O tradici a duši českého řemesla se Stéphanem Corbetem

Redakce
18. Červen 2020

Klasické české výrobky jsou v dnešní době opravdu věcí, která se cení zlatem. Málokde máme možnost sehnat produkt, u kterého si jsme jisti, že je 100% vyroben v České republice. Avšak obchod Orel & Friends, který se nachází U Červeného orla na Malé Straně v Nerudově ulici, je právě jedním z mála, kteří si na výběru ze širokého sortimentu českých výrobků potrpí.

Otázka
Pane Corbete, mohl byste nám, prosím, v rychlosti popsat, co přesně ve Vašem obchodě nabízíte? Můžete nám prodejnu Orel & Friends představit?
Odpověď
Náš obchod nabízí výběr neotřelých výrobků od českých umělců a řemeslníků. Najdete u nás unikátní modrotiskové ubrusy, ručně vyráběnou a malovanou keramiku, kovové svícny, luxusní stolní lampy, které jsou vyrobené speciálně pro náš obchod, ale také drobnější dárkové předměty, jako jsou hračky, tašky či zápisníky. Ačkoliv je náš takzvaný concept store rozlohou nevelký, máme v nabídce zboží od téměř 50 umělců.

Otázka
Jak jste se vypořádali s mimořádnými opatřeními? Čekají nás nějaké novinky?
Odpověď
Obchod jsme byli nuceni na měsíc a půl uzavřít. Od 1. května máme znovu otevřeno a stálí zákazníci začali opět chodit. Vzhledem k umístění našeho obchodu by se mohli někteří místní domnívat, a nemohu se jim divit, že se jedná o jakýsi „obchod pro turisty“. Vždy mě tedy moc potěší, když se k nám čeští zákazníci vrací. Pokud nám to situace dovolí, tak bych v průběhu letní sezóny rád pozval občas své umělce, aby tvořili přímo v obchodě, a zprostředkoval tak těmto zákazníkům pěkný zážitek.
Otázka
Na čem si ve Vašem obchodě zakládáte?
Odpověď
Vše je pečlivě vybrané tak, aby každý kus měl svou duši a nepřipomínal hromadně vyráběné turistické suvenýry. Sám se účastním výběru veškerého zboží a setkávám se s jednotlivými umělci, takže to je asi jedna z věcí, na které si velmi zakládám :)

Otázka
Jak jste se dostal k nápadu založit si právě obchod s tradičními řemeslnými výrobky?
Odpověď
V Praze žiji od roku 2002. Hned jsem se do ní zamiloval, a vlastně do ní zamilován stále jsem! Vždy mě ale mrzelo, že je v centru Prahy tak těžké najít opravdu kvalitní a autentické řemeslné výrobky. No a v minulém roce nějak přišel ten správný čas změnit kariérní směr a pustit se do něčeho srdcem. Obchod je určen místním i turistům bez rozdílu a jeho cílem je zprostředkovat všem autentické a vkusné dárky a doplňky do domácnosti.
Otázka
Pokud bych se nemohl dostat do Vašeho obchodu, je možné si zboží i objednat?
Odpověď
E-shop zatím nemáme, takže je třeba do obchodu přijít osobně, ale stojí to za to! Prodejna se nachází v jednom z nejkrásnějších domů v Nerudovce a ta je zase jednou z nejkrásnějších ulic v Praze, takže lze návštěvu obchodu spojit s krásnou procházkou! ;) Na e-shopu ale pracujeme a doufám, že už v září budeme moci nabídnout i tuto možnost.

Otázka
Slyšeli jsme, že pracujete i na nějakém vlastním projektu, mohl byste nám ho trochu přiblížit?.
Odpověď
Když jsem se přestěhoval do Čech, objevil jsem krásu pěší turistiky. Chodil jsem na túry skoro každý víkend a hned mě zaujaly turistické značky. O 15 let později jsem tyto značky začal fotografovat a od té doby jsem měl možnost svou tvorbu již pětkrát vystavit. Když jsem otevíral obchod, bylo jasné, že v něm značky budou hrát svou roli. Nechal jsem vytisknout plakáty ze svých fotek, nabízíme unikátní lampy se skleněnou mozaikou s motivem značek, keramické kostky se značkou… V brzké době zařadím do nabídky obchodu také turistické mapy. Chtěl bych, aby se Orel and friends stal místem, kam si lidé zajdou popovídat a získat třeba tipy na túry v Praze a okolí. Turistika a řemeslo stejně nějak patří k sobě a hlavně k České republice. Jsem rád, že ji jako takovou mohu představit.
Otázka
Co je pro Vás luxus?
Odpověď
Luxusní věci jsou podle mě kvalitní, mají svůj příběh a byly vyrobeny s láskou. Skutečný luxus pro mě ale je umět si vychutnat i zdánlivě nepodstatné okamžiky života. Pro někoho to může být třeba krátká procházka před večeří, pro jiného možnost vypít si svou ranní kávu z oblíbeného ručně vyrobeného hrnku, který má unikátní tvar.

Děkujeme za rozhovor

Orel and Friends

Galerie

  • 0

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Orel and Friends

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže