NOVÉ ODSTÍNY NEON NIGHTS ROZZÁŘÍ VOZY ROLLS-ROYCE Z ŘADY BLACK BADGE

Redakce
11. Prosinec 2020
Čtenost článku je: 17034 [?]

Pestrá paleta odstínů Neon Nights oblíbeného tria Rolls-Royce Black Badge vozů se inspiruje přírodou. Nově vyvinutá barva v zakázkovém programu Bespoke může být aplikována na Black Badge varianty vozů Wraith, Dawn a Cullinan – temnější a ostřejší „enfant terribles“ z rodiny Rolls-Royce. Inspiruje se přírodními barvami, a to například australskou rosničkou zelenou, havajskými květy či exotickými motýly, a ukazují Black Badge vozy v odvážnějších barvách, což jistě ocení zejména klienti, kteří si troufají být odlišní,“ říká Sami Coultas, designer zakázkového programu Bespoke Colour & Trim společnosti Rolls-Royce Motor Cars.

Jakákoliv představa, že všechny varianty Rolls-Royce Black Badge musí být nezbytně černé, je nyní s využitím odstínů „Neon nights“ kompletně vyvrácena. Odstíny, které byly původně vytvořeny pro klienty ve Spojených státech, mají po světě tři další iterace každé barvy, což umožňuje omezený počet pouze čtyř kusů jedné barvy. Nové barvy byly využity u vozů Wraith, Dawn a Cullinan Black Badge, přičemž každá je v jiném odstínu inspirována přírodními barvami.

Wraith Black Badge byl proveden v odstínu Lime Rock Green, což je téměř světélkující zelená barva inspirovaná australskou zelenou rosničkou, se kterou se Sami Coultas, specialista na barvy zakázkového programu Bespoke, poprvé setkal při cestě do Tamworthu severně od Sydney. Interiér je potažen kůží Scivaro Grey s jemným prošíváním a lemováním v odstínu Lime Rock Green.

Úchvatný červený odstín Eagle Rock Red, vytvořený pro Dawn Black Badge, napodobuje květiny ‘Ōhi‘a lehua, což je stálezelený strom pocházející z Hawaie. Interiér je vyveden v kůži v odstínu Selby Grey s prošíváním a lemy v barvě Koi Red.

Pro Cullinan se Bespoke tým inspiroval exotickým motýlem Retus Periander, který se vyznačuje modrými až kovovými odstíny křídel a vyskytuje se téměř v celé Střední a Jižní Americe. Živost jeho křídel je věrně zachycena v povrchové úpravě Mirabeau Blue pro Cullinan. Kožený interiér je vyveden v barvě Arctic Blue s detaily v již zmiňované zelené Lime Rock Green, což vytváří zajímavý dramatický kontrast.

Ve všech těchto vozech je přístrojová deska ozdobená působivou grafikou. Speciální lak vytváří intenzivní neonovou zář a při rychlé jízdě efektně zkresluje umělé osvětlení.

Auta v edici Neon Nights následují vozy Black Badge, které zaujaly diváky na akci v Pebble Beach v roce 2019, na které byly Ghost, Dawn a Wraith ukázány v zakázkových pastelových barvách. Poptávka po těchto barvách byla natolik výrazná, že se na vývoji dalších odstínů nadále pracovalo a vznikla tak nová paleta pro sérii vozů Black Badge.

K dispozici budou pouze tři exempláře od každé barvy po celém světě.

Rolls Royce

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže