Ochutnejte esenci Moravy s víny od Vinařství Jakubík

23. Září 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13915

Vinařství Jakubík píše svoji historii od roku 2013. Je to sice mladé vinařství, navazuje však na dlouholetou vinařskou tradici rodiny Jakubíků. Vinařství se nachází ve slovácké vinařské podoblasti, konkrétně na kraji moravské obce Zlechov, která leží pod slavným hradem Buchlov.

Vinařství využívá ty nejmodernější technologie, aby vyrobilo to nejkvalitnější víno. Základem je však tradiční postup práce, který se v rodině Jakubíků dědí z generace na generaci. Mimo jiné se vinařství může chlubit systémem řízeného kvašení, které kombinuje klasickou metodu řízeného kvašení dle teploty s metodou sledování produkce oxidu uhličitého. Díky tomu, že citlivě zvolí tu či onu metodu, zde vznikají nezaměnitelná vína, která pravidelně oceňují tuzemští i zahraniční milovníci.

Vinařství Jakubík vyrábí přívlastková vína v kvalitě pozdních sběrů a vyšších přívlastků. K výrobě prémiových vín se používají pouze ručně sbírané hrozny, které se na vinohradu nechávají co nejdéle a přírodní kvasinky přivezené přímo z vinohradu. Protože chtějí plnit milovníkům vína sny o ideální chuti, nezůstávají pouze u několika odrůd. Rádi zkoušejí nové odrůdy, které si k jejich zákazníkům snadno nachází cestu. Vinařství Jakubík, to jsou vína s charakteristickým rukopisem, která vznikají v jedinečné vinařské oblasti, jejíž mikroklima připomíná subtropy. A to díky hodně slunečným dnům, řece Moravě, která dodává půdě potřebné živiny, chřibskému masivu a Bílým Karpatům chránícím kraj.

O vinohrady se zde starají spíše zahradníci, než zemědělci. Vinné hrozny sbírají ručně, s láskou k přírodě a tomu, co nám dává. K výrobě prémiových vín Vinařství Jakubík využívá převážně hrozny z vlastní produkce, protože kontrola nad každou z fází výroby vína je pro něho nejvyšší prioritou. Bobulím se tu dopřává hodně času a slunce, takže když se v listopadu ochutnávají již hotová svatomartinská vína, ve vinařství Jakubík se teprve začíná se sklizní.

V rodině Jakubíků jsou skutečnými patrioty, kteří se hrdě hlásí k cyrilometodějské tradici. Kromě toho, že tito dva věrozvěsti k nám přinesli staroslověnštinu a s ní spjatou vzdělanost, přinesli také vzácný mok tehdejší době a jejich stavu příslušící - víno. Cyrilometodějská tradice je na Moravě pořád živá. Láska, víra a naděje, kterou nám odkázali Cyril a Metoděj, se dodnes snoubí v kraji, lidech a vínu. A právě v duchu cyrilometodějské tradice Vinařství Jakubík produkuje vína, která potěší srdce každého vinařského gurmána.

Galerie