O účinných čističkách vzduchu s panem Karlem Semerákem

Rozhovor sepsal Ondřej Petera
30. Říjen 2020

Ing. Karel Semerák dlouho podnikal v IT technologiích. Teprve jeho zdravotní stav ho přinutil zastavit se a změnit profesi i životní styl. Jenže neumí sedět s rukama v klíně, takže je tu další úspěšný projekt, pod který se právě podepisuje. V dnešním rozhovoru si povíme něco nejen o něm, ale i o čističkách vzduchu Sense.

Otázka
Proč ta životní změna?
Odpověď
Většinou se k ní člověk odhodlá v okamžiku, kdy se mu změní zdravotní stav – což byl i můj případ. Postihla mě masivní plicní embolie a já si najednou uvědomil, že se musím soustředit na jiné věci než na kariéru. Navíc jsem zjistil, že čističek vzduchu je na trhu sice hodně, ale žádná mi během rekonvalescence nepomáhala. Nevnímal jsem její účinek.

Otázka
Takže Váš další krok?
Odpověď
Rozhodl jsem se vytvořit si takovou čističku vzduchu, která mi usnadní život a umožní dýchat. Začal jsem uvažovat o možnosti výroby produktu, který by opravdu pomáhal těm, kteří mají problém se nadechnout. A další věc: rád se obklopuji hezkými věcmi a vadila mi nabídka na trhu. Plastové krabice, které uprostřed pokoje nevypadají hezky, navíc výrobci málokdy přiznají kvalitu filtračních materiálů. Nebo se chlubí certifikáty od laboratoří, které nelze dohledat, protože často ani neexistují.

Otázka
To jsme ale stále na začátku…
Odpověď
Jak se to vezme. Spolu s rostoucím zklamáním se mi pod rukama rodila všestranná, tichá, mimořádně účinná a poctivě zkonstruovaná čistička vzduchu, jejíž pravidelné používání má skutečně měřitelný účinek. A tím dává smysl. A s ohledem na to, že jsme měli v ruce skvělý produkt, vznikla i společnost Sense Vital Air.

Otázka
Proč ale tvrdíte, že může pomoci i při boji s COVID?
Odpověď
Na jaře, když přišla první vlna pandemie, jsme měli připravenou čističku vzduchu, která v sobě měla obrovský potenciál pomoci. Stačilo jen vyměnit filtr za jiný, s co největším množstvím účinného antivirotického materiálu. Přizpůsobit výkon motoru, vše proměřit a otestovat. Takže nyní je k dispozici na trhu čistička vzduchu Antiviro+, které pomáhá díky ULPA filtru chránit domácnosti, kanceláře i nemocniční pokoje proti částicím virů i koronaviru.
Otázka
Zmínil jste se, že Váš produkt se může pochlubit i oceněními…
Odpověď
Ano, v roce 2019 jsme získali cenu na mezinárodním veletrhu v Plovdivu. Také jsme získali ocenění Vizionáři 2019 za technologický a společenský přínos v oblasti zdravotnictví, životního prostředí, ochrany zdraví a minimalizace zdravotních rizik. Mám ze své práce obrovskou radost. A to je ocenění největší. Dává totiž smysl.
Otázka
Co pro Vás znamená luxus?
Odpověď
Luxus je pro mě zdraví: když ho nemáte, nemáte nic. Protože jsem v minulosti kvůli plicní embolii o zdraví náhle přišel, věnoval jsem se od té chvíle tomu, abych z něj lidem, pro které je luxusem, udělal základní věc. Protože tu si zasloužíme všichni. Pokud dnes moje práce může pomoci dalším, budu to pro sebe považovat za největší luxus v životě. Čističky jsou tedy luxusní především z pohledu péče o Vaše zdraví. Ale jsou také designové. Nedokážu si totiž představit funkční věci bez akcentu na design. Krásu můžeme aplikovat všude. Takže funkční luxus. Takový mám nejraději.
Děkujeme za rozhovor