Nekajui, Ritz-Carlton Reserve: nový luxusní resort na Kostarice

15. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 15. 12. 2023

V roce 2024 se otevře nový luxusní resort Nekajui, Ritz-Carlton Reserve, v soukromé rezidenční oblasti Peninsula Papagayo v severozápadní části Kostariky. Tato oblast je známá svou nádhernou přírodou, plážemi, aktivitami, restauracemi a golfovým hřištěm navrženým Arnoldem Palmerem. Nekajui bude prvním ultra-luxusním hotelem v této oblasti a nabídne 107 pokojů, apartmá a rezidencí s výhledem na záliv Pochote a jeho okolní ostrovy. Každý pokoj bude mít venkovní terasu s baldachýnem, soukromý bazének, koupelnu jako v lázních a nádherný výhled.

Název resortu, Nekajui, znamená zahrada v jazyce Chorotega, kterým mluvila původní národnost, která kdysi obývala tuto oblast. Resort bude rozdělen do tří zón, každá s vlastním architektonickým stylem, designem a prvky od místních řemeslníků. Tyto zóny jsou: klasická zóna, kde se nachází tradiční hacienda, příjezdová oblast a pokoje a apartmá; přechodná zóna, která je inspirována typickou architekturou regionu Guanacaste, kde se nachází pokoje, apartmá a značkové rezidence; a organická zóna, která je inspirována přírodním prostředím, kde se nachází pokoje ve stylu domku na stromě, plážový klub a lázně.

Resort bude obklopen bujnou zahradou a bude mít kaskádový nekonečný bazén, který bude vypadat, jako by se spojoval s mořem. Hosté budou moci přejít po visutém mostě do úchvatného wellness centra nebo se nechat svézt po zábavné lanovce dolů do přírodního amfiteátru, kde se nachází plážový klub. Pláž u resortu je známá svou bioluminiscencí, která je nádherná za měsíčního svitu, a svými klidnými a chráněnými vodami. V okolí resortu se také nachází jeskyně, přílivové jezírka a bílé písečné pláže, které jsou ideální pro opalování a relaxaci.

Kostarika je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších zemí světa, která se pyšní bohatou historií, kulturou, přírodou a životním stylem. Je to země s nejstabilnější a nejdemokratičtější vládou ve Střední Americe, která se zavázala k ochraně životního prostředí a svých mnoha národních parků. Má rozmanitý terén, včetně údolí a rovin. Nejvyšší horou je Cerro Chirripó s výškou 3820 metrů. Země má také velké množství sopek, z nichž některé jsou stále aktivní.

Galerie