MONTBLANC přináší poctu králi rokenrolu v podobě psacích per

Redakce
11. Leden 2021
Čtenost článku je: 16203 [?]

S každou z edic Great Characters staví Montblanc jemné řemeslné zpracování do služeb kultury a vypráví příběh ikon, které se zapsaly do dějin lidstva. Jednou z těchto postav byl i mladý hudebník z městečka Tupelo v Mississippi, který se stal králem rokenrolu. Elvis Aaron Presley (8. ledna 1935 – 16. srpna 1977), přezdívaný zjednodušeně jako „the King“, je dodnes oslavován za to, že uchvátil celý svět více než stovkou hitů, které opanovaly hitparády, 1300 koncerty a 31 celovečerními filmy. Raketový vzestup krále rokenrolu byl v hudebním průmyslu legendární i díky skladbám jako „Jailhouse Rock “ a „It’s Now or Never“, které ho vystřelily na vrchol hitparád. S více než miliardou prodaných desek obrátil americký zpěvák a kytarista hudební svět vzhůru nohama. Díky svému silnému, emocionálně nabitému hlasu Elvis vytvořil svůj osobitý styl a prolomil bariéry mezi „černou“ a „bílou“ hudbou.

Montblanc se rozhodl věnovat svoji nejnovější edici Great Characters životu a odkazu hudebníka, jehož slavná živá vystoupení a extravagantní kostýmy rozpoutaly hudební horečku po celém světě. Vytvořená z vybraných materiálů a formovaná péčí a umem vysoce zručných uměleckých řemeslníků značky Montblanc, kolekce se skládá ze tří různých psacích per, z nichž každé vzdává hold jedné důležité etapě Elvisovy kariéry. Pero Special Edition oslavuje slavný comeback koncert z roku 1968, pero Limited Edition 1935 evokuje období, které Elvis strávil v Las Vegas a pero Limited Edition 98 je inspirované satelitním přenosem koncertu „Aloha from Hawaii“, které sledovalo 1,5 miliardy lidí ve čtyřiceti zemích světa.

Mnoho designových prvků pera Special Edition je inspirováno jednou z největších vášní Elvise Presleyho – automobily. Ten během svého života koupil bezmála 300 modelů aut, přičemž většinu z nich následně daroval. Jeho srdce bilo pro elegantní „ocasní ploutve“, velký komfort a výkonné osmiválce vydávající bouřlivý řev, který mu zněl jako hudba. Silueta pera vychází z tvaru zapalovací svíčky a tělo je embosováno citátem „Ambition is a dream with a V8 engine“ (Ambice je sen s motorem V8). Tvar klipu do písmene V a design s osmi otvory, odkazujícími na válce motoru, jsou pak další poctou vášni Elvise Presleyho pro automobily.

Vzor na víčku a těle pera Special Edition, stejně jako u limitovaných edic LE 1935 a LE 98, je inspirovaný prstenem vyrobeným na míru pro slavný koncert „Aloha in Hawaii“. Horní část klipu je zdobená iniciálami „EP“, které vycházejí z designu Elvisových slunečních brýlí. Na počest jeho nezapomenutelného hlasu je emblém Montblanc na vrchu víčka kombinován se slovem ELVIS. Jedná se o historicky první úpravu tohoto jinak ikonického znaku. Tělo pera nese větu „Elvis has left the building” (Elvis opustil budovu), tedy slova pronášená hlasateli na konci mnoha živých vystoupení v 60. a 70. letech, informující publikum, aby opustilo koncert, protože žádné další přídavky následovat nebudou.

Speciální edice Montblanc Great Characters Elvis Presley Special Edition

Kolekce per Special Edition z řady Great Characters Elvis Presley od Montblanc oslavuje krále rokenrolu v ušlechtilé černé pryskyřici, tedy v barvě Elvisova koženého obleku, který měl na sobě ve slavném televizním pořadu NBC z roku 1968 „Elvis TV Special“, s kováním potaženým platinou. Jako oslavu návratu na scénu poté, co absolvoval službu v armádě, představil Elvis své dřívější rokenrolové hity poprvé akusticky a s takovou silou i výbušností, že právě toto vystoupení je dodnes vnímáno v jeho kariéře jako vrcholné.

O čtyři roky později se Elvis zapsal do historie svým koncertem „Aloha from Hawaii – via Satellite“, prvním živým vystoupením, které kdy bylo přenášeno přes satelit. Struktura kosodélníků na víčku a těle pera je inspirovaná nápadným vzorem zlatého prstenu, který Elvis nechal vytvořit právě pro tento koncert. Pozlacený klip díky svému tvaru do písmene V a designu s osmi otvory evokuje Elvisovu vášeň pro osmiválce, zatímco ručně vyrobený hrot z ryzího rhodiovaného zlata Au 585 nese gravírování jednoho z Elvisových hitů „Blue Suede Shoes“.

