O kvalitní přírodní kosmetice Locherber Skincare s Alenou Průchovou

30. Srpen 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25691

Alena Průchová je narozená v České republice, jako malá žila v Itálii a navštěvovala tedy i italskou základní školu. Odtud pramení její láska k této zemi a její další vývoj, studium na gymnáziu a následně na vysoké, konkrétně na Univerzitě Palackého v Olomouci, obory italská filologie a česká filologie s dvěma stipendijními pobyty na Univerzitě ve Florencii. Následné rigorózní zkoušky z oboru Italská filologie složila na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Dlouhodobě spolupracuje s Itálií a je jednatelkou a majitelkou společnosti BELLITIA s.r.o., která je výhradním distributorem italského výrobce Cosval pro Českou republiku a Slovensko.

Informace o všech nabízených produktech najdete na stránkách www.locherbermilano.cz a www.bellitia.cz.

Paní Průchová, myslíte, že byste nám mohla jen v rychlosti představit společnost Bellitia?
Společnost BELLITIA s.r.o. je hrdým exkluzivním distributorem italského výrobce Cosval SPA pro Českou republiku a Slovensko. Společnost zastupuje italské luxusní světové brandy na poli přírodní kosmetiky, a to vlasové, tělové i pleťové, doplňků stravy a interiérových vůní. Všechny brandy, které máme tu čest zastupovat, jsou italské provenience a výroba produktů probíhá striktně v Itálii anebo ve Švýcarsku a vyznačují se velmi vysokou kvalitou, přírodním složením a luxusním designem.

Prozradila byste nám něco blíže o přírodní kosmetice Locherber Skincare?
Kosmetika Locherber Skincare vznikla jako odpověď na stále častější alergie z kosmetických produktů. Jejím cílem bylo a je poskytnout zákazníkům kvalitní, luxusní, ale přitom co nejvíce bezpečnou péči o pleť obličeje a pokožku těla, s minimálním rizikem alergické reakce a zároveň zachovat vysoký standard textury, použitelnosti a bezpečnosti produktů. Locherber Skincare v sobě tedy spojuje přírodu a nejmodernější technologické postupy v kosmetice. Abych to upřesnila, využívá staletími prověřené znalosti a účinky bylin, rostlin a dalších přírodních látek, které zpracovává moderními technologiemi tak, aby výsledný produkt byl příjemný a zároveň velmi účinný. Stojí za zmínku, že právě kompletní řada kosmetiky Locherber Skincare je vyráběná ve Švýcarsku. O kvalitě a účinnosti produktů se pak můžete přesvědčit sami 😊
Jaké největší výhody kosmetika Locherber Skincare přináší oproti konkurenci?
Tak ty zásadní výhody jsme už trochu naznačili, ale pokud bych to měla shrnout, tak je to jednoznačně vysoká kvalita a účinnost produktů za velmi příjemné a dle mého názoru dostupné ceny. Zde je třeba si uvědomit, že právě díky kvalitnímu složení a úžasně jemným texturám krémů a především díky jejich nadprůměrné vstřebatelnosti (a to právě souvisí s kvalitou složení) vám stačí použít mnohem menší množství přípravku pro vaši denní péči. Tím pádem vám balení vydrží také mnohem déle. Další nespornou výhodou je také to, že účinky přípravků jsou právě opět díky složení dlouhodobé. To znamená, že například používáte-li krém proti vráskám z vyšší řady, pak udělá určitý efekt na pleti, a až vám dojde, pleť se nezbortí a vy můžete například použít nižší řadu pouze pro udržení. Samozřejmostí je pro značku Locherber Skincare to, že je paraben free, testovaná na nikl, všechny produkty jsou dermatologicky testované a jsou vhodné i pro citlivou pleť.

Je tato kosmetika vhodná i pro muže? Anebo ji kupují spíše ženy?
Samozřejmě, že tato kosmetika je vhodná i pro muže, ale obecně kosmetiku nakupují více ženy než muži. Často ji ženy nakupují pro své muže. Většina produktů značky Locherber Skincare je unisexová i díky tomu, že neobsahují nadměrnou parfemaci, ve většině případů pochází vůně přípravků právě z použitých rostlinných výtažků, a je tedy přírodní a tím pádem velmi jemná. Tyto produkty opravdu nejsou nijak přehnaně „navoněné“. Nicméně v nabídce je několik produktů čistě pro pány.
Slyšeli jsme, že Locherber má i gold řadu kosmetiky. V čem se odlišuje?
Řada GOLD je právě jednou z těch luxusnějších a vyšších řad v péči o pleť zaměřenou zejména na hydrataci a proti vráskám. Tato řada má unikátní složení, přípravky totiž obsahují 24karátové zlato v podobě patentovaného GOLD-peptidu. Jedná se o čisté koloidní zlato, jehož čistota je vyšší než 99 %. Díky této unikátní složce jsou tyto produkty velmi účinné: inhibují MMP9, což jsou metalloproteinázy, které ničí kolagen; + stimulují tvorbu nového kolagenu III. typu, který sjednocuje pokožku; + zvyšuje se celková pružnost a hydratace pleti; podporuje se regenerace mimobuněčné matrix; vyplňuje vrásky a předchází jejich vzniku; + modeluje ovál obličeje. Výsledkem je zářivá pleť s obnovenou minerální rovnováhou, a proto se zvyšuje denní pocit pohody. V této řadě najdete krém na obličej, krém na oční okolí, sérum a masku. Díky obsaženému zlatu se váš obličej kromě vypnutí vrásek a celkové regenerace pleti doslova rozzáří.

V nabídce je velké množství produktů, jak se v něm vyznat?
Vždy musíte vycházet ze svého typu pleti a z jejích potřeb. Jinou péči vyžaduje pleť suchá, jinou mastná, jinou smíšená či aknózní. Na našich stránkách www.bellitia.cz najdete vše roztříděné podle typu krému, například je zde kategorie krémů hydratačních, městských, na vrásky, na akné atd. Jinak většinu krémů můžete používat jako denní i noční a v podstatě i celoročně. Séra a emulze jsou pak buď jako nárazová péče ke krému, kdy zvýšíte například rychle hydrataci a účinek, anebo je doporučujeme v létě, když je velké horko, aby se pleť méně potila. Každopádně pokud byste si i přesto nevěděl rady, můžete nám napsat do chatu nebo na email, či nám zavolat a my vám rádi poradíme na míru. Velkým pomocníkem je také to, že si k objednávce můžete vybrat ze vzorků zdarma, takže dopředu pak víte, jestli vám krém, který chcete zkusit, bude vyhovovat.
Jaké další přípravky byste ráda zmínila?
Každý přípravek je něčím specifický, v anti-age péči bych ráda zmínila naši topku, a to je Krém LOTUM, který má úžasný regenerační a anti-age efekt a který v Itálii doporučují na plastických klinikách i pro urychlení hojení po zákroku v obličeji a prodloužení účinku jako následnou péči; balení krému LOTUM je v nádherné krabičce z ručně vyráběného papíru, kde uprostřed na polštářku je krém jako květ lotosu, jehož drahocenné výtažky obsahuje; neméně skvělé jsou například i produkty pro teenagery, zejména Krém s vyvažujícím účinkem, který díky přítomnosti probiotických kultur úžasně působí na akné, zklidňuje pleť a předchází vzniku jizviček právě po velkých bolácích v obličeji. Zde je velmi doporučený také Dermatologicky čistící gel na pokožku, právě pro její mytí. Pak lze pokračovat buď jen Krémem s vyvažujícím účinkem ráno i večer, v případě velmi mastné pleti pak tento produkt používáme ráno a na noc doporučujeme Dermatologicky čisticí krém. Novinkou je pak řada MILKY WAY, která obsahuje detoxikační rozjasňující krém na pleť působící i proti skrvnám, sérum na oční okolí s chladivým aplikátorem a Čistící gel & hydratační mléko 2 v 1. Opět jsou zde hojně zastoupeny přírodní extrakty, jako je zázvor, káva, bílý čaj. V péči o tělo vyniká Přírodní tekuté mýdlo a Intimní mýdlo. Oba dva unikátní produkty, bez chemie, saponinů a konzervantů s mléčnými kulturami, chlorofylem a výtažky z bylin, které jim dodávají unikátní barvu a vůni. Přípravky nedráždí ani velmi citlivou pokožku a jsou velmi dobře snášeny i lidmi trpícími alergiemi, dermatitidou či lupénkou.

