Na scénu Louis Vuitton přichází kolekce LV Pillow

16. Listopad 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16889

Na scénu přichází kolekce LV Pillow. Je inspirovaná ikonickými botami, které byly poprvé představeny na přehlídce kolekce Louis Vuitton pro sezónu jaro/léto 2021. Jejich autorem není nikdo jiný než Nicolas Ghesquière, umělecký ředitel dámských kolekcí. 

LV Pillow zahrnuje čtyři modely kabelek a dva textilní doplňky. Je ztělesněním inovativního přístupu proslulého módního domu k environmentální problematice a cyklickému kreativnímu procesu v segmentu dámských kožených doplňků.

Nová kolekce LV Pillow nabízí prošívaný, zajímavý a praktický design, který udává nové standardy pohodlí a zodpovědného přístupu. Má snadno rozpoznatelný styl, odrážející design ikonických nazouvacích bot Pillow Boot, které v říjnu 2020 vytvořil Nicolas Ghesquière. Módní příběh nyní pokračuje prostřednictvím kolekce dámských kabelek LV Pillow, které se nebojí bořit zažité stylové standardy a zároveň zůstávají věrné specifickému přístupu značky Louis Vuitton k cyklickému kreativnímu procesu s názvem „Our Committed Journey”.

Hvězdami nové kolekce jsou batoh ve stylu péřové podušky, prostorná kabelka Onthego, nová verze kabelky Speedy a doplňky Multi Pochette. Proporce těchto úžasných doplňků dýchají hřejivou bezstarostností. Vnější partie, lemování a madla každého kousku, (stejně jako popruhy batohu) zdobené ikonickými kvítky Monogramu, jsou vyrobené z jedinečného recyklovatelného materiálu ECONYL®, složeného z 100% recyklovaných nylonových vláken. ECONYL® je dokonalým prostředníkem udržitelné moderní kreativní strategie. Je vysoce odolný, příjemný a lehký a skvěle sedí všem novým doplňkům z této kolekce.

Nové módní kousky staví na obdiv ikonické prvky značky Louis Vuitton a navíc nabízí nevídaný prostor a pohodlí díky vatování z recyklovaného polyesteru. Vybrat si můžete jednu ze 4 barevných variací: sofistikovanou černou, elektrizující fuchsiovou, nadčasovou béžovou či výraznou khaki. Nit, použitá pro ikonickou výšivku i pro technické stehy, je vyrobena rovněž z recyklovaného polyesteru stejně jako báze zipů. Ramenní popruh modelu Multi Pochette je z recyklovaného polyamidu. Čtveřice modelů LV Pillow je až z 90 % tvořena materiály z udržitelných zdrojů. Jedná se o významný počin ve světě exkluzivních doplňků. Nesmíme zapomenout také na fakt, že detaily z plátna Monogram jsou vyrobeny tak, aby byly minimalizovány odřezky.

Holistickou povahu kolekce LV Pillow doplňuje kožený štítek, pocházející ze stávajících zásob kůže, všitý ve vnitřní partii každého modelu. Nese ikonické logo Louis Vuitton, symbolizující cyklický kreativní proces. Program udržitelného rozvoje značky Louis Vuitton s názvem „Our Committed Journey” je zcela v souladu s iniciativou pro životní prostředí LIFE (LVMH Initiatives For the Environment). Prostřednictvím šesti akčních programů má za úkol chránit přírodní zdroje (trvale udržitelné dodávky materiálů, příspěvek k ochraně klimatu a cyklický přístup ke kreativnímu procesu) a zachovat maximálně pozitivní společenský dopad (diverzita a inkluze, závazek místním komunitám, rozvoj know-how).

Galerie

Rozhovory

Louis Vuitton