O trendech hodinek s Lenkou Bracháčkovou, manažerkou klenotnictví Helvetia boutique 

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
04. Květen 2021

Lenka Bracháčková je milovnicí nejen švýcarských hodinek, ale všeobecně kvalitní hodinařiny. Tomuto oboru se věnuje naplno již od roku 2006, a jak sama říká: „Vlastně ani nic jiného neumím.“ Ve svých 24 letech byla postavena před rozhodnutí, zda přijmout nabídku na kompletní vedení prodejny se švýcarskými hodinkami. V tak složitém oboru se jednalo o velmi neobvyklou nabídku. Dnes už víme, že její rozhodnutí tuto nabídku přijmout bylo velmi správné. Malý obchůdek s hodinkami v srdci Olomouce začal postupně měnit svou vizi a dnes, o deset let později, můžeme vidět HELVETIA boutique jako luxusní prodejnu s profesionální obsluhou, příjemným prostředím a několikanásobným obratem. Lenka svoji manažerskou pozici zvládá s naprostou bravurou a ještě k tomu také výchovu dvou malých dětí.

Otázka
Lenko, byla byste tak hodná a představila nám, co vše nyní nabízí společnost HELVETIA boutique?
Odpověď
Velmi ráda. Letos oslavíme v srpnu 10 let na trhu a můžeme se pochlubit nemalým sortimentem značek různých cenových kategorií. Mou srdeční záležitostí je tradiční švýcarský výrobce hodinek TAG Heuer, značka – která má příběh a hlavně kolekci hodinek s nadčasovým designem vysoké kvality. Mezi naše hodinářské stálice patří také Longines, Tissot, Certina či Hamilton nebo např. Seiko, které mají své stálé zákazníky. Sortiment vybíráme pečlivě, mění se v závislosti na zkušenostech s kvalitou a poptávkou. Nyní jsme posílili nabídku smartwatch, takže nejen sportovní nadšenci si u nás vyberou prémiové modely značky Garmin a Garmin Marq.
Část nově zrekonstruované prodejny se věnuje také tradičním českým šperkům ze zlata včetně briliantové kolekce. A především pro pány máme připraveny krásné doplňky značky Montblanc, kolekce per i výrobky z kvalitní kůže.

Otázka
Kdo stojí za Helvetií – práce Vám přibývá, je náročné najít profesionální kolegy?
Odpověď
Je hezké dívat se, jak Helvetia roste, za vším stojí píle a práce všech v kolektivu, najít spolehlivé lidi, kteří mají stejný elán a nadšení nejen pro hodinky je těžké, ale štěstí nám přeje a nyní mám k ruce na prodejně dvě zkušené odborné asistentky a specialistu na smartwatch Garmin. Za dobrými výsledky je ale pár dalších lidí. Nedílnou součástí je velmi pracovitá kolegyně, která řídí celý náš e-shop, máme šikovného mistra hodináře a celý projekt stojí a padá na majiteli Helvetie Vlastimilu Nesvadbovi, kterému vděčím za šanci být součástí tohoto kolektivu.
Otázka
Kdybychom se nejdříve bavili o hodinkách, jaké si myslíte, že jsou dnes největším trendem? Které se asi nejvíce ze všech nosí?
Odpověď
Trendy se stále mění, sleduji to již 15 let a mohu říci, že se nemění pouze klasické modely tradičních výrobců. Jednoduché, decentní a elegantní hodinky vysoké kvality se prodávají pořád. Trendem byly jednu dobu opravdu velké hodinky a nyní jsou to především ty chytré. Smartwatch ale nelze považovat pouze za trend, ale za novou kategorii hodinek, se kterou už musíme v naši branži počítat.

