Objevte s námi inspiraci v ANDAZ ART INSTITUT by Olga Trčková

23. Leden 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17092

V kreativním a inspirativním prostředí luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague, v místě, které se brzy po svém otevření stalo centrem pražského kulturního života čerpajícího z bohaté architektonické, kulturní, ale hlavně umělecké minulosti i přítomnosti Prahy, se zrodilo další unikátní partnerství. Vznikl ANDAZ ART INSTITUT, který je zaštítěn a připraven přední českou i evropskou galeristkou Olgou Trčkovou, majitelkou jedné z nejlepších českých galerií. Víme, že tento projekt se bude podílet na umělecké budoucnosti života v Praze.

Je nám ctí vám představit další unikátní počin vznikající v inspirativních prostorech hotelu Andaz, a to unikátní vzdělávací cyklus neformálních diskusí o investicích do umění a sběratelské vášni zaměřené na umělecká díla. Cílem a záměrem tohoto počinu je vám odhalit a přiblížit zákonitosti světa umění. Zjistíte, jak se v něm orientovat, jaké jsou nejžhavější trendy z Berlína a Londýna, odkud galeristka Olga Trčková dováží do Prahy umělce, které exkluzivně zastupuje. Dozvíte se také, jak správně při nákupu uměleckých děl postupovat, abyste nenaletěli.

Cyklus přednášek ANDAZ ART INSTITUTU bude doplněn řadou bonusů, kdy budete mít možnost navštívit ateliéry významných umělců, a během každého setkání se seznámíte s jedním z umělců mladé generace. Přednášky sice nenavazují, ale jen jako ucelený soubor vám poskytnou komplexní vhled do světa umění a sběratelství, a proto je ideální absolvovat celý cyklus.

Projekt „Andaz Art Institut by Olga Trčková“ může všechny začínající sběratele uměleckých předmětů provést světem současného umění a stát se pro ně zasvěceným a neformálním vodítkem. Není zapotřebí žádných předchozích znalostí, cyklus je určen pro úplné začátečníky. Odhaluje tajemství úspěšných sběratelů, s kterými autorka projektu pracuje, a jejich motivaci. Účastníci se dozví, jak začít budovat vlastní pozoruhodnou – nebo dokonce výjimečnou – sbírku umění.

Zkušená galeristka poradí, jak rozpoznat talentovaného umělce, nebo jak si zajistit přístup k těm nejžádanějším pracím. Představí posluchačům globální výtvarnou scénu, a na základě svých osobních zkušeností popíše strasti i slasti spojené se sbíráním umění. Provede všechny přítomné těmi nejzajímavějšími sbírkami, na kterých aktuálně pracuje. Díky trefným postřehům z praxe a konkrétním radám je tento kurz nepostradatelným pomocníkem pro všechny milovníky současného umění, kteří uvažují o založení sbírky třeba pro své děti.

Galerie