O revitalizaci ulice Na Poříčí usiluje projekt Go Florenc

11. Říjen 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 18043

Projekt Go Florenc si klade za cíl revitalizovat lokalitu pražské ulice Na Poříčí, která patří k těm nejrušnějším v našem hlavním městě. Projekt chce, aby Na Poříčí bylo místem, kde se každý rád zastaví, dá si třeba oblíbenou kávu s přáteli, a nesnaží se rychle prokličkovat pryč. Návrh modernizace ulice Na Poříčí připravil již roku 2009 architekt Marek Tichý. Právě jeho vizi oprášil tým lidí kolem majitelky domu Černá labuť, paní Danuše Siering, která za projektem Go Florenc stojí. Kromě ní pracuje na projektu Hospodářská komora Prahy 1 v čele s Filipem Dvořákem.

Danuše Siering o neutěšeném stavu ulice říká: „Denně jí projde, tedy spíš proběhne, třicet tisíc lidí! Architekt Marek Tichý připravil plán na její obnovu už před několika lety, ale tehdejší vedení Prahy 1 uložilo projekt do šuplíku. My jsme se nyní rozhodli podpořit změnu ulice anketou a iniciativou, aby příslušné úřady se zamysleli nad zklidněním dopravy a větším množstvím zeleně.“ Aby tým kolem Danuše Siering zjistil, jak lidé, kteří zde bydlí, pracují, nebo jen tráví volný čas, na ulici pohlíží, rozhodl se jim dát dotazník. Nyní jsou již známy první výsledky, které byly v září předloženy příslušným úřadům…

Celých 220 respondentů uvedlo, že mezi problémy lokality řadí špatnou dopravní situaci. Možná právě proto 90 % respondentů, kteří zde nakupují, chodí buď pěšky, nebo využívají městskou hromadnou dopravu. O sedm desítek lidí méně vnímá jako problém neutěšené prostředí, 30 respondentů uvedlo mezi problémy nevyhovující nabídku služeb. 85 % lidí by uvítalo, kdyby v lokalitě Na Poříčí bylo mnohem více zeleně, a 65 % dotazovaných vadí nepořádek, který v ulici je. Nezbývá tedy než doufat, že bude projekt doveden do zdárného konce.

Galerie