Obklopte se dokonale realistickým zvukem soundbarem HT-A7000 a modelem HT-A9

HT-A7000
04. Srpen 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17537
7.1.2kanálový soundbar HT-A7000

Společnost Sony dnes představuje vlajkovou loď mezi soundbary, model HT-A7000, který vám umožní objevit zcela novou úroveň zážitků. Obklopte se dokonale realistickým zvukem.

Špičkový prostorový zvuk

Model HT-A7000 má 7.1.2 kanálů, dva nahoru směřující reproduktory pro zvuk seshora, dva paprskové výškové reproduktory, pět předních reproduktorů pro širší prostorový zvuk a vestavěný dvojitý subwoofer, který zajistí hluboké basy. Ve spojení s technologií Vertical Surround Engine a S-Force PRO Front Surround vytváří HT-A7000 virtuální prostorový zvuk, který vychází z celého vašeho okolí, takže si můžete naplno vychutnat vzrušující zážitky z Dolby Atmos® a DTS:X®.

Díky technologii Vertical Surround Engine společnosti Sony dokáže model HT-A7000 reprodukovat zvuk v prostoru vertikálně. Můžete si tak vychutnat zvuk, který jako by vycházel z prostoru nad hlavou, aniž byste museli použít stropní reproduktory. Stejně jako S-Force Pro Front Surround, vytváří tato technologie prostorové zvukové pole se zvukem, který k vám přichází z obou stran.

HT-A7000

HT-A7000

Sofistikovaná technologie reproduktorů

Model HT-A7000 je vybaven dvěma reproduktory, které jsou namířeny nahoru a odrážejí zvuk od stropu. V kombinaci s technologií Vertical Surround Engine vytváří tyto reproduktory směřující vzhůru ještě realističtější zvuk, který jako by vycházel seshora, pro ještě dokonalejší navození atmosféry. Paprskové výškové reproduktory odrážejí zvuk od bočních stěn a rozšiřují prostorový zvuk. Díky nim si můžete vychutnat pohlcující zážitek, který přesahuje rozměry televizoru. V kombinaci s technologií S-Force PRO Front Surround získáte ještě širší prostorový zvuk, který vás plně pohltí.

Reproduktory směřující nahoru, vestavěný subwoofer a přední reproduktory jsou vybaveny reproduktorovou jednotkou X-Balanced v jedinečném obdélníkovém tvaru, která maximalizuje plochu membrány reproduktoru a zvyšuje akustický tlak pro intenzivnější basy a větší čistotu hlasů.

HT-A7000

HT-A7000

Ponořte se do špičkové kvality hudby, filmu i her

Model HT-A7000 umožní, aby vaše hudba ožila jako nikdy předtím. Objevte nový způsob poslechu díky technologii 360 Reality Audio, která nabízí hudební zážitek, jako byste se ocitli na živém koncertě nebo ve studiu. 360 Reality Audio si můžete vychutnat na Amazon Music HD, Deezer, nugs.net a TIDAL. Nebo si užijte hudbu tak, jak ji umělci skutečně zamýšleli, díky technologii High-Resolution Audio pro křišťálově čistou přesnost.

Model HT-A7000 je vybaven technologií DSEE ExtremeTM, která využívá Edge-AI a umožňuje v reálném čase obnovit všechny komprimované digitální hudební soubory. Obnovuje zvuk ve vysokých frekvencích, k jehož ztrátě při kompresi dochází. Přináší tak bohatý a úplný zážitek z poslechu.

Při sledování filmů a hraní her vytváří HT-A7000 živé scény plné realistických barev. Při přehrávání přes HT-A7000 je zachována veškerá původní kvalita obrazu, takže se do filmů můžete zcela ponořit. Hry a filmy budou mnohem napínavější a realističtější, protože HT-A7000 podporuje všechny nejnovější formáty, jako je 8K HDR, 4K120 a Dolby Vision.

HT-A7000

HT-A7000

Model HT-A9

Společnost Sony dnes představuje model HT-A9 – novou dimenzi prostorového zvuku, s nímž si můžete vy, vaše rodina a přátelé užít 360° prostorový zvuk, a vychutnat si tak komplexní zážitek jako nikdy předtím.

Jedinečná technologie 360 Spatial Sound Mapping od Sony

Vnímejte zvuk ze všech směrů díky revoluční technologii prostorového zvuku 360 Spatial Sound, kterou přináší model HT-A9 od Sony. Technologie Sound Field Optimization důmyslně měří relativní výšku a polohu každého reproduktoru, syntetizuje zvukové vlny a pomocí pouhých čtyř reproduktorů vytváří až dvanáct virtuálních reproduktorů, díky nimž vás obklopí 360° prostorovým zvukem.

Vyzkoušejte dosud nejširší zvukové pole Sony s novým modelem HT-A9. Virtuální reproduktory vás ze všech stran obklopí optimalizovaným zvukovým polem – uslyšíte každý zvířecí řev a poryv větru s neuvěřitelnou intenzitou, jako byste byli přímo na místě. Díky virtuálním reproduktorům je prostorové zvukové pole širší, a ještě dokonaleji vás pohltí.

Díky podpoře Dolby Atmos® a DTS:X® si na HT-A9 můžete vychutnat prostorový zvuk jako v kině z pohodlí domova.

HT-A9

HT-A9

Univerzální rozložení do každého obývacího pokoje

Není třeba měnit rozmístění nábytku ani přesně rozmisťovat reproduktory. Model HT-A9 používá dva mikrofony v každém reproduktoru, které důmyslně měří jejich relativní výšku a polohu pomocí funkce optimalizace zvukového pole (Sound Field Optimization). Systém tak dokáže vytvořit dvanáct virtuálních reproduktorů v ideální poloze a zcela zaplnit místnost pohlcujícím 360° prostorovým zvukem. Optimalizaci zvukového pole aktivujete tak, že provedete snadné nastavení v hlavním menu na obrazovce televizoru, a to kdykoli budete chtít, ať už hned při prvním nastavení, nebo až za několik měsíců.

Čtyři reproduktory se k řídicí jednotce připojují bezdrátově, takže nemusíte v obývacím pokoji používat žádné reproduktorové kabely.

Inovativní design reproduktorů

Model HT-A9 je navržen s využitím nejmodernějších technologií, které zajišťují špičkovou kvalitu zvuku potřebnou pro 360° prostorové mapování zvuku. Reproduktory jsou vybaveny reproduktorovými jednotkami X-Balanced, které mají jedinečný obdélníkový tvar a maximalizují plochu membrány pro bohatší basy a zachování akustického tlaku a čistoty hlasu. Reproduktory jsou vybaveny novým Wide Directivity Wooferem, který snižuje kavitaci, díky minimalizaci konkávní hloubky. Ten spolupracuje s 19mm výškovým reproduktorem typu Soft Dome a reprodukuje čistý, přirozený zvuk při vysokých frekvencích. Navíc se díky reproduktorům směřujícím vzhůru zvuk odráží od stropu, což přináší pohlcující zvuk seshora. Reproduktory mají také zkosené hrany, které snižují difrakci zvuku.

HT-A9

HT-A9

Poslechněte si mimořádně hluboké basy díky volitelnému subwooferu

Přidáním volitelného subwooferu k systému pro zpracování nízkých frekvencí umožňuje systému reprodukovat zvuk s větší působivostí a výkonem než kdy dříve. K dispozici jsou dva modely, které byly navrženy tak, aby přinášely hlubší basy, větší čistotu hlasu a mimořádnou věrnost všeho, co posloucháte. Model SA-SW5 nabízí 300 W hlubokých a bohatých basů ze 180mm reproduktoru s pasivním zářičem. Model SA-SW3 nabízí 200 W zvuku z kompaktního subwooferu s bassreflexem a 160mm měničem.

Ponořte se do hudby špičkové kvality

Díky vysoce kvalitním reproduktorům se můžete ponořit do hudby ve špičkové kvalitě. S technologií High-Resolution Audio si můžete vychutnat hudbu přesně podle původního záměru autora. Nebo můžete objevovat nový rozměr poslechu s technologií 360 Reality Audio pro skutečně pohlcující hudební zážitek, který je tak reálný, jako byste byli na živém koncertě nebo s umělcem ve studiu. 360 Reality Audio si můžete vychutnat na Amazon Music HD, Deezer, nugs.net a TIDAL. Reproduktory jsou dále vybaveny funkcí DSEE ExtremeTM, která využívá technologii Edge-AI k vylepšení komprimovaných digitálních souborů v reálném čase. Obnovuje kvalitu zvuku ve vysokých frekvencí, k jehož ztrátě při kompresi dochází, a zajišťuje tak bohatší a plnější poslech.

HT-A9

HT-A9

Galerie

HT-A7000
HT-A7000
HT-A7000
HT-A9
HT-A9
HT-A9