Otázka
Zaznamenáváte, že si lidé kupují určité typy hodinek podle věku? Liší se to nějak?
Odpověď
Ano, je to jeden z důležitých parametrů, když přijde zákazník vybírat dárek, ale celkově jde o velmi individuální věc. Mnohdy nás zarazí rozvážný mladík s decentním vkusem a taktéž starší ročník s extravagantním požadavkem.
Otázka
Víme, že máte v obchodě novou českou značku hodinek. Můžete nám o ní něco říci?
Odpověď
Značky si vybíráme na prodejnu sami, ale občas nás výrobce nebo dodavatel osloví a domluvíme se na spolupráci. A tak se také stalo s novou ambiciózní českou značkou Bohematic. Celkově moc fandím českým výrobcům čehokoli – věřím, že jsme jako národ šikovní a Bohematic jde příkladem. Značka je na začátku své historie a každý detail na hodinkách je promyšlený a symbolický. Zákazníka si získává hlavně pro svou jedinečnost. Při výběru hodinek jsou hodináři a designéři otevřeni změnám, úpravám a téměř jakýmkoli požadavkům. Sestaví hodinky „na míru“. No není to úžasné?

Otázka
Myslíte, že jsou hodinky dnes běžnou součástí módy? K jakým příležitostem byste je asi nejvíce doporučila?
Odpověď
Hodinek je strašná spousta a jsou nedílnou součástí běžného i příležitostného outfitu. Na běžné denní nošení si volí každý své oblíbené, pohodlné a praktické hodinky. Naopak do společnosti, na konkrétní událost, je potřeba zvážit typ hodinek. K saku si většinou nikdo nevezme smartwatch nebo módní výstřelek extravagantního designu, ale tradiční hodinářský produkt decentnějšího zpracování. Ale dnešní „volnější“ doba už dovoluje ledacos. :)
Otázka
Kromě hodinek nabízíte v obchodě Helvetia i šperky. U kterých vidíte, že jsou nejžádanější?
Odpověď
U šperků je situace trošku jiná než u hodinek. Módní šperky známých značek se drží aktuálních trendů a mění se každý půlrok. Nyní se ale více věnujeme zlatým šperkům, kde je nejžádanější jednoduchá klasika, ale vysoké kvality. Častěji se zákazníci ptají, odkud šperky pocházejí, a projevují zájem o brilianty, především u zásnubních prstenů. Zakázkově necháváme vyrábět také snubní prsteny.

Otázka
Všimli jsme si, že kromě klasických šperků nabízíte i šperky pro děti. V čem se odlišují?
Odpověď
Dětské šperky nejsou nijak velkou kategorií, přeci jen děti nejsou úplně typickým zákazníkem. Jedná se především o dětské náušničky, které téměř nepodléhají módě, mění se jen detaily. Zájem je také o retro kousky, které známe všichni ze svých dětských let.
Otázka
Kupují si hodinky a šperky lidé raději přes e-shop, nebo dávají vždy přednost kamennému obchodu?
Odpověď
Na tuhle otázku odpovídám v době, kdy máme již podruhé na delší dobu uzavřenou prodejnu, takže jsme rádi za náš fungující e-shop. Ten by ale nebyl tak úspěšný, kdybychom nevybudovali zázemí krásné prodejny v centru Olomouce. Nyní jsme tedy spíše výdejním místem. Ale na naše zákazníky se těšíme a věříme, že i oni si zase najdou cestu k nám. Prodáváme hodinky s příběhem a ten je potřeba předat osobně, jinak se ztrácí zážitek z nákupu tak výjimečného zboží.

Otázka
Co pro Vás znamená luxus?
Odpověď
Asi bych jej rozdělila na hmotný a nehmotný. Ten hmotný je pro mě právě krásný šperk z drahého kovu s dokonalým zpracováním a k němu mechanické hodinky s přesným strojkem a nějakým tím briliantem na lunetě. Ale více pro mne luxus, jako pro čerstvou maminku, znamená dát si v klidu kávu u dobrého časopisu o hodinkách, tomu říkám luxus. :)
Děkujeme za rozhovor

Helvetia hodinky

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Helvetia hodinky

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže