O zdraví a dobré kondici s ředitelkou inPharm Clinic Lucií Kotlářovou

Redakce
01. Únor 2021

Na inPharm Clinic v Jesenici u Prahy míří za šetrnou a bezpečnou léčbou unavení podnikatelé a manažeři, sportovci toužící po lepších výkonech, alergici, lidé s postcovidovým syndromem, pacienti s poruchami imunity i onkologicky nemocní. O účincích tělu vlastních látek, mezi nimiž hraje prim vitamin C, zasvěceně hovoří ředitelka inPharm Clinic a vystudovaná farmakoložka s bohatou praxí Lucie Kotlářová.

Otázka
Proč je vitamin C pro zdraví tak důležitý?
Odpověď
Vitamin C má silný antioxidační účinek, díky němuž chrání imunitní, nervové, svalové, střevní, plicní a jaterní buňky, a zároveň odvádí z těla různé toxické látky. Odpovídá také za tvorbu kolagenu, který je důležitý pro hojení a pevnost tkání a pro vstřebávání železa z potravin. V neposlední řadě má silný antivirový účinek.

Otázka
Při jakých onemocněních se vitamin C nejlépe uplatňuje?
Odpověď
Velmi dobrý efekt má například u boreliózy, mononukleózy, autoimunitních onemocnění typu lupénky, revmatoidní artritidy, herpetických infekcí, u stavů opakujících se respiračních infekcí či alergií. Jde o rozsáhlou škálu působení, což je dáno širokým spektrem účinků vitaminu C.
Otázka
InPharm Clinic patří mezi první zdravotnická pracoviště v České republice, která začala s vitaminem C intenzivně pracovat. V jaké podobě ho využíváte k léčbě?
Odpověď
Ke zvýšení protiinfekční a protinádorové imunity používáme infuze, jimiž lze do pacientů dostat mnohem vyšší dávky než při běžném podávání ústy. Nicméně i tuto formu využíváme pro udržení dobré koncentrace vitaminu C v organismu pacientů ve dnech, kdy nedocházejí na kliniku.

Otázka
Jakým způsobem?
Odpověď
Dostávají od nás přípravek Lipo C Askor, což je vitamin C zpracovaný lipozomální technologií, s nímž máme velmi dobré zkušenosti. Z obyčejného vitaminu C organismus nedokáže zužitkovat až 80 procent množství, protože ho tělo dříve vyloučí.
Otázka
Jak lze zjistit, zda mám dostatek vitaminu C?
Odpověď
Rychle a jednoduše pomocí diagnostických proužků Uro C Kontrol. Využíváme je na klinice pro naše pacienty, přístup k nim má ale kdokoli, kdo si pořídí Lipo C Askor, protože jsou součástí každého balení.

Otázka
Existují i další látky, které se vám osvědčily?
Odpověď
Ano, jednoznačně k nim patří lipozomální kolostrum s názvem Colenter, které má velmi dobrý vliv na ochranu před střevními a respiračními viry a bakteriemi. Pro posílení celkové imunity doporučujeme kombinaci Lipo C Askoru a Colenteru. Je to proto, že látky v lipozomální formě se do těla velmi dobře vstřebávají a pronikají přímo do buňky, což zatím neumí žádná jiná technologie.
Otázka
Přicházejí k vám na kliniku i lidé, kteří před nějakou dobou prodělali covid-19 a stále se necítí úplně zdraví?
Odpověď
Bohužel jich přibývá. Nejčastěji trpí extrémní únavou, špatně spí a mají deprese. Zaznamenali jsme ovšem už i vážnější příznaky postcovidového syndromu, například bodavé bolesti v rukou a nohou, silné zažívací problémy, vznik cukrovky nebo vysoký krevní tlak.

Otázka
Jak jim pomáháte?
Odpověď
Léčba je vždy individuální, řídí se stavem každého pacienta. Podstatou terapie je zaměření na podporu imunitního, hormonálního a nervového systému, což pak vede ke zlepšení klinických potíží spojených s tímto nově popsaným syndromem.
Otázka
Co je pro vás luxus?
Odpověď
Za největší luxus považuji užívat si dokonalé zdraví. Z praxe vím, že je to v dnešní době trochu utopie, ale určitě se k tomuto vysněnému stavu můžeme co nejvíce přiblížit.

Děkujeme za rozhovor

inPharm

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Soutěže společnosti