NEWS & ARTICLES

Milena Maksimović, majitelka butiků Baldinini

ARTICLE BY

Před osmnácti lety do České republiky přivezla Milena Maksimović značku Baldinini, která má své dva butiky v Havířské ulici 3 a 5 v Praze. Jak vznikl tento nápad a co chystá, se dozvíte v rozhovoru.
Vzpomínáte si, jaké vaše první dětské botky byly ty nejoblíbenější, nebo na nějaký zajímavý zážitek s botami z Vašeho dětství?
Určitě. Každá holka/slečna si pamatuje na své boty, které měla nejradši nebo se s nimi pojil nějaký příběh. Já si na ty své pamatuji úplně přesně. Bylo mi pět a nosila jsem lakované tmavě višňové, které na sluníčku házely odlesky. Jako všechny dětské botičky měly kulatou špičku, pásek přes nárt a podpatek, který byl slyšet, když jsem radostí poskakovala. Krásné chvíle.

Milena Maksimović a hlavní designér značky Baldinini Claudio Merazzi

Kdy vznikl nápad otevřít v Praze butik Baldinini? A proč jste zvolila právě tuto značku?
Byla to shoda náhod.Značka Baldinini chtěla na český trh a já chtěla kvalitní boty a dobrou značku, která ve světě měla historii. U nás ji v té době mnoho lidí neznalo. Nicméně před osmnácti lety, kdy jsem do Čech značku přivezla, nastala doba na dobré a drahé boty. Cesta byla velmi trnitá, ale co vás nezabije, tak vás posílí. Jsem pyšná na tu dobu.
Co čeká zákazníky v obchodě Baldinini v Havířské ulici 5, který zde sídlí od samého začátku?
Především naše dobrá vůle udělat zákazníky šťastnými a spokojenými, když si vyberou boty, kabelku, aktovku, peněženku, brýle, bundu nebo svíčku nebo prossecca Baldinini.

Baldinini, kolekce Podzim/Zima 2016/2017

V Havířské, konkrétně v čísle 3, máte ještě druhý obchod, který je nově zrekonstruovaný. Na co v něm se mohou zákazníci těšit?
Ano, situovali jsme dva obchody vedle sebe. Přestěhovali jsme náš druhý obchod, který byl původně v Široké ulici, taktéž do Havířské, jelikož je to lokalita, která je oblíbená pro naše klienty. Teď máme v přímé blízkosti vše, co v aktuální sezóně budeme chtít nabídnout.
Je pravda, že se chystáte otevřít Outlet Baldinini ve známe FAshion Aréně v pražských Štěrboholích?
Ano. Otevírat budeme 1. října a musím říci, že je to velká výzva. Je to něco jiného než naše dva butiky Baldinini. Je to něco, co můžeme nabídnout i klientele, která z různých důvodů není připravena utratit určité množství peněz a přitom zůstat v podobném rukopisu a vzhledu značky.

Baldinini, kolekce Podzim/Zima 2016/2017

Baldinini myslí i na muže. U nás jsou pánové stále dost konzervativní. Když by ale některý džentlmen chtěl zaujmout a trochu oživit jednotvárnost běžné konfekce, dokážete ve Vašich obchodech poradit i jemu?
Pánská kolekce je velmi ucelená a obsáhlá a na to jsem hrdá. Uchováváme tajemství pohodlnosti bot, která výjimečně přitahuje muže k věrnosti ke značce Baldinini.
Které novinky obuvi do společnosti a pro volný čas byste doporučila Vašim zákaznicím pro letošní podzim a zimu?
Kolekce pro dámy i pány je velmi rozmanitá, plná zemitých a sytých tónů. Především však ať si každý vybere ze široké škály modelů ten odpovídající pro svůj styl a nohu:).


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

BALDININI
272142242
info@baldinini.cz
Havířská 3, Praha

Firemní články

V nové kolekci Baldinini hraje prim lesklá, metalická a matná kůže

9.2.2017

Společnost Baldinini CZ, působí na českém trhu sedmnáctý rok. Kdo se rád nechá hýčkat, může v prodejnách Baldinini uspokojit touhu po botách, které nosí svět. Již dávno se tyto boty staly symbolem - pro někoho luxusu, pro všechny pohodlí a elegance.

Milena Maksimović, majitelka butiků Baldinini

18.8.2016

Před osmnácti lety do České republiky přivezla Milena Maksimović značku Baldinini, která má své dva butiky v Havířské ulici 3 a 5 v Praze. Jak vznikl tento nápad a co chystá, se dozvíte v rozhovoru.

JEDINEČNÁ BUNDA OD BALDININI O TŘECH PROMĚNÁCH

10.11.2015

Pánská zimní bunda Baldinini představuje unikátní model ve třech nositelných variacích. Všechny 3 proměny bundy jsou nejen funkční a zahřejou, mají také reprezentativní vzhled.
První model představuje tříčtvrteční prošívanou péřovou bundu, která má lesklý šedivý nádech. Tato lehce sportovní bunda je ideální do města i do přírody.

Official Press Release

NOVÉ KOLEKCE BALDININI JARO-LÉTO 2015

21.1.2015

Jaro a léto nám dopřává více slunečních paprsků a umožňuje nám vychutnat si příjemné teplo, šimrání slunečními paprsky a barevnosti přírody. Všechny tyto skutečnosti, které k létu a jaru patří, posloužily jako inspirace k vytvoření jejich nejnovějších kolekcí.

Official Press Release

BUTIK BALDININI V ŠIROKÉ ULICI V PRAZE

26.2.2013

Italská značka Baldinini, která je proslulá díky špičkovému řemeslnému zpracování obuvi, otevřela butik v Široké ulici 11 v Praze 1. Baldinini – to nejsou jen špičkové boty, ale také kabelky, aktovky, pásky či parfémy.