Ochutnejte kus pravé Francie u sebe doma díky výtečným Francouzským lahůdkám

Redakce
19. Listopad 2021
Čtenost článku je: 12275 [?]

Příběh Francouzských Lahůdek začal v roce 2004, kdy dal Marc Gouzer výpověď v lukrativním zaměstnání, aby si pořídil dodávku a se svým psem začal cestovat po Evropě. Po procestování západní Evropy se vydal na východ, kde poznal přátele z České republiky. Po pár měsících strávených v Praze se rozhodl v Čechách zůstat. Čeho si rozhodně všimnul hned, byla