Michal Šesták

Rozhovor sepsal Redakce Luxus.cz
05. Červen 2019

Michala Šestáka, production managera Prague Harley Days 2019, jsme se zeptali na jeho vztah motocyklům, vzpomínky na přípravu 115. výročí H-D a připravovaný program letošního ročníku této oslavy motocyklismu na začátku prázdnin v Praze.

Otázka
Jak jste se dostal k organizaci PHD 2019?
Odpověď
Prague Harley Days je pokračovatelem legendárního srazu motorkářů na koupališti Džbán. Právě tam se po léta setkávali příznivci Harley-Davidson a motocyklů vůbec. Jak ale léta šla, lokalita jednak nestačila kapacitou a vedle toho jsme chtěli tento typ akce více otevřít i těm příznivcům motocyklismu, kteří sami aktivně nejezdí. V roce 2013 jsme se chopili příležitosti a uspořádali lokální, české oslavy 110. výročí založení značky Harley Davidson na pražském výstavišti v Holešovicích. A tento nový koncept nás začal bavit. Proto v tomto roce pořádáme již 5. ročník Prague Harley Days.

Otázka
Co se týká vás osobně, jsou Prague Harley Days vaším jediným projektem, nebo máte na starosti i jiné akce?
Odpověď
Prague Harley Days jsou naší vlajkovou lodí, v průběhu roku ale produkujeme řadu dalších eventů. Většinou mají nějakou souvislost s motocykly, protože tohle téma nás baví nejvíce. Jsou to eventy různých velikostí a v různých lokalitách, od skutečně komorních až po ty rozsáhlejší. Jako příklad uvedu dubnovou Jízdu Praha – Poděbrady, která navazuje na tradici ze třicátých let a více než deset roků je vnímána jako zahájení motorkářské sezony. Zároveň se produkčně nebo dramaturgicky podílíme třeba na FMX Gladiator Games v O2 areně, nebo spolupracujeme s Výstavištěm Praha na Dnech integrovaného záchranného systému, jejichž součástí jsou i edukativní programy pro děti I. a II. stupně základních škol.

Otázka
Jezdíte na motocyklu? A táhlo vás to odjakživa, nebo jste se věnoval nějakému sportu?
Odpověď
Jezdím, motocykl značky Harley-Davidson s hrdostí vlastním. Jako většina kluků mého věku jsem od 15 let s kamarády řádil na JAWÁCH, Simsonech a potom i na MZtách a dalších báječných strojích… Zkrátka kde bylo co dostupné a komu to zrovna jelo nebo měl na benzín. Přitom jsem aktivně sportoval. Potom přišla několikaletá přestávka, něco co bych nazval budování kariéry, rodina a děti, ale postupem času jsem se k motocyklům vrátil a udělal jsme dobře.

Otázka
Loni hostila Praha oslavu 115. výročí Harley-Davidson, za kterou také stojíte. Tuto událost zaznamenala celá Evropa. Co vám nejvíce utkvělo z přípravy a ze samotného průběhu oslav?
Odpověď
Musím vás s dovolením doplnit. Hlavní postavou a organizátorem 115. výročí v Praze byl můj dlouholetý přítel a kolega Jarda Vavřina. A v produkčním teamu bylo posledních 6 měsíců několik desítek spolupracovníků. Troufnu si také říci, že naši loňskou akci zaznamenal celý svět – přijeli návštěvníci ze 77 zemí ze všech koutů zeměkoule a na sociálních sítích naše příspěvky a live streaming dosáhly milionů zobrazení či zhlédnutí. Právě ten obrovský rozsah a přesah v přípravách, to bylo pro mne osobně asi „nejvíc“. Začali jsme tři a nakonec nás bylo v tom coreteamu skoro 40 lidí, a přesto jsme měli pocit, že je nás málo. A ze samotných oslav mi jednoznačně nejvíce nezapomenutelných zážitků přinesli návštěvníci, účastníci toho svátku motocyklismu. Harley-Davidson má totiž unikátní cílovou skupinu, která na první pohled může někdy budit respekt nebo snad až obavy, ale jinak jsou to nejlepší zákazníci na světe. Pro takové lidi je fantastické cokoliv dělat.

Otázka
Můžete prozradit něco z programu Prague Harley Days 2019?
Odpověď
Program je opětovně „našlapaný“. Hrát budou The Picturebooks, Doctor Viktor nebo živel Gven Asthon, bude spanilá jízda centrem Prahy, Demorides, kde si každý kdo má řidičské oprávnění může bezplatně zkusit Harleye, kaskadérská show, seskok parašutistů, galavečer Muay Thai, Pole Dance, H-D Museum, New Bike Expo, synchronizované motocyklové jízdy Hradní stráže, bikerské hry, letní kino a spoustu dalších aktivit. Máme dokonce family zónu pro děti, kterou děláme ve spolupráci s Mattelem. Nemluvě o jídlu, pití a obchodech autorizovaných dealerů Harley-Davidson a dalších společností. Dobrých důvodů, proč přijet na motorce nebo dorazit pěšky a s celou rodinou, je letos opět skutečně dost a dost.

Otázka
Specialitou podobných setkání bývá i přehlídka motocyklů, „Spanilá jízda“. Bude se něco takového konat i na PHD 2019?
Odpověď
Ano, spanilá jízda bude v sobotu dopoledne. Start je na holešovickém výstavišti, projedeme centrem města a na výstaviště se zase vrátíme.

Otázka
Co byste vzkázal těm, kteří na Harley Days ještě nikdy nebyli?
Odpověď
Přijďte, nebojte se a přijďte.

Děkujeme za rozhovor

Prague Harley Days

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže