O oblečení pro kojící maminky s majitelkou Krásné Mamky Pavlou Šťastnou

Redakce
14. Červen 2021

Pavla Šťastná je autorkou projektu Krásná mamka, který má za cíl podpořit maminky v kojení prostřednictvím minimalistické a precizně zpracované kojicí módy nejvyšší kvality. Navrhuje vlastní kolekce speciálně upravené tak, aby maminka mohla své děťátko nakojit zcela diskrétně a pohodlně, kdekoliv a kdykoliv miminko zrovna potřebuje. Je sama maminkou dvou malých dětí a do kolekcí se tak propisuje řada vlastních praktických zkušeností. Zakládá si na práci s kvalitními materiály, precizním zpracování a osobním přístupu ke každé zákaznici.

Otázka
Paní Šťastná, mohla byste nám, prosím, v rychlosti Vaši společnost Krásná mamka představit?
Odpověď
Krásná mamka je naše odpověď na nedostupnost elegantní mateřské módy u nás. Šijeme kvalitní českou módu pro maminky, které chtějí po porodu vypadat krásně a neschovávat se do tradičních „těhotenských pytlů“. Je opravdu škoda, když někdo musí rezignovat na svou ženskost jen proto, že zrovna nemá oblečení vyhovující aktuálním potřebám. Jsme tu ale my :)

Otázka
Jak Vás vlastně napadlo začít šít oblečení pro kojící maminky?
Odpověď
Jak už to často bývá, nápad přišel z vlastní potřeby. Po narození první dcery jsem zjistila, jak je těžké najít oblečení, ve kterém se budu cítit dobře, které se mi přizpůsobí a zároveň umožní pohodlné kojení. U nás ani v zahraničí nic takového prostě nebylo. Nakonec jsem začala spolupracovat s jedním britským výrobcem, ale vzhledem k omezené nabídce jsem se rozhodla začít šít vlastní kolekci. Díky vysoké textilní škole jsem na to měla odvahu. Oblečení šijeme z těch nejlepších materiálů na trhu a pořád něco vylepšujeme. Můžeme tak snadno a rychle reagovat na aktuální poptávku a potřeby maminek.
Otázka
Na čem si u svých výrobků především zakládáte?
Odpověď
Nejdůležitější pro nás je, aby se maminky v oblečení cítily opravdu dobře a mohly pohodlně kdekoliv nakojit své miminko. Aby miminko už nikdy nemuselo na kojení čekat, protože se to „zrovna nehodí“. Obecně si myslím, že kojení je jedna z nejdůležitějších věcí na začátku života každého děťátka. Proto je mým hlavním motivem maminky v kojení podpořit a co nejvíce jim to ulehčit.

Otázka
V jakých ohledech se oblečení pro maminky liší od toho klasického?
Odpověď
Snažím se, aby se oblečení lišilo co nejméně. Většina maminek nechce běhat s nálepkou na čele „pozor kojím“. Maminky chtějí vypadat elegantně a při tom uspokojit potřeby svého drobečka. Hlavní rozdíl je v předním dílu, který umožňuje přístup k prsu a zároveň je překrytý horní vrstvou, která vše schová. Takže pro nakojení děťátka je potřeba opravdu jen malé diskrétní rozhalení, o kterém ví jen maminka a miminko.
Otázka
K jakým všem příležitostem je Vaše oblečení vhodné?
Odpověď
Naše oblečení se hodí prakticky ke všem příležitostem. Maminky ho nejvíce využijí v běžných situacích doma, na procházce, ale hodí se klidně i na příležitosti slavnostní. Například díky novému micromodalovému funkčnímu úpletu lze jedny šaty vzít jak k legínům na sport, tak i jako elegantní outfit na svatbu.

Otázka
Nosila jste i Vy sama Vaše oblečení, když jste byla čerstvou maminkou?
Odpověď
Vzhledem k tomu, že jsem začala šít až potom, co jsem sama jako čerstvá maminka pocítila nedostatek pěkného oblečení pro kojení, tak jsem si vlastní kolekci plně užila až u druhého miminka. U naší první holčičky jsem měla možnost vyzkoušet spoustu modelů a zjistit tak výhody a nevýhody jednotlivých typů zpracování a materiálů. Některé kusy byly pohodlné, příjemné i při kojení, ale celkově jsem si připadala jako v pyžamu. Ladila jsem tak postupně všechny detaily.
Otázka
Mohou nošením klasického oblečení během kojení vzniknout zdravotní problémy?
Odpověď
O žádných problémech spojených s klasickým oblečením nevím. Vliv má ale na kojení samotné. V klasickém oblečení maminka odkládá kojení na vhodnou příležitost, odstříkává mléko, nebo nekojí vůbec. Miminko ale evolučně očekává, že se kojení neodkládá. Chce zkrátka nakojit, když má hlad, a to hned. Jednoduše nepochopí, že je zrovna s maminkou v ordinaci nebo někde v obchoďáku a kolem je plno lidí. Tyhle situace ale s kojicí módou nejsou žádnou překážkou. S naším oblečením maminka může diskrétně kojit kdekoliv. Na druhou stranu jsou obecně lepší klidnější místa, protože kojení je intimní záležitost mezi maminkou a miminkem. A i když nikdo nic nepozná, je fajn se zklidnit a soustředit se na miminko.

Otázka
Máte v plánu i něco do budoucna?
Odpověď
Do budoucna mám spoustu plánů. Jejich realizace je ale postupná, protože jsem na většinu procesů ve firmě sama se dvěma batolaty :)
Máme například rozjednanou spolupráci s jednou českou firmou, která vyrábí úžasná funkční trička, která jsou odolná zašpinění, jsou prodyšná, zároveň na nich ale pot není vidět. Prostě kouzlo. Chystáme se také navázat velkoobchodní spolupráci s více obchody, abychom dostali naše oblečení k více maminkám. Takže se mají maminky opravdu na co těšit.
Otázka
Co pro Vás znamená luxus?
Odpověď
Za největší luxus považuji v dnešní době plnou pozornost rodiče k dítěti. Věřím, že zdravý sebevědomý jedinec vzejde z bezpečného prostředí beze strachu, z láskyplné náruče bez chův a časných jeslí.
Bohužel to dnešní společenské nároky příliš nereflektují. Osobně nejsem příznivcem okázalého luxusu, takže dávám raději přednost kvalitním minimalistickým věcem, které mi dělají radost. Někoho možná při mé tělesné konstituci překvapí moje záliba v autech a hlavně v motorkách. Na motorce jezdím díky tátovi už odmala. Teď jsem vzhledem k péči o dcery neměla na ježdění moc času, ale tuto sezonu už se k ježdění hodlám vrátit. Dokonce mám vyhlédnutou novou motorku

Děkujeme za rozhovor

Krásná mamka

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Krásná mamka

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže