Montblanc 1858 a síla opětovného spojení s přírodou

20. Květen 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14366

V dnešním rychlém a propojeném světě může být náročné nalézt vnitřní čistotu a inspiraci nezbytnou pro to, abychom se mohli soustředit na věci, na nichž nám skutečně záleží. Napojit se na to, kým jsme, a na svět kolem nás, může být snazší, pokud se vypravíme ven, do přírody. Nová kampaň značky Montblanc vypráví příběhy dvou lidí. Každý z nich jde svou vlastní cestou sebeobjevování prostřednictvím přírody, doprovázen hodinkami Montblanc 1858 Geosphere, které vzdávají hold legendárním strojkům Minerva z 30. let dvacátého století a ztělesňují ducha volné přírody.

 

Vizuály a filmy zachycují dva pozoruhodné muže uprostřed náročného pracovního dne, jak stále intenzivněji pociťují potřebu najít si cestu zpět k přírodě: módního fotografa Dennise Leupolda a zpěváka a textaře Kristiana Matssona, který vystupuje jako The Tallest Man on Earth. Z rušného dne při focení zakázky a z dějiště koncertu plného natěšených fanoušků jsou oba protagonisté náhle přeneseni do přírody s jejími uklidňujícími scenériemi a zvuky. Jsou konfrontováni krásou všeho kolem nich, která jim pomáhá nalézt cestu zpět sami k sobě. Po celou dobu je jejich obličej ve stínu a objevuje se až na samém konci takový, jaký ve skutečnosti je; oba jsou připraveni nechat za sebou důstojné dílo ve světě kreativity a cítí se mnohem smysluplněji.

 

„Někdy je snadné nechat se unést intenzivním tempem života a zapomenout, že nejlepší způsob, jak překalibrovat a znovu získat schopnost se soustředit, je nechat se okouzlit krásami přírody. Objevování přírody v jakékoli formě je úžasným zdrojem inspirace. Přispívá k rozvoji kreativity, ke štěstí i k nalézání vnitřní síly,“ říká Nicolas Baretzki, generální ředitel společnosti Montblanc. „Tím, že sdílíme výjimečné příběhy těchto dvou význačných osobností, kteří se z hektického pracovního dne přenesou do nádherné přírody, tak touto kampaní připomínáme všem, že i oni sami by se měli ponořit do volné přírody a najít tak způsob, jak znovu objevit spojení se sebou samým i se světem.“

Přírodní nádech kampaně v sobě odráží estetickou stránku hodinek Montblanc 1858 Geosphere. Tyto hodinky, inspirované stylem vintage, mají být důvěryhodným průvodcem pro neohrožené objevitele. Duch přírody se odráží v jejich bronzovém pouzdře, novém khaki ciferníku i pásku v „NATO“ stylu ve stejné barvě. 

 

Produktová řada 1858

Řada Montblanc 1858 nachází svou inspiraci ve světě objevování hor. Hodinky z této řady představují novou interpretaci chronografů z 20. a 30. let dvacátého století, která moderním způsobem zachycuje ducha dob minulých. Kombinují hliníkem obohacené bronzové pouzdro ve vintage vzhledu a vysoce funkční vestavěné komplikace. Jsou ideálním společníkem pro outdoorová dobrodružství a pro objevitele s náročnými cíli.

Bronzové pouzdro s leštěným saténovým povrchem má jemné vroubkování a zadní stranu vyrobenou z titanu s bronzovým potahem, který snižuje riziko kožních alergií. Další detaily zahrnují vroubkovanou korunku a robustní vyklenuté safírové sklíčko, které podtrhuje vintage vzhled každého kousku. Pro lepší čitelnost i vzhled je ciferník osazen luminiscentními katedrálními ručičkami s povrchem vyrobeným technikou cloisonné, které jsou mírně vyklenuté a nabízejí tak to nejjemnější provedení. K dalším detailům patří béžové arabské číslice s povrchem SuperLumiNovaⓇ a původní logo Montblanc ze 30. let vyvedené v historickém fontu, doplněné emblémem hory Mont Blanc. 
 

Minerva – více než 161 let historie výroby vytříbených hodinek

Tradice výroby hodinek Montblanc Villeret začala roku 1858. V ten rok Charles-Yvan Robert založil dílnu na výrobu hodinek v údolí Saint-Imier. Manufaktura si postupně získala mezinárodní uznání pro své přesné strojky a stala se předním specialistou na výrobu profesionálních hodinek a stopek. Inspirací pro vytvoření řady Montblanc 1858 se staly hodinářské úspěchy firmy. Odkazuje tak na řadu Minerva a vzdává hold více než 161 letům výroby precizních hodinek. 

 

Galerie