Limitovaná edice Montblanc Great Characters Elvis Presley Limited Edition 1935

Elvis Presley nikoho nenapodoboval, byl to právě on, kdo svými hudebními vystoupeními, ale také osobitými kostýmy určoval trendy. Všechno bylo esencí Elvise, od černého koženého obleku na míru, až po jeho propracované kombinézy s vysokými límci a pláštěm do pasu. Bílý kostým „Aloha Eagle“ z roku 1973 dosáhl téměř kultovního postavení, díky orlu bělohlavému, symbolu Ameriky, ve třpytivé mozaice barev americké vlajky na zádech. Edice Great Characters Elvis Presley 1935, vyrobená na počest roku narození Elvise Presleyho, je limitována na 1935 plnicích per a 1935 rollerů. Tato edice oslavuje nesmírné charisma Elvise Presleyho výraznou lakovanou mozaikou orla zapracovanou do víčka pera.

Inspirací je Elvisův plášť, který si oblékl během svého slavného vystoupení „Aloha from Hawaii“. Každý z 246 lakovaných dílků mozaiky je ručně vyplněn s pečlivou přesností. Kosodélníková struktura těla vytváří kontrast s klipem z ryzího zlata, který připomíná osmiválcový motor. Název jednoho z Elvisových hitů, „Jailhouse Rock“, je vyryt na ručně vyrobeném hrotu z ryzího zlata Au 750 potaženého rhodiem.

Limitovaná edice Montblanc Great Characters Elvis Presley Limited Edition 98

Slavné vystoupení „Aloha From Hawaii“ se stalo základem i pro design limitované edice per Great Characters Elvis Presley Limited Edition 98. Víčko plnicího pera z ryzího zlata Au 750 zdobí orel z Elvisova kostýmu, reprezentující jeho americké vlastenectví. Orel je vytvořen pomocí různých vrstev barevného laku uvnitř skeletonové konstrukce, přičemž každý jednotlivý kousek je laserován do různé hloubky tak, aby se na povrchu vytvořily rozličné barvy. Horní část víčka zdobí plovoucí emblém značky Montblanc, pod kterým je zlatý prach. Malý sloupek ve středu kopule odkazuje na to, že koncert „Aloha From Hawaii“ byl vysílán přes satelit, a zlatý prach evokuje ono elektrizující vystoupení Elvise, jehož svědky se tak staly milióny diváků. Tělo pera s výrazným kosodélníkovým vzorem je zdobeno citátem „Elvis has left the building“ (Elvis opustil budovu) sestaveným z kontrastních písmen. Hrot z ryzího zlata Au 750 je ozdoben rytinou hitu „Suspicious Minds“.

Pro úplný zážitek z psaní přináší Montblanc i inkoust v limitované edici Old Glory Blue inspirovaný hvězdami a pruhy ze scénických kostýmů Elvise Presleyho, stejně tak jako zápisník z bílé teletiny s digitálním potiskem a designem orla ze cvočků. Osobitý styl krále rokenrolu žije dál i v páru ocelových a lakovaných kulatých manžetových knoflíčků „Elvis“ a náramku z oceli a kůže.

