Nejlepší tikající klenoty seženete v klenotnictví BENY

Soňa Hlaváčová
07. Srpen 2019

Rodinná šperkařská společnost BENY působí na českém trhu již více než čtvrt století. Kromě nádherných šperků a diamantů nabízí také náramkové hodinky světově proslulých značek, jejichž nabídka se každoročně rozšiřuje.

Společnost je založena na tradici chorvatské rodiny Topalli, jejíž precizní výroba a zpracování šperků, stejně jako prodej diamantů expandovala do Prahy, kde se nyní nachází na třech vyhlášených adresách: Pařížská 8, Karlov 18 a Václavské náměstí 52. Součástí těchto butiků je také zlatnická dílna, v níž vznikají šperky vlastní značky BENY a kde se provádí případný servis a opravy.

Pánskou noblesu podtrhují např. hodinky Zenith DEFY EL PRIMERO 21 ROSE GOLD za 681 200 Kč. Jsou zobrazením dokonalosti dvou přesných strojků pro běžný chod a chronografu v lesku 18karátového růžového zlata.

I ženy si zde přijdou na své ultra tenkými hodinkami Zenith ELITE LADY MOONPHASE za 161 200 Kč, které mají indikaci měsíční fáze, perleťový číselník a specifickou vteřinovou ručku.

Rafinovaně elegantní jsou dámské hodinky TONDA MÈTROPOLITAINE SÉLÈNE ROSE GOLD za 768 000 Kč z dílny švýcarského mistra Parmigianiho. Jsou vyrobeny z růžového zlata s briliantovou lunetou a mají umělecký číselník zobrazující měsíční fáze.

Luxusní dámské hodinky HAPPY SPORT MEDIUM AUTOMATIC TWO TONE za 415 000 Kč jsou skutečným unikátem se stříbrně tónovaným ciferníkem a sedmi pohyblivými diamanty v řůžovozlatém pouzdře.

Masivní, voděodolné hodinky MILLE MIGLIA 2019 RACE za 181 000 Kč jsou oslavou partnerství Chopardu s automobilovým závodem Mille Miglia. Mají ocelový povrch zkombinovaný s 18karátovým zlatem.

Výrazným tvarem zaujmou pánské hodinky BR03-92 NIGHTLUM za 95 200 Kč od švýcarské značky Bell & Ross. Jsou robustně hranaté, doplněné skvělou čitelností ve tmě díky matnému číselníku a fosforeskujícímu jasu čísel a ruček. Dámy ocení spíše typ BR S DIAMOND EAGLE za 70 200 Kč v modré, bílé, šedé či růžové barvě, které jsou doplněny blyštivými diamanty.

Unikátní designovou odlišnost pak nabízí pánské hodinky Corum ADMIRAL’S CUP LEGEND 47 WORLDTIMER za 287 500 Kč s titanovou lunetou. Krásu a sofistikovanost ženám nabídnou hodinky se zlatými komponenty a 18karátovým pouzdrem CORUM GOLDEN BRIDGE za 1 045 000 Kč.

Značka TAG Heuer vyjadřuje svou propojenost s automobilovým sportem hodinkami MONACO CALIBRE 11 CHRONOGRAPH za 136 900 Kč. Tento typ hodinek se objevil ve filmu LeMans na ruce herecké hvězdy Steeva McQueena. Dámy zase ocení příjemně úzké a dobře čitelné hodinky CARRERA LADY za 46 900 Kč pro jejich eleganci, vkusný náramek z nerezové oceli a především vzhled hodící se k různým outfitům.