuje současné trendy Šárka Hrdinová, spolumajitelka květinové dílny luka:sh.

Z květů jsou stále preferovány pivoňky, zahradní růže, jiřiny, pryskyřníky, doplněné třeba o čechravu, Klematis, Bouvardii, Chamelaucium, Nigelu a další jemné doplňkové květy. Pokud jsou nevěsty odvážnější, volí exotické květy jako je Protea či Leucospermum. Zeleným materiálem je stále hlavně Eucalyptus v jeho různých formách, ale také kapradiny, tropické listy, drobné větévky. Do obliby se dostávají stříbro-šedé listy rostlin Senecio, Stachys a jim podobné.

Lukáš Tvrdý, druhý ze spolumajitelů značky luka:sh doplňuje: „Důraz se klade na přírodní vzhled a autentičnost. Objevuje se příklon k míchání živých květin s luxusními hedvábnými nebo papírovými květy pro jejich trvanlivost a neomezenou dostupnost. To je opačný extrém, než byl doposud."

V dekoracích se používá množství květů a zeleně, jen nejsou tak rozbujelé, aby na sebe svatebčané viděli. Ještě donedávna se dávala přednost sekulárnímu uspořádání menších stolů, nyní se trend obrací k velkým tabulím a tím i uzpůsobení květinových dekorací. Květiny se zpracovávají o něco sofistikovaněji a styl šatů se zjednodušuje, aby vynikla krása nevěst. „V rámci ekologického smýšlení jsme zaregistrovali trend sdílení květin ze svateb. To je zajímavá odnož svatebních dekorací,“ usmívá se Šárka Hrdinová.

luka:sh