MONTBLANC

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Firemní články

Čínský Nový rok s Montblanc Meisterstück Selection Rouge et Noir
Umění darovat: Adventní kalendář Montblanc Happy Holiday
Kolekce per Montblanc Great Characters Enzo Ferrari – pocta zakladateli Ferrari
Speciální edice Montblanc Muses věnovaná Elizabeth Taylor
Montblanc představilo svou stylovou UltraBlack kolekci
Nová kolekce Montblanc UltraBlack: Styl jako módní vyjádření
Kolekce psacích per Writers Edition Sir Arthur Conan Doyle od MontBlanc
Kožené doplňky značky MontBlanc z kolekcelu M_GRAM 4810 na filmovém festivalu
Osvěžení stylu v kolekci Montblanc M_Gram 4810
Umění žít v nové kapsulové kolekci Montblanc x Maison Kitsuné
Kolem světa za 80 dní s kolekcí per Montblanc Meisterstück
Značka Montblanc představuje moderní pojetí kolekce klasických doplňků
Hodinky Montblanc 1858 Geosphere inspirované pouští
Nové dobrodružství na obzoru - Montblanc Explorer Ultra Blue
Limitovaná edice hodinek Montblanc 1858: Chronograf zvaný Origins
Kniha Montblanc: Inspire Writing oslavuje krásu ručního psaní
Najděte svoji rovnováhu s hodinkami Montblanc Summit Lite
Nová kolekce kožených doplňků Montblanc M_Gram 4810
MONTBLANC přináší poctu králi rokenrolu v podobě psacích per
Zrychlit a ušetřit čas s kufry Montblanc x Pirelli
Hieroglyfy v novém světle Kolekce per Montblanc Heritage Egyptomania
LIMITOVANÁ EDICE HODINEK MONTBLANC GEOSPHERE 1858 VE SPOLUPRÁCI S HOROLEZCEM REINHOLDEM MESSNEREM
Kolekce Signs and Symbols: Pera Montblanc jako vzácné talismany inspirované mýty a legendami Východu
Kolekce psacích per Montblanc věnovaná spisovateli Victoru Hugovi
Montblanc představuje novou globální kampaň a mění definici úspěchu
Nová kolekce per Montblanc Le Petit Prince & The Planet: Příběh o lásce, péči a starostlivosti
Nová kolekce kožených doplňků Montblanc Meisterstück Soft Grain Leather
Zachyťte ducha objevování hor v nových modelech hodinek Montblanc 1858
Kvalitní poslech s novými bezdrátovými sluchátky Montblanc
Montblanc uvedl na slavnostním večeru v New Yorku svoje vůbec první sluchátka a novou edici chytrých hodinek
Snadnější cestování s novým zavazadlem Montblanc
Nová kolekce luxusních brýlí MontBlanc
Edice psacích per Montblanc Great Characters Walt Disney Tribut tvůrčí genialitě legendy filmového světa
Propojení umění s krásou ručně psaného sebevyjádření – to je MontBlanc
Montblanc pokračuje v závazku s bojem proti AIDS a HIV
Dámské hodinky Montblanc Star Legacy Moonphase & Date
Nová cestovní kolekce Montblanc - Cestování za inspirací a propojení se světem
Limitovaná kolekce kufrů MONTBLANC x PIRELLI vnáší do cestování svobodu pohybu
Nová kolekce doplňků Montblanc vzdává hold osmdesátým létům
Montblanc přichází s novou kolekcí psacích per StarWalker a vyzývá k opětovnému spojení s naší planetou
Montblanc StarWalker Event - HoustonMontblanc představil v Houstonu novou kolekci psacích per StarWalker
Montblanc 1858 a síla opětovného spojení s přírodou
Montblanc otevřel svůj první vlajkový butik v Praze
Nová kolekce ikonických per Montblanc je inspirována knihou Malý princ
Chytré hodinky Montblanc Summit – když se luxus snoubí se špičkovou technologií
Nová limitovaná edice Montblanc Great Characters Miles Davis potěší na Valentýna každého muže
Tipy na hodnotné dárky, jež obdarované určitě potěší
MONTBLANC OSLAVUJE 110 LET ZALOŽENÍ ZNAČKY MIMOŘÁDNOU KOLEKCÍ ROUGE & NOIR
NOVÝ BUTIK MONTBLANC OTEVŘEN V PAŘÍŽSKÉ ULICI
NENECHTE SI UJÍT DVĚ NOVINKY OD MONTBLANC
PIŠTE S NOBLESOU PERY INSPIROVANÝMI LUCIANEM PAVAROTTIM
MONTBLANC HERITAGE – HODINKY INSPIROVANÉ OBJEVNÝMI CESTAMI
Official Press ReleaseNOVÁ EDICE ZE SÉRIE MONTBLANC GREAT CHARACTERS OSLAVUJE JOHNA F. KENNEDYHO
MONTBLANC VYTVOŘILO NEJDRAŽŠÍ PERO NA SVĚTĚ
LEGENDÁRNÍ VÝROBCE KLAVÍRŮ HENRY E. STEINWAY SE INSPIROVAL LIMITOVANOU EDICI PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC
MONTBLANC VYTVOŘIL LIMITOVANOU KOLEKCI INSPIROVANOU LEGENDÁRNÍM VÝROBCEM KLAVÍRŮ HENRYM E. STEINWAYEM
LEGENDÁRNÍ MONTBLANC MEISTERSÜCK LETOS SLAVÍ DEVADESÁTINY
HERCI & HONDINKY MONTBLANC
LIMITOVANÁ EDICE PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC OSLAVUJE RENESANČNÍHO GÉNIA LEONARDA DA VINCIHO

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže