OCHUTNEJTE ELEGANTNÍ KAMPOTSKÝ PEPŘ DÍKY KHMER-PEPPER.CZ

Redakce
11. Únor 2021
Čtenost článku je: 14800 [?]

Vzácný Kampotský pepř je velmi oblíbenou a vyhledávanou surovinou, kterou využívají ti nejlepší kuchaři na světě. Ručně tříděný a na slunci sušený kampotský pepř, pěstovaný po staletí na rodinných farmách na jihovýchodě Kambodži, uznává jako mimořádný produkt od roku 2010 Evropská Unie prestižním certifikátem chráněného zeměpisného označení a řadí jej mezi exkluzivní potraviny na úroveň pravého Šampaňského vína. Díky projektům, jako je KHMER PEPPER, který podporuje udržitelné ekologické zemědělství přímo v Kambodži, si nyní můžete vychutnat certifikovaný kampotský pepř i u nás.

Rodinná farma pana Noriho, se kterou KHMER PEPPER spolupracuje od roku 2017, leží v hornaté části provincie Kampot a patří mezi nejvýše položené farmy v oblasti. Specifický terroir a nižší teplota vzduchu zde umožňuje nechat pepř zrát na hroznu déle, což je důležité zejména pro plně zralý červený pepř, který je extrémně náročný na pěstování a díky své omezené roční produkci i velmi vzácný.

Z nabídky KHMER PEPPER můžete vybírat z pepře černého, který svou hřejivou a intenzivní ostrostí, jemným patosem eukalyptu a tabáku představuje skvělou přísadu do pikantních omáček, polévek nebo vývarů. Červený pepř svou ostrou chuť snoubí se sladkými tóny manga a datlí, díky čemuž se mimo studenou kuchyni skvěle hodí do marmelád nebo zmrzlin. Třetí variantou kampotského pepře je pepř bílý, krémové jádro které se loupe z pepře červeného, si zachovává delikátní míru ostrosti a disponuje zemitou chutí čerstvých bylinek, citrusu a rozmarýnu. Bílý pepř je vhodný k rybám, mořským plodům, asijským polévkám nebo sýrům.

Pepř se historicky těší velké oblibě především díky svým antibakteriálním účinkům, využití našel v komplexních systémech přírodní medicíny od klasické indické ajurvédy po tradiční čínskou medicínu. Prokázány jsou blahodárné účinky pepře zejména na slinivku břišní, kdy se pomocí pepře usnadňuje trávení. I proto je v poslední době pepř hojně přidáván do bylinných směsí především v kombinaci s kurkumou, kdy se přidáním kvalitního pepře bohatého na alkaloid piperin zvyšuje schopnost vstřebávání zdraví prospěšných látek až několikanásobně.

Společnost KHMER PEPPER nabízí kampotský pepř v degustačním balení, díky nimž budete moci ochutnat všechny druhy pepře v případě, kdy se pro vás jedná o úplnou novinku. Velká spotřebitelská balení jsou určena pro ty, kteří už mezi barvami kampotského pepře mají svého oblíbence. V nabídce naleznete i designové dárkové sady hodící se především, pokud chcete překvapit nevšedním gastronomickým dárkem.

KHMER PEPPER

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže