Morelo Grand Empire Liner: nejluxusnější obytný vůz současnosti

11. Červen 2021

Někteří lidé mají zkreslené představy, že dovolená v obytných vozech se rovná přebývání ve stísněném prostoru, nepohodlí a zatuchlém vzduchu, nutnost vaření jednoduchých jídel, protože karavan nemá dostatečně vybavenou kuchyň. To ale není v dnešní době zdaleka pravda. V posledních letech se výrazně rozšířila nabídka kvalitně vybavených a prostorných karavanů. Lídrem je německá značka Morelo, která představuje novinku: nejvyšší třídu v segmentu obytných vozů, model Morelo Grand Empire Liner, který vznikl ve spolupráci se značkou Mercedes-Benz.

Plně, luxusně a se vším komfortem vybavené obytné vozy značky Morelo lze považovat za naprostou jedničku ve své třídě vozidel s váhou nad 3,5 tuny. Kdo jednou vyzkouší obytné vozy, které mají dostatek obytného a úložného prostoru, těžko se v budoucnu spokojí s malým obytným vozem, kde se pak o to více cítí stísněně a kde má problém na delších cestách uložit zavazadla a zejména vybavení pro volný čas.

V Morelo Grand Empire Lineru můžete převážet motorku i osobní automobil

Do obytných vozů značky Morelo totiž pohodlně uložíte lyže, kola, golfové bagy, zahradní nábytek a campingové vybavení. Nejnovější model Morelo Empire Liner nabízí ale také možnost uložení a převážení motocyklu či malého osobního vozu. Samostatnou kapitolou je pak prostorný, designově a funkčně vymazlený interiér, kde se nezapře německá dokonalost. Morelo Grand Empire Liner nabízí bohatě vybavený kuchyňský kout s nejmodernějšími spotřebiči a vkusně a funkčně řešenou kuchyňskou linkou s dostatkem úložného prostoru, velkorysou koupelnou, ložnicí s velkou manželskou postelí se speciální zdravotní matrací a střešním panoramatickým oknem. Obývací pokoj nabízí velký stůl a k němu nejen pohodlné polstrované sedačky, ale i ergonomická lehátka, která lze individuálně ovládat stisknutím tlačítka, a také bar. Cestovatelé se tak zde mohou cítit jako doma či v luxusním hotelu.

„V posledních letech došlo na trhu k velkým změnám. Změnily se potřeby zákazníků, začali mít ještě vyšší požadavky na velikost prostoru, pohodlí, výkon, bezpečnost a design. Abychom na ně optimálně mohli reagovat, tým vývojářů, techniků a designerů se rozhodl postavit vůz, který by zastínil vše, co dodneška existovalo. Výsledkem této myšlenky je model, který vyniká nejen kvalitou, ale také velkým důrazem na detail,“ prozrazují manželé Jan a Pavla Skolilovi z Morelo CZ, kteří na český trh tuto značku dodávají.

Kvalita řešení značky Mercedes-Benz

Na začátku implementace byla nastolena otázka dobrého a kvalitního podvozku. Vzhledem k velkým rozměrům modelu musely být při výběru zajištěny aspekty jako komfort cestování, bezpečnost a samozřejmě jednoduchá manipulace s vozidlem. Morelo však nechtělo dělat kompromisy v konstrukci a vybavení. Morelo Grand Empire Liner je postaven na velkoformátovém podvozku nákladního vozidla „Actros 1853“ od Mercedes-Benz. Byl tím vytvořen luxusní obytný vůz s výkonem 530 k, objemem motoru 12,8 l a točivým momentem 2 600 Nm, což zaujme manévrovatelností, komfortem, výjimečnou bezpečností a stavem nejmodernější technologie a v konečném důsledku svým přesvědčivým a výjimečným designem ve všech oblastech.

Nejvyšší designová řada Morelo byla pečlivě vyvíjena několik let a nastavuje nová měřítka v celém segmentu. Místo klasických zrcátek je díky systému Mercedes-Benz „MirrorCam“ ještě bezpečnější manévrování, zatáčení a změna jízdního pruhu. Kromě zavedených standardů používá pouze nejnovější technologie.

Nejvyšší standard a dokonalý design domácích spotřebičů, kuchyně, sprchy, ale i jedinečné bateriové řešení

Grand Empire Liner disponuje prostornou kuchyní s kávovarem Nespresso, indukčním sporákem, plynovou troubou, myčkou, mikrovlnnou troubou a velkou pracovní plochou. Všechny kuchyňské spotřebiče jsou v domácí kvalitě a pracují při 230 V. Kromě solární technologie a velkoryse dimenzovaného bateriového systému SFC Energy je zajištěno autonomní a především výkonné napájení pomocí dieselového generátoru.

Samozřejmostí je také keramická toaleta a prostorná koupelna se sprchou, vše v nejvyšším standardu sanity z hlediska funkčnosti i designu. Dále zde najdete podlahové vytápění, centrální vysavač, internetové připojení se speciálně řešeným wi-fi routerem, dvě televize a další vychytávky, které znáte spíše z domova či luxusních hotelů.

Morelo

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže