Nová kolekce ikonických per Montblanc je inspirována knihou Malý princ

28. Březen 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14541

Nejnovější modely v kolekci ikonických psacích nástrojů Montblanc Meisterstück vzdávají hold jednomu z nejčtenějších děl světové literatury a zdůrazňují význam mentorství a učení se jeden od druhého.

Nová speciální edice Meisterstück Le Petit Prince je inspirována jak jinak než knihou Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho. Ve své druhé kapitole pokračuje v propojování odkazu nadčasové literární klasiky s jejím významným celosvětovým kulturním vlivem. Unikátní edice zdůrazňuje víru značky Montblanc v dar psaní se stejně pozitivním poselstvím jako nápady, sny a myšlenky, které se sebou Malý princ nese již více než 70 let.

První řada kolekce s názvem Malý princ, představená v roce 2018, čerpala inspiraci z postavy lišky, která malého prince učí důležitosti mezilidských vztahů a přátelství. Druhá, aktuální řada Montblanc Meisterstück Le Petit Prince 2019 se zaměřuje na postavu pilota a jeho vztahu s malým princem. Letec – vypravěč příběhu –který havaroval v saharské poušti, kde se s chlapcem setkává, v příběhu symbolizuje důležitost mentorství a poznávání života pomocí předávání svých zkušeností, hodnot a poznatků. Během náhodného a podivuhodného setkání s malým princem, jenž stejně jako on spadl z nebe, pilot začíná skrze sdílení svých zkušeností s malým chlapcem a přijetím dětského pohledu na svět lépe chápat své vlastní místo na zemi.

 

Kreativní ředitel značky Montblanc, Zaim Kamal o nové edici říká: „Po postavě lišky s jejím jedinečným pohledem na vytváření pout nám tato kolekce připomíná, že bychom nikdy neměli zapomenout na unikátní nahlížení na svět, které jsme měli jako děti. Je to velmi důležité poselství v dnešním rychlém a daty přesyceném životním stylu. Je vždy lepší vidět to, co může být než racionalizovat to, co není.”

Na výběr jsou modely Meisterstück Le Petit Prince Precious Resin Le Grand, Meisterstück Le Petit Prince Precious Resin Classique, Meisterstück Le Petit Prince Doué Classique a Meisterstück Le Petit Prince Solitaire Doué Le Grand Edition. Klip každého pera z kolekce je ozdoben lakovanou zlatou hvězdou – připomínkou pro letce, že uslyší smích malého prince kdykoliv pohlédne na hvězdy nad hlavou, a na svrchní části víčka každého kusu z kolekce jsou vyryta jednoduchá, avšak velmi hluboká slova: “Toutes les grandes personnes ont d’abord été des enfants. Maispeud’entreelless’ensouviennent” – „Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.”

Kromě per je k dostání také luxusní doplňků, jako je zápisník v hnědé kůži, nový hnědý inkoust, či náplně do psacích nástrojů v ilustrovaných krabičkách.

Kolekce Meisterstück Le Petit Prince oslavuje sílu představivosti a vyzdvihuje důležitost předávání nápadů a hodnot těm, které máme rádi. Ikonické pero Meisterstück opět dokládá svůj statut osobního pokladu, který se předává z generace na generaci společně s myšlenkami a vzpomínkami, které s sebou každý psací nástroj nese.

Galerie