O přepychovém projektu MAISON Ořechovka s panem Janem Kalašem

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
25. Srpen 2020

Šum platanů a božský klid nabízí prostředí právě budovaného přepychového projektu MAISON Ořechovka, který je situován ve stejnojmenné prestižní čtvrti Prahy 6. Ať už si budoucí rezidenti k životu vyberou místní byt anebo penthouse, budou se každý den vracet do perfektně zabezpečeného domova s prémiovým vybavením a nedostižným pohledem nejen na Ořechovku, ale také na Střešovice a panorama Pražského hradu. MAISON Ořechovka nabídne originální městské bydlení v osmi viladomech navržených architektonickým studiem QARTA architektura. Za projektem stojí developerské duo Penta Real Estate a BPD Development, jejichž projekty jsou známé pro svou vysokou kvalitu a moderní architekturu a které rovněž získaly mnohá ocenění. Na detaily k Maison Ořechovce jsme se zeptali Jana Kalaše Z Penta Real Estate.

Otázka
Maison Ořechovka už svým názvem evokuje luxus. V čem bude v tomto případě spočívat?
Odpověď
Luxus je s Ořechovkou spjatý už několik desetiletí, je to tedy především samotné místo, které do projektu přináší určitou část prémiovosti. To vše je samozřejmě podpořeno použitými kvalitními materiály, a to jak stavebními, tak i materiály použitými v interiéru viladomů i samotných bytech. V bytech používáme velkoformátové obklady a dlažby z italské produkce o rozměrech 120x60 cm, koupelny jsou vybaveny výrobky od Villeroy & Boch, dveře jsou bezfalcové lakované se skrytými panty, na podlahách máme masivní dřevěné podlahy. Samozřejmostí jsou hliníková okna, předokenní elektrické žaluzie zaručující komfort, intimitu a ochranu před letním sluníčkem. Vybrané byty jsou vybaveny klimatizací, rekuperací nebo třeba inteligentním systémem domácnosti. Celý areál bude zabezpečen a disponovat dostatkem zeleně, podzemním parkovištěm a recepcí 24 hodin denně, která bude poskytovat služby concierge.

Otázka
Kolik bytů a v jakých dispozicích zde nabízíte?
Odpověď
Ve dvou etapách a osmi samostatných viladomech nabízíme více než sto bytů. Jedná se ale o byty spíše rodinné s většími dispozicemi. Nechtěli jsme míchat dohromady rodinné a investiční byty. Nemyslíme si, že klienti, kteří investují nemalé finanční prostředky do tak unikátní lokality, budou chtít bydlet společně s klienty využívající krátkodobé pronájmy. Takoví klienti nepřinášejí do rezidenčního projektu často ani klid a pohodu. A to se nám výborně daří eliminovat. Víme, že naši klienti jsou na téma krátkodobých pronájmů velmi citliví.
Otázka
Stavba je realizována ve dvou fázích. Kdy budou byty dokončeny?
Odpověď
První etapa bude dokončena již na konci tohoto roku a první klienti se začnou stěhovat již příští rok. Je to neuvěřitelné, jak rychle nám projekt roste pod rukama. Druhá etapa navazuje na první zhruba s půl ročním zpožděním. Celý projekt bude tedy dokončen na konci roku 2021. Pak zde stavební ruch utichne a klienti si budou moci užívat klidné Ořechovky plnými doušky.

Otázka
Luxusnímu provedení odpovídají ceny. I přes jejich výši je o byty v Maison Ořechovka zájem... Kolik bytů je v současné době prodáno? Můžete prozradit, kdo o ně má zájem?
Odpověď
Potvrdila se nám naše strategie, a to že na projektu v tak výjimečné lokalitě nesmíme šetřit. A to se nám vrací. Není ale pravda, že ceny jsou enormně vysoké, odpovídají prostě lokalitě a našemu standardu. Překvapením je, že zájem klientů je velký i přes nepříznivou situaci v posledních měsících. Na prodejích se to nepodepsalo, navíc jsme dali do prodeje byty z druhé etapy, která zájem ještě zvýšila.
Co se týče složení klientů, nezaznamenali jsme zatím žádný zájem cizinců, o projekt mají opravdu zájem pouze patrioti, část s vazbou na okolí projektu. Musím přiznat, že podobnou otázku ohledně složení klientů nám klade skoro každý zájemce. Je vidět, že klienti v této cenové kategorii si opravdu potrpí na dobré sousedy.
Otázka
Máte nějaké další projekty, na kterých pracujete?
Odpověď
Soustředíme se na povolení několika větších projektů, nedávno jsme získali stavební povolení na menší butikový projekt v Praze 6 Bubenč, který bude proveden poprvé v našem nejvyšším provedení Platinum. Stále posouváme dopředu naše velké projekty v Nuslích, Dejvicích, pokračování Waltrovky nebo Žižkova. Věříme, že prodej některých z nich zahájíme ještě letos.

Děkujeme za rozhovor

Penta Real Estate

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Penta Real Estate, bpd development a. s.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže