Nové a jedinečné MINI Cooper SE s elektrickým motorem

16. Březen 2020

BMW přichází na český trh s mimořádným MINI Cooperem SE, jehož přednostmi je dlouhá výdrž elektrického motoru, nízké emise a především elegance.

Čistě elektrickou městskou mobilitu lze nyní zažít také v typickém stylu MINI, a to díky novému MINI Cooper SE (kombinovaná spotřeba paliva 0,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektrické energie 15,0– 13,2 kWh/100 km; kombinované emise CO2 0 g/km*). Kombinuje trvale udržitelnou mobilitu s potěšením z jízdy, výrazným designem a prémiovou kvalitou, která je pro značku MINI typická. Tento první čistě elektricky poháněný model britské prémiové značky poskytuje ryzí pocit z jízdy vozem MINI s nulovými lokálními emisemi.

Spontánní nástup výkonu 135 kW/184 k a točivého momentu 270Nm, pro značku typický pohon předních kol a inovativní systém jízdní dynamiky s řídicí jednotkou protiprokluzového systému umístěnou u regulačního členu propůjčují novému MINI Cooper SE obzvláště intenzivní podobu nezaměnitelné agility, známou jako pocit z jízdy jako v motokáře. Pro tento model specifická lithium-iontová baterie umožňuje dojezd 235 až 270 km s neuvěřitelným zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 7,3 sekund. Vysokonapěťová baterie je umístěna hluboko v podlaze vozidla, což zaručuje, že ve srovnání s konvenčním způsobem poháněnými 3dveřovými modely MINI žádným způsobem neomezuje objem zavazadlového prostoru.

Nové MINI Cooper SE je prvním modelem, který v prémiovém segmentu malých automobilů kombinuje městskou elektromobilitu s charakteristickými rysy značky. Vůbec první elektricky poháněný model britské značky je skutečné MINI do posledního šroubku. Rozměry, design, prostor a prostředí v interiéru nového MINI Cooper SE odpovídají konvenčně poháněným modelům.

Díky harmonickému rozložení hmotnosti se model snadno ovládá v zatáčkách i při vysokých rychlostech. Každý řidič jistě ocení rozšířený zavazadlový prostor, jehož objem činí 211 litrů.

Cena elektromobilu začíná na 885 300 Kč.

BMW