Nechte se nadchnout pravými italskými pizzami od Fasú

Redakce
30. Červenec 2021
Čtenost článku je: 17445 [?]

Jste milovníky pizzy stejně jako my? Věříme, že určitě ano! Kdo taky není. I kdybyste se jen tak procházeli po ulici a zeptali se náhodných kolemjdoucích, zda mají rádi alespoň nějakou pizzu, je jasné, že vám každý přitaká a ihned na vás vyhrkne jeho neoblíbenější druh. Pizza je tak jedním z opravdu mála jídel, které má rád prakticky každý a jen stěží byste hledali někoho, kdo by si na pizze alespoň jednou za čas nepochutnal.

A jak je to možné? Zkrátka pizza je opravdu výtečná pochutina, a když navíc umí restaurace připravit i skvělé testo, mluví to samo za sebe. Navíc se v pizze najde každý – je možné připravit lehké těsto, těžší těsto, nebo také bezlepkové. A při zdobení pizzy si vždy vyberete to, co máte rádi vy – možností je spousta, pizzy jsou vegetariánské, masové, pálivé, zkrátka od všeho něco.

A my jsme se rozhodli, že za vás navštívíme pravou italskou pizzerii s názvem Fasú, kterou můžete hledat v Praze v ulici Vratislavova, přímo pod Vyšehradem. Vy si tak můžete pizzu odnést klidně do parku na Vyšehrad a užívat si výhled na Prahu s výtečnou pizzou v ruce, a pokud se rádi procházíte, můžete si udělat procházku po Náplavce, kde si pizzu vychutnáte s pohledem na Vltavu.

V pizzerii Fasú jsme si celkem objednali 5 pizz, a když jsme si uvědomili, že se přeci jedná o typickou italskou restauraci, neodolali jsme nakonec ani klasickým lasagním, které nás opravdu překvapily. Lasagně nejsou jídlo, které bychom si dávali každou chvíli, a proto jsme byli opravdu příjemně osloveni výtečnou chutí, kterou jim ve Fasú dali.

Mezi našimi objednanými pizzami nemohla chybět ani Pizza Cinque Formaggi, a tedy pizza se 6 druhy sýra, a samozřejmě i Pizza Salami. Právě tyto dvě musíme opravdu vyzdvihnout. Kombinace 6 druhů sýra – mozzarelly, parmezán, gorgonzoly, ovčího sýra, pecorina a uzené mozzarelly neboli scamorzy, je zkrátka úžasná. A jednoduchá Pizza Salami, na které naleznete rajčatovou omáčku, mozzarellu a salám, nás nadchla více, než by se dalo očekávat.

Předem musíme ale upozornit na fakt, že pravé italské pizzy, které ve Fasú nabízí, vypadají jinak než ty klasické, které známe, ale naopak jsou díky tomu opravdu jedinečné a velmi chutné. Proto rozhodně neváhejte a zastavte se na kus Itálie u Vyšehradu i vy!

Fasú

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže