OBDIVUJTE SÍLU TVOŘIVOSTI S KOLEKCÍ WHISKY ROYAL SALUTE ART OF WONDER

13. Březen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25816

Fascinující první edice z nové nejvyšší kolekce Royal Salute Art of Wonder dokonale propojuje světy výtvarného umění a ultra prémiové whisky.

Značka Royal Salute, mistr ve výrobě výjimečné skotské whisky, představila exkluzivní řadu Royal Salute Forces of Nature by Kate MccGwire. Tato prestižní edice je první iterací v nové kolekci limitovaných whisky Royal Salute s názvem The Art of Wonder. Ty budou vytvářeny ve spolupráci s některými z nejuznávanějších umělců současnosti, jejichž inspirací k vytvoření trvalé pocty transformativní síle tvořivosti je umění míchání whisky.

Pro úvodní edici kolekce přizvala značka Royal Salute slavnou britskou sochařku Kate MccGwire, která se zaměřuje na speciální techniku práce s peřím, aby vytvořila jedinečné sochy doprovázející mimořádně vzácnou whisky. Velkolepé umělecké dílo Kate MccGwire, nazvané Forces of Nature, čerpá inspiraci z odborných znalostí společnosti Royal Salute v oblasti míchání whisky a palíren a dokonale spojuje dva světy – výtvarné umění a whisky.

Nová whisky, vytvořená master blenderem značky Royal Salute Sandym Hyslopem, je ohromující a velmi vzácná 53letá směs, umístěná v limitovaném počtu 21 karaf, takzvaných flakonů, individuálně ručně foukaných řemeslnými skláři z Dartington Crystal. Každý křišťálový flakon je ozdoben složitým a propracovaným gravírováním v podobě peří a pozlacen 24karátovým zlatem. Jeho tvar s impozantními křivkami byl inspirován okouzlujícími sochami Kate MccGwire. Vzácnou whisky doplňuje vždy jedno z 21 uměleckých děl s názvem Paragon, které Kate MccGwire vytvořila exkluzivně pro Royal Salute ze speciálně vybraných, udržitelně získaných bažantích per, což z nich činí skutečný sběratelský kousek. Společně jsou uloženy v ručně vyrobené dřevěné skříňce ze skotského dubu z dílny John Galvin Design a doprovází je poutavá umělecká kniha s podrobnostmi o spolupráci mezi Royal Salute a britskou sochařkou.

Označení 53 Year Old představuje jedno z nejvyšších stáří whisky, které kdy Royal Salute vydala, a odkazuje na rok 1953, kdy bylo Její Veličenstvo královna Alžběta II. korunována, a kdy byla značka Royal Salute založena. Tato výjimečná whisky má bohaté ovocné aroma, v chuti odhalující tóny lesních plodů a kandovaných vlašských ořechů se sladkými tóny spáleného dubu. Závěr je dlouhý a bohatý, s mírně suchým dozvukem.

Sandy Hyslop k edici Royal Salute Forces of Nature by Kate MccGwire říká: „Pro první edici z kolekce Art of Wonder jsem chtěl vytvořit mimořádný blend, který by odrážel touhu společnosti Royal Salute posouvat řemeslo za hranice očekávání. Proto jsme společně s mým týmem odborníků vytvořili opulentní 53letou směs, jednu z nejstarších, kterou jsme kdy vydali. Je to výjimečný okamžik a bylo mi ctí míchat tak vzácné a drahocenné whisky, za které vděčíme mým předchůdcům.“

Každá z 21 unikátních sad Royal Salute Forces of Nature by Kate MccGwire, které již našly své majitele, z toho jedna v České republice, byla v prodeji za cenu 2.060.000 CZK (90.000 USD). Druhá iterace kolekce Forces of Nature, jež propojí ultra prémiovou whisky s dalším zajímavým umělcem, bude představena na podzim tohoto roku.

Galerie

Rozhovory

Prestige Selection