O životě kubánského módního návrháře s Osmanym Laffitou

Redakce
28. Červenec 2021

Osmany Laffita byl vyslán z Kuby ještě do tehdejšího Československa od své rodiny studovat hudbu, nakonec ale jeho cesty vedly někam úplně jinam, než by si někdo jiný dokázal v té době představit. Osmany se začal věnovat módě a dnes navrhuje luxusní produkty, jako je oblečení, brýle, kosmetika jak pro pleť, tak pro tělo, nebo dokonce parfémy či křišťálové sklenice. Dnes už žije v Česku přes 30 let a sám uznává, že se mu vyplatilo zde zkusit své štěstí.

Otázka
Pane Laffito, myslíte, že byste se nám mohl trochu představit podle svých slov?
Odpověď
Jsem kubánský návrhář, který žije v České republice více než 30 let. Zkoušel jsem tu štěstí, a tak musím říct, že to nebylo špatné rozhodnutí. Samozřejmě, kdybych zahájil svou kariéru v Paříži, Miláně nebo New Yorku, mělo by to jiný výsledek, ale celkově jsem s módním domem, který jsem postavil, celkem spokojen. Zbytek nemá cenu komplikovat. Mám štěstí, že mě tu většina lidí zná, takže není nutné vysvětlovat, kdo jsem.

Otázka
Co Vás přivedlo k tomu, abyste se nastěhoval do Česka?
Odpověď
Moje matka mě poslala do Československa studovat hudbu. Netušila, že mám jiné životní plány a studium hudby rozhodně nebylo jedním z nich.
Otázka
Jaké hlavní rozdíly vidíte mezi Českem a Kubou?
Odpověď
Nejsem si jistý, co vám mám na tuto otázku odpovědět. Sledujete zprávy? Sledovali jste zprávy minulý týden nebo dva? Česká republika a Kuba nemají nic společného.

Otázka
Co přesně za produkty navrhujete? Jedná se pouze o oblečení?
Odpověď
Módní dům nemůže finančně existovat, pokud vyrábí pouze couture oblečení. Vedle toho mám řadu kosmetiky a parfémů s názvem Asombroso. Mám řadu brýlí „Osmany Laffita Eyewear“. Dokonce jsem vytvořil i vlastní řadu křišťálových sklenic a porcelánového nádobí. Vyrábím koupelnové koberce a šperky. Ano, je to docela velké portfolio.
Otázka
Z jakého důvodu podle Vás lidé nejčastěji vyhledávají módu?
Odpověď
Lidé hledají textil jen proto, aby se oblékli. Lidé hledají módu, aby vyjádřili svůj charakter. Móda je vaší vizitkou.

Otázka
Říká se, že „šaty dělají člověka“, co o nás vypovídá to, do čeho se oblékáme?
Odpověď
Vaše otázka odpovídá sama. „šaty dělají člověka“,
Otázka
Vaše značka Asombroso vyrábí například i pleťovou kosmetiku. Nalezneme i nějakou pro muže, nebo připravujete pouze pro ženy?
Odpověď
Asombroso je unisex kosmetická řada. Moje parfémy se samozřejmě liší pro muže i pro ženy.

Otázka
Jak důležité je podle Vás používání parfémů?
Odpověď
Pro některé lidi je to důležité. Pro ostatní ne. Nerad se v tomto tématu vnucuji. Každý si může dělat, co chce. Pokud jste spokojeni s tím, jak voníte, je to v pořádku. Pokud to tedy není zápach a nestojíte ke mně příliš blízko.
Otázka
Myslíte, že je špatné, když někdo nevěnuje módě příliš pozornosti?
Odpověď
Ne, fakt ne. Mohu přijmout, že existují lidé, kteří nevěnují pozornost tomu, co nosí, nebo jak je lidé vnímají. Miluji krásu, není to moje vina.

Otázka
Co pro Vás znamená luxus?
Odpověď
Je to něco esteticky příjemné, vyrobené skvělým řemeslným zpracováním, sotva dostupné, rozpoznatelné silnou značkou, které vám přináší osobní uspokojení z neobvyklých pocitů.
Děkujeme za rozhovor

Asombroso

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Asombroso

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže