Milena Maksimović, majitelka butiků Baldinini

Rozhovor napsala redakce
18. Srpen 2016
Otázka
Vzpomínáte si, jaké vaše první dětské botky byly ty nejoblíbenější, nebo na nějaký zajímavý zážitek s botami z Vašeho dětství?
Odpověď
Před osmnácti lety do České republiky přivezla Milena Maksimović značku Baldinini, která má své dva butiky v Havířské ulici 3 a 5 v Praze. Jak vznikl tento nápad a co chystá, se dozvíte v rozhovoru.

Určitě. Každá holka/slečna si pamatuje na své boty, které měla nejradši nebo se s nimi pojil nějaký příběh. Já si na ty své pamatuji úplně přesně. Bylo mi pět a nosila jsem lakované tmavě višňové, které na sluníčku házely odlesky. Jako všechny dětské botičky měly kulatou špičku, pásek přes nárt a podpatek, který byl slyšet, když jsem radostí poskakovala. Krásné chvíle.
Milena Maksimović a hlavní designér značky Baldinini Claudio Merazzi

Milena Maksimović a hlavní designér značky Baldinini Claudio Merazzi

Otázka
Kdy vznikl nápad otevřít v Praze butik Baldinini? A proč jste zvolila právě tuto značku?
Odpověď

Byla to shoda náhod.Značka Baldinini chtěla na český trh a já chtěla kvalitní boty a dobrou značku, která ve světě měla historii. U nás ji v té době mnoho lidí neznalo. Nicméně před osmnácti lety, kdy jsem do Čech značku přivezla, nastala doba na dobré a drahé boty. Cesta byla velmi trnitá, ale co vás nezabije, tak vás posílí. Jsem pyšná na tu dobu.

Především naše dobrá vůle udělat zákazníky šťastnými a spokojenými, když si vyberou boty, kabelku, aktovku, peněženku, brýle, bundu nebo svíčku nebo prossecca Baldinini.
Baldinini, kolekce Podzim/Zima 2016/2017

Baldinini, kolekce Podzim/Zima 2016/2017

Otázka
V Havířské, konkrétně v čísle 3, máte ještě druhý obchod, který je nově zrekonstruovaný. Na co v něm se mohou zákazníci těšit?
Odpověď

Ano, situovali jsme dva obchody vedle sebe. Přestěhovali jsme náš druhý obchod, který byl původně v Široké ulici, taktéž do Havířské, jelikož je to lokalita, která je oblíbená pro naše klienty. Teď máme v přímé blízkosti vše, co v aktuální sezóně budeme chtít nabídnout.

Ano. Otevírat budeme 1. října a musím říci, že je to velká výzva. Je to něco jiného než naše dva butiky Baldinini. Je to něco, co můžeme nabídnout i klientele, která z různých důvodů není připravena utratit určité množství peněz a přitom zůstat v podobném rukopisu a vzhledu značky.
Baldinini, kolekce Podzim/Zima 2016/2017

Baldinini, kolekce Podzim/Zima 2016/2017

Otázka
Baldinini myslí i na muže. U nás jsou pánové stále dost konzervativní. Když by ale některý džentlmen chtěl zaujmout a trochu oživit jednotvárnost běžné konfekce, dokážete ve Vašich obchodech poradit i jemu?
Odpověď

Pánská kolekce je velmi ucelená a obsáhlá a na to jsem hrdá. Uchováváme tajemství pohodlnosti bot, která výjimečně přitahuje muže k věrnosti ke značce Baldinini.

Kolekce pro dámy i pány je velmi rozmanitá, plná zemitých a sytých tónů. Především však ať si každý vybere ze široké škály modelů ten odpovídající pro svůj styl a nohu:).
Děkujeme za rozhovor