Nová kolekce šperků Clash de Cartier: dokonalá geometrie s nezkrotnou energií

16. Duben 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17836

Nová kolekce šperků Clash de Cartier vyzívá klasické formy i estetické dědictví domu Cartier a balancuje na hranici mezi čistým designem a výraznými tvary plnými energie. Kombinace cvoků, korálků a tzv. Clou de Paris – zlatých hranatých čtverců s pyramidovým efektem – společně vytvářejí jedinečný tvar. Šperky jsou jasné, ostře definované s architektonickou linií, mají v sobě pohyb, který kontrastuje s dosavadními ikonami Cartier jako Juste un Clou, Love nebo Trinity a jejich zaoblenými konturami. Tato revoluční kolekce posouvá hranice stylu a má ambice stát se novou ikonou Cartier.   

Kolekce je střetem kontrastů. Na pohled ostré tvary jsou jemné na dotek a jasná geometrie je vyvážená ženskostí. Technický design podtrhují pohyblivé části zasazené v pevném kruhu. Clash de Cartier v sobě ukrývá vrozený smysl k proporcím, který čerpá z čistého stylu Cartier. Propojením objemu, výrazného reliéfu, kruhovitých a čtvercových tvarů kolekce vzdává hold zálibě domu Cartier v geometrii, která sahá do třicátých let 20. století. 

 

Za novou kolekcí se ukrývá velmi složitá a komplexní řemeslná práce. Spojit špičaté cvoky tak, aby zůstaly pohyblivé, vyžadovalo speciální kloubový mechanismus, který byl kompletně vyvinut ve šperkařských dílnách Cartier. Každý zlatý element je samostatně leštěný a montovaný. Šperky Clash de Cartier jsou kalibrovány tak, aby magnetizovaly a držely cvoky na místě. Klenuté hrany zlatých čtverců Clou de Paris jsou dokončovány leštěním. Každý prsten, náramek, náhrdelník či náušnice má zespodu jemné vroubkování pro pohodlné nošení.

Unisexová kolekce Clash de Cartier je vyrobena z 18 karátového růžového zlata v tenčí či silnější variantě, s diamanty nebo bez. Modely XL v limitované edici ze žlutého zlata doplňuje zářivě oranžový korál. Jednotlivé šperky lze mezi sebou kombinovat.

Ve své kampani k nové kolekci šperků Clash de Cartier značka představuje Kayu Scodelario, anglicko-brazilskou herečku, jako ženu dvou tváří. Kaya ve filmu dokonale zachycuje ducha kolekce, balancujícího mezi klasickou elegancí a extravagantním designem.

 

Galerie