Navzdory zranění vyběhla Romana Pavelková proti násilí

FOTO: NOMIA HK
14. Říjen 2020

FOTO: NOMIA HK
Modelka a podnikatelka Romana Pavelková je vášnivou sportovkyní už od dětství. A jak to tak bývá, občas při sportu zkrátka dojde k úrazu. Letos v červenci si Romana při tréninku natrhla lýtkový sval, a přestože je stále v rekonvalescenci, ani to jí ale nezabránilo zúčastnit se běhu proti násilí, kdy se snaží především pomoci obětem při domácím násilí, o kterém bohužel v poslední době můžeme dost často slyšet. A není to tak správně? Neměli bychom se k podobnému běhu vydat všichni? Více o něm nám řekne paní Pavelková v dnešním článku.

„Když trénuji, tak jedu až na doraz. To se mi právě při tréninku na Běh proti násilí, který pořádá Poradna pro oběti násilí a Dětské krizové centrum NOMIA v mém rodném Hradci Králové, nevyplatilo. Měla jsem v plánu běžet 10kilometrovou trať, ale vzhledem k tomu, že jsem stále v rekonvalescenci, rozhodla jsem se běžet jenom 5kilometrovou variantu, i tak jsem ji uběhla za 26 minut,“ vysvětluje Romana Pavelková.

Patronkou akce Vyběhněme proti násilí je Romana už druhým rokem a příští rok si s sebou prý na start vezme i posilu: „Loni i letos jsem běžela sama, ale příští rok chci vzít i syna Maxíka. Je tu i kratší okruh pro děti, který má 2,5 kilometru, takže ho chci určitě zapojit.“

Romana se sama aktivně věnuje pomoci obětem domácího násilí prostřednictvím svého nadačního fondu, který založila v roce 2017. „Jsem moc ráda, že mohu být patronkou této akce, protože to téma a forma, jakou o něm NOMIA informuje, mi jsou blízké,“ uzavírá Romana.

FOTO: NOMIA HK

FOTO: NOMIA HK

Nomia HK

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže