Návrhářka a majitelka ateliéru Sienne Petra Sobková

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
26. Listopad 2019

Již od malička se zajímala o modeling a módu. Začínala s agenturou na zajišťování hostesek a modelek, kterou vlastní dodnes, jako produkční pořádala klientům módní přehlídky, zajišťovala program akcí a dovážela fashion kousky ze zahraničí. Díky tomu si našla klientelu, které chtěla splnit jejich osobní požadavky, proto začala navrhovat vlastní kousky. Nyní se kromě malé dcerky Isabellky věnuje převážně návrhářství a svému ateliéru. Tváří jejího ateliéru je modelka Klárka Medková.

Otázka
Mohla byste nám krátce představit, co to vlastně ateliér Sienne je?
Odpověď
Sienne je ateliér nacházející se v Praze, nabízející módu pro ženy, která se zaměřuje především na výjimečné příležitosti, ale najdete zde i módu pro denní nošení a krásné letní kousky. Šaty si samy navrhujeme a šijeme, ale nabízíme i klasické kolekce. Velkým hitem jsou kožešinové vesty a kabáty. V ateliéru si můžete také šaty zapůjčit. I když dávám přednost osobnímu kontaktu, vše si můžete objednat i přímo přes e-shop www.sienne.cz.
Otázka
Co znamená název Sienne?
Odpověď
Sienne je synonymem ženskosti, krásy, půvabu a elegance žen. Přesně takto lze charakterizovat kolekci šatů Sienne, která vznikla z lásky k módě a snahy dopřát každé ženě se cítit neodolatelně sexy a zároveň pohodlně.
Otázka
Jaké byly začátky Sienne? Co se prodávalo jako první?
Odpověď
Začínala jsem prodejem fashion kousků dovážených ze zahraničí. Návrhářskou činnost vlastně odstartovaly červené šaty z pevné krajky, které jsem dovezla do Čech a měly takový úspěch, že se hned vyprodaly. Toto byl ten okamžik, kdy jsem si řekla, že bych se chtěla posunout dál, bavily mě látky a chtěla jsem začít tvořit něco svého, v čem by bylo i kousek mého vlastního já. Zrovna v tuto dobu za mnou přišla klientka, dnes už skvělá kamarádka Gabrielka, která u mě dlouhodobě nakupovala a nakupuje šaty, topy nebo kožíšky. Pokaždé když přišla, chtěla ode mě doporučení a ráda si nechala ode mě poradit. Tehdy za mnou, jako za svým módním guru, přišla s prosbou, ať jí poradím a navrhnu šaty a nějaký lehký letní top. Nechtěla nakupovat konfekční módu v obchodech, chtěla něco ojedinělého. Navrhla jsem jí lehké černé šaty z hedvábí se zdobenou krajkou, mimochodem stále jeden z našich nejžádanějších modelů. Kamarádka byla z šatů tak nadšená a chtěla rovnou navrhnout šaty na svatbu, kam byla pozvaná jako družička. Vznikly tak první dlouhé půvabné šaty Windy Flower, které jsou Top z řady Sienne.
Otázka
Co je pro Vás při výrobě oblečení tím hlavním?
Odpověď
Inspiraci hledám všude kolem sebe, v jednoduchých obyčejných věcech, v mých představách nebo ve svých snech. Šaty Sienne by měly být neobyčejné, ale zároveň nositelné a pohodlné.
Otázka
Z jakých materiálů většinou šijete oblečení? Potrpíte si na jednom určitém?
Odpověď
Nositelnou módu na léto šijeme nejčastěji z hedvábí a krajky. Pro večerní modely rády používáme flitry, elastické materiály, zdobenou krajku, šifon nebo plisé. Já mám nejraději krajku a hedvábí, díky jeho vzdušnosti a prodyšnosti. Hedvábí je tím nejpříjemnějším, co na sebe můžete obléct během teplých dní, a navíc působí velice luxusně. Kožichy, které šijeme na zakázku z lišky, mývala a norka, dovážíme z Řecka a Turecka.

Otázka
Jaké modely jsou neoblíbenější a dámy nejčastěji kupují?
Odpověď
V létě to jsou hedvábné topy a šaty a v zimě v plesové sezoně se nejvíce prodávají nebo půjčují dlouhé večerní flitrové šaty.
Velkým hitem jsou nyní kožešinové vesty, kabátky, které jsou elegantní a zároveň funkční v chladnějším počasí.
Otázka
Nabízíte na Vašem e-shopu i výrobky pro muže, nebo pouze pro ženy?
Odpověď
Pouze pro ženy, ale pokud mi to čas a energie dovolí, ráda bych zkusila i navrhovat dětskou módu. Stejné šaty nebo kalhotové overaly pro děti i maminky. To by se mi líbilo :)
Otázka
Je možné si u Vás navrhnout vzhled šatů individuálně?
Odpověď
Samozřejmě. Šaty navrhuji a šiji na míru každé klientce a vždy šaty na zakázku konzultuji se zákaznicí, aby jí šaty seděly a byly přesně podle jejích představ.
Otázka
Jak dlouho Vám většinou trvá výroba šatů? Liší se tato doba podle jejich vzhledu?
Odpověď
Pokud se jedná o jednoduché šaty, švadlena je zvládne sama ušít cca za týden. Pokud se jedná o složitější kousky, kdy je potřeba sladit více materiálů dle barev, objednat látky a doplňky, domluvit zkoušky, celý tento proces se prodlužuje.
Otázka
Pro jaké události nejčastěji šijete šaty?
Odpověď
Nejvíce požadavků na míru je na letní šaty a topy, které zákaznice využijí na dovolenou nebo denní nošení, večírky a svatby.
Otázka
Plánujete teď nějaké novinky? Nějaké nové kolekce, jimiž byste se chtěli pochlubit?
Odpověď
Tento rok začínáme s pletenou módou. V nabídce na letošní sezónu máme úpletové šaty, vlněné čepice, šály a svetry a plánujeme tyto kousky, díky její oblíbenosti dále rozšiřovat.
Otázka
Co je pro Vás luxus?
Odpověď
Po pracovní stránce je pro mě luxus krásné oblečení vyrobené z příjemného a kvalitního materiálu, kombinovaného s krásnými doplňky. Krásné šaty a úsměv je to, co dělá každou ženu krásnou.
Po soukromé stránce pro mě luxus znamená být na krásném místě, s rodinou, dobrými přáteli,
výborným jídlem a obklopená hezkými věcmi. Také je to čas, který mi chybí k tomu, abych se mohla
více realizovat a více věnovat rodině.
Jsem nesmírně vděčná, že se mi naskytla taková příležitost a možnost spojit můj největší koníček
s prací. Tato práce mě baví a naplňuje, ale zároveň se snažím na 100 % fungovat jako máma.
Děkujeme za rozhovor

Sienne

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže