Mistrovství ČR One-Design, 23. Česká námořní rally

rallye
Začátek akce
12. 10. 2019 08:00
Konec akce
19. 10. 2019 19:00
Místo konání
Chorvatsko
Přejít na Web
Cena vstupenek
0 Kč
Dress Code
- Není Určen -

Námořní regata s nejdelší tradicí Česká námořní rallye má před sebou již 23. ročník. Závod se již po čtrnácté jede jako Mistrovství ČR One-Design. Letos je startovní listina nabitá úspěšnými reprezentanty, účastníky olympijských her i mnohonásobných mistrů ČR a Evropy. Závodit budou i dvě čistě ženské posádky.

Ve startovní listině je 30 jachet, na kterých se závodu zúčastní více než 230 startujících. Na rozdíl od minulého týdne, kdy zasáhla pobřeží Jadranu bouřlivá bóra, to zatím vypadá na babí léto, příjemné teploty přes 20°C a slabší vítr. To však pro závodníky znamená složité taktické bitvy, hledání ideálního větru a neustálé hlídání si soupeřů. 

K favoritům závodu budou jistě patřit mnohonásobní vítězové Rodop, Hyveco a Giulia. Posledně jmenovaný tým má na svém kontě stříbrnou medaili z evropského šampionátu ORC z loňského roku a bude chtít potvrdit, že i v letošní sezóně má výbornou formu.

Závod startuje v maríně Hramína na ostrově Murter. Startovní pole zde vyplouvá na moře kolem vykopávek římské vily, která zde stála přímo na mořském břehu. Rozjížďky se odehrají v okolí Murteru, tedy v podobné oblasti, jako v minulých letech. První rozjížďka startuje v neděli, vítěz bude známý příští pátek. 

Další informace najdete zde.

Fotogalerie