Návrhářka a majitelka krejčovství Loram Alena Tučková

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
21. Říjen 2019

Alena Tučková je módní návrhářka a majitelka krejčovského salonu a značky Loram. Pro tuto cestu se rozhodla již v útlém věku, kdy svůj první šicí stroj dostala ve svých sedmi letech. Po vystudování technologie a konstrukce oděvů se módě věnovala jako visual merchandiser nebo jako módní poradce a specialista v pánském krejčovském salonu. V roce 2011 založila v Praze vlastní krejčovskou dílnu a značku pod názvem Loram. Od této doby se aktivně věnuje pánským oblekům, které v její dílně šijí ručně metodou bespoke, a dámským svatebním a plesovým šatům. Na jejích stránkách můžete také vidět urban kolekce, které prezentuje na módních festivalech a veletrzích. Inspiraci hledá všude okolo sebe a jejím rukopisem je kvalita, jednoduchost a osobitost.

Otázka
Můžete našim čtenářům říci pár vět o Vašem krejčovství?
Odpověď
Značka LORAM byla založena v roce 2011 s vizí navrhovat a šít dámskou a pánskou business módu na míru. Krejčovský salon a značka LORAM v sobě snoubí tradiční krejčovskou ruční práci a kvalitní trendy materiály. Návrhy přímo na míru pro váš každodenní pracovní den nebo večerní příležitost navrhuje návrhářka a majitelka v jednom, Alena Tučková, která i po celou dobu dohlíží na zpracování oděvu. LORAM je zakázkové krejčovství, které se pyšní vlastní výrobou. Veškeré zakázky šije pod dohledem zkušených krejčích ve vlastní krejčovské dílně v Praze na Vinohradech. Specializuje se především na šití pánských obleků, kabátů a košil na míru, ale též šije pro dámy svatební a společenské šaty i jiné oděvy na míru. Jednou až dvakrát za rok také představuje malé autorské kolekce vlastních trendů. Na naši práci se můžete podívat i v nově otevřeném salonu v Přemyslovské ulici.
Otázka
V čem je Vaše krejčovství jiné než ostatní?
Odpověď
Všechny zakázky šijeme ručně přímo v naší vlastní krejčovské dílně, narozdíl od jiných krejčovství je neposíláme do jiných fabrik a dílen.
Otázka
Prozradíte nám nějaké své známé zákazníky?
Odpověď
Petr Vojnar, Zdeněk Piškula, Eva Čížkovská, Petr Vondráček a Elizabeth Lore. Také našich služeb využívají čeští návrháři jako Lukáš Macháček, Michaela Skuhravá, Kateřina Geislerová či Vladimír Staněk.
Otázka
S jakými látkami pracujete?
Odpověď
Pro pány šijeme obleky ze 100% vlny, nejčastěji značek REDA, SCABAL nebo Holland and Sherry, košile ze 100% bavlny od českého výrobce Mileta, kabáty z vlny nebo kašmíru a pro dámy často svatební nebo plesové šaty nejčastěji z krajky, šifonu či saténu. Ale prochází nám rukama i brokát nebo hedvábný šantung.
Otázka
Kdo je náročnější zákazník, ženy nebo muži?
Odpověď
Ženy.
Otázka
Řídíte se módními trendy?
Odpověď
Určitě je sleduji, bez toho bych tohle řemeslo nemohla dělat, ale rozhodně se jim nepodřizuji. Prioritou je, aby pánský nebo dámský oděv lichotil postavě a odpovídal typu zákazníka.
Otázka
Jak často pořádáte módní přehlídky a jak dlouho příprava na ně trvá?
Odpověď
Většinou 1-2x za rok. Příprava trvá přibližně měsíc až dva.
Otázka
Co dominuje Vašemu šatníku?
Odpověď
Mám ráda kousky, které podtrhují ženskost, šaty či halenky s volány, nabíranými rukávy, košilové šaty, ale často nosím i džíny a k nim tenisky.
Otázka
Co nejzajímavějšího jste kdy šili?
Odpověď
Těžká otázka. Každý model je originál a na každém je zajímavého něco jiného.
Otázka
Jsou dnešní zákazníci rozdílní, než byli ti před 10 lety?
Odpověď
Ano, určitě. Dle mého názoru šla doba v módě hodně směrem ke kvalitě a jednoduchosti. Naštěstí ubylo mnoho až nesmyslných a zbytečných kombinací a přehnaných detailů.
Otázka
Co je pro Vás luxus?
Odpověď
Čas jen pro sebe, ve kterém se mohu věnovat činnostem, které mi přinášejí potěšení.
A co se týče mého řemesla, tak je pro mě luxus kvalitní materiál, perfektně padnoucí oděv a zajímavý detail nebo střih.
Děkujeme za rozhovor

Loram

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže