Nový šéfcukrář Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino představuje Afternoon Tea

09. Únor 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19533

Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie.

Před přesunem do Prahy pracoval 8 let v hotelu Four Seasons ve Florencii, kde vedl cukrářský tým v michelinské restauraci Il Palagio. Ačkoli Gianmarco, jak mu celý hotel říká, původně začínal ve slané kuchyni, rychle si uvědomil, že ve světě cukrařiny je život "sladší".

Jeho prvním kulinářským projektem ve Four Seasons Hotel Prague je speciální valentýnský odpolední čaj "Love is Sweet" s výběrem dezertů, v němž předvede svou kreativitu a dovednosti, které si osvojil ve slavné italské škole Boscolo Etoile Academy. Gianmarco je milovníkem čokolády, rád vyrábí pralinky a zároveň vytváří cukrářská umělecká díla, která zdobí i letošní odpolední čaj. Od červeného choux s jahodami a bílou čokoládou, přes dort s hořkou čokoládou a černým rybízem až po dulcey tartaletku s mučenkou a karamelem – menu šéfcukráře Gianmarca bude sladkou hostinou pro všechny smysly. 

Love is Sweet Afternoon Tea

Odpolední čaj Love is Sweet se bude podávat v elegantní Gallery, která je ideálním místem pro kulinářský zážitek ve dvou. Ubytovaní hosté si mohou odpolední čaj vychutnat také v soukromí svých pokojů s kouzelným výhledem na Pražský hrad a Karlův most. 

  • Datum konání: pátek 10. února – úterý 14. února 2023
  • Čas: od 14:00 do 19:00 hod, rezervace předem nutná
  • Místo konání: The Gallery nebo v soukromí pokoje s výhledem
  • Cena: 990 Kč, 1390 Kč se sklenkou šampaňského
Svátek sv. Valentýna ve Four Seasons Hotel Prague

Afternoon Tea není jedinou příležitostí, jak oslavit svátek sv. Valentýna ve Four Seasons Hotel Prague. Týmy restaurace CottoCrudo a lázní AVA Spa si připravili další romantické zážitky, které tento den všem zamilovaným ještě více zpříjemní.

Valentýnská degustační večeře

V dokonale romantické atmosféře při svíčkách a na pozadí velkolepé scenérie Pražského hradu a Vltavy nabízí restaurace CottoCrudo speciální degustační menu o šesti chodech "Love is Best Shared" vytvořené šéfkuchařem Marcem Venerusem a jeho týmem. Večeří však večer nekončí. Tým mixologů z baru CottoCrudo připravil speciální duo koktejlů, které hosty navnadí na tu správnou valentýnskou notu.

  • Termín: úterý 14. února 2023
  • Čas: od 17:30 do 22:00 hod, rezervace předem nutná
  • Cena: 3500 Kč, 2000 Kč párování s nápoji

Sladký odpočinek v AVA Spa

Dopřejte si sladký odpočinek v luxusních lázních AVA Spa. Speciální dvouhodinová procedura pro dva, Love is Sweet, nabízí relax v páře, hýčkající aromaterapeutickou masáž a rozjasňující kosmetickou péči. Návštěvu v lázních lze zakončit odpočinkem u bazénu s krbem. Pro ničím nerušený klid je možné zarezervovat si soukromý relax v bazénu po otevírací době.

  • Čas: od 09:00 do 21:00 hod, rezervace předem nutná
  • Love is Sweet procedura: 16 200 Kč pro dva na 120 minut
  • Rezervace bazénu: 10 000 Kč na 60 minut

Galerie