Nová exkluzivní kolekce Spirit of Big Bang Sang Bleu od značky HUBLOT

20. Duben 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 18116

Hublot a Maxime Plescia-Büchi opět spojili své síly a představují již třetí model hodinek Spirit of Big Bang Sang Bleu, který přináší nové tvary a perspektivy. Umělecké tvoření Maxima Plescia-Büchiho se odráží v designu hodinek, které zůstávají věrné své charakteristice a zároveň jsou velmi osobité. Tento nový model Spirit of Big Bang Sang Bleu má průměr 42 mm s fasetovaným a strukturovaným designem, který zaručuje ergonomické nošení. K dispozici jsou tři limitované edice - 200 kusů z titanu, 200 kusů v provedení All Black ceramic a 100 kusů z King Gold. Dva z těchto modelů, titanový a zlatý King Gold, jsou osazeny 180 diamanty, které dodávají hodinkám ještě větší lesk a luxusní vzhled.

„Hodinky Spirit of Big Bang, uvedené na trh v roce 2014, si zachovaly všechny původní prvky modelu Big Bang v pouzdře soudkového tvaru. Reinterpretace DNA značky Hublot, která je zároveň identická, a přesto tak odlišná. Pro tuto třetí spolupráci Maxime vdechl tomuto modelu nový charakter, aniž by změnil jeho duši, a představil model Spirit of Big Bang Sang Bleu. Stejné proměny dosahuje i tím, že do nich vnáší koncepty hodinek Big Bang Sang Bleu I a II, a to tak, že nově definuje linie hodinek Spirit of Big Bang. Aniž by vynechal jejich původní soudkový tvar, který je pro Spirit of Big Bang tak typický, a naopak jim dává novou identitu, prostorovou změnu a architektoničtější rozměr, který odhaluje geometrie a symetrie Sang Bleu. Spojení, které překonává dokonalost. Je to symbol spolupráce, který vyzdvihuje nejlepší vlastnosti a jedinečný potenciál každého designu. V našich hodinkách i v naší spolupráci podtrhuje vizi všeho, co děláme, jedna filozofie: přizpůsobit se obalu a zároveň se vždy zaměřit na kvalitu obsahu.“  Ricardo Guadalupe CEO HUBLOT

Vždy unikátní, ať už jsou stejné nebo odlišné!

S pozorností k detailu, zachování charakteru a přitom vytvoření unikátního, exkluzivního a osobitého předmětu. To je jemnost umění, kterou zprostředkovává spolupráce mezi značkou Hublot a Maxime Plescia-Büchi. Talentovaný tatér přetvořil rysy hodinek Spirit of Big Bang tak, aby vytvořil novou identitu se znakem Sang Bleu. Prostřednictvím protažených a zkosených linií s dokonale proporcionálními úhly, které se ladí s charakteristickými rysy pouzdra, reliéfy, křivky a strukturou, se hodinky stávají snadno rozpoznatelným kouskem. Podobně jako při každém jeho tetování se linie přizpůsobují tělu, tak i tyto hodinky byly přizpůsobeny charakteru Spirit of Big Bang, přičemž si však udržely osobitost Sang Bleu."

Spolupráce mezi Hublot a Sang Bleu: Sedmiletá umělecká a tvůrčí cesta

Hodinky Sang Bleu od značky Hublot byly poprvé uvedeny v roce 2016 a na výstavě Salone del Mobile v Miláně v roce 2023 byla představena jejich třetí edice. Talentovaný tatér dodal novou, výraznou a sebevědomou linii této kolekci. Po úspěchu modelu Big Bang nyní jeho podpis zdobí i hodinky Spirit of Big Bang. Jeho charakteristická geometrie s dokonalou symetrií a tajemnou architekturou se opět projevuje v hodinkách, kde hraje s reliéfy a hloubkou pomocí různých povrchových úprav, jako jsou leštěné, saténové, ryté, dlátovité, zkosené a fasetové materiály. Hexagony, kosočtverce a trojúhelníky se objevují a prolínají, linie navzájem překrývají a nově definují tvary.

„Moje spolupráce s Hublot je jako stavba domu, architektonický projekt sám o sobě. Spirit of Big Bang Sang Bleu je třetí stranou této stavby. Znamená orientační bod, protože dům, který nyní stavíme, stojí pevně a uceleně sám o sobě. Poté, co jsem na Big Bang zanechal svou stopu, získal můj tvůrčí proces novou podobu. To je nová sbírka, a hlavně tvar Spirit of Big Bang. Měl jsem možnost prozkoumat každou součástku, od pouzdra přes náramek až po sponu, zvážit každý tvar a proporce skrze celistvou reflexi. Cílem je začlenit DNA hodinek Big Bang Sang Bleu II do hodinek Spirit of Big Bang Sang Bleu. Výsledkem je podobná geometrická estetika s novou interpretací tvarů. Tento výtvor se řídí dokonale proporcionálními tvary, které se vzájemně ovlivňují a překrývají a vytvářejí jedinečný, osobitý design a zároveň zlepšují ergonomii pro nositele.“  Maxime Plescia-Büchi zakladatel Sang Bleu a Hublot ambasador

Hublot představuje nový model Spirit of Big Bang Sang Bleu s průměrem pouzdra 42 mm a třemi variantami: titanovou, All Black keramickou a King Gold. Hodinky z titanu a zlata King Gold jsou zdobeny 180 diamanty o celkové hmotnosti 2,4 ct. Geometrické tetování se překrývá a střídá od pouzdra až po lunetu. Automatický skeletonový chronograf HUB4700 a geometrie hodinek vytvořených ve spolupráci se Sang Bleu jsou viditelné skrze safírový ciferník. Hodinky Spirit of Big Bang Sang Bleu II jsou ergonomické a vhodné pro muže i ženy s a bez lunety, s optimalizovanou dynamikou tvaru a zachováním geometrie Big Bang Sang Bleu.

Spolupráce mezi značkou Hublot a tatérem Maximem Plescia-Büchim se soustředí na propojení umění tetování a hodinářství. V roce 2016 byla geometrie modelu Big Bang Sang Bleu inspirovaná tetováním Maximeho přidána do designu hodinek, čímž byla odhalena dokonalá proporční struktura. V roce 2019 bylo tetování Maximeho rozšířeno na celý model Big Bang Sang Bleu II, zahrnující pouzdro, šestiúhelníkovou lunetu, safírové sklo, ručičky a náramek. V roce 2023 byla trojrozměrná geometrie plně přepracována a ztělesňuje novou "potetovanou" kolekci - Spirit of Big Bang.

V roce 2014 představila značka Hublot model Spirit of Big Bang, který kombinuje DNA značky s charakteristickými znaky modelu Big Bang, jako jsou šestiúhelníkové šrouby ve tvaru písmene H procházející skrz lunetu hodinek, šroubovací korunku a konstrukci s nekonečnými kombinacemi materiálů a barev. Maxime pečlivě prozkoumal každou součást modelu Spirit of Big Bang a opětovně ji propojil s tetovacími prvky.

Galerie