Jak vlastně vznikl název značky Locherber?
Locherber je šikovná přesmyčka, která vznikla z rodinného jména majitele a výrobce. Jak to bývá v Itálii velmi časté, i zde se jedná o rodinnou společnost, která vznikla již roku 1972 a nyní v ní pracuje již 3. generace.
Slyšeli jsme, že Locherber každý rok připravuje dvě nové vůně. Čím nás překvapí letos?
Ano, značka Locherber Milano každý rok představuje 2 až 3 nové vůně. Letošní jsou DOLCE ROMA XXI věnovaná Římu a GRIGIO MILANO věnovaná právě Milánu. Obě vůně vychází v designu Skyline kolekce, tj. designu, který je inspirovaný právě milánskými mrakodrapy. Obě vůně mají intenzivní a krásný buket, abych pravdu řekla, nevím, která z nich mne baví víc 😊 Obě jsou totiž super. GRIGIO MILANO má v hlavě bergamot a pelargónii, středové tóny jsou složené z fialek, šafránu, damašské růže a jasmínu a v základu pak ucítíe mechy, patchouly a ambru. DOLCE ROMA XXI je pak více ovocná: hlavu tvoří bergamot, rybíz, ananas, jablko a červené hrozny, v srdci ucítíte růžové dřevo, fík a olivy a základ tvoří mechy, vanilka, ambra a patchouly. Novinky už máme na skladě a brzy se na ně můžete těšit na našich stránkách www.locherbermilano.cz a www.bellitia.cz .

A co Green caviar řada? V čem je výjimečná ta?
Green caviar řada je mini řada se 3 produkty: krémem na obličej, krémem na oční okolí a sérem. Zde je technologie opět o něco jiná tím, že se zde využívá účinku kmenových buněk a speciálního druhu mořských řas, tzv. botanického kaviáru. Opět se jedná o přípravky vyšší řady: účinná anti-age péče - viditelný hluboký omlazující účinek; + zhuštění a kompaktnost pleti; + hluboká hydratace a jas; + obnova pružnosti a pevnosti; + úžasně jemná textura; +neuvěřitelně hebká pleť.
Co je pro Vás luxus?
Slovo LUXUS je výraz, kterým označujeme něco, co přidává našemu životu na kvalitě a díky čemuž máme radost a cítíme se šťastní. Je to velmi subjektivní záležitost: pro hodně lidí luxus znamená jen materiálno - drahé věci, značkové doplňky a nákladný životní styl; pro jiné lidi může být luxus například víkend v lese a tichu. Pro mne je luxus pokora a svoboda ve všech svých aspektech: být nezávislá, smět zajít s přáteli na skleničku či oběd do restaurace, cestovat a poznávat jiné země a kultury bez obav ze současné nákazy a omezeních a vždy se ráda vracet zpět domů s uvědoměním, pokorou a vděčností, že žijeme v zemi, kde ne vše je ideální (to koneckonců není nikde), ale kde vše funguje na poměrně vysoké úrovni, je tu bezpečno, máme dostatek čehokoli a díky tomu de facto žijeme luxusní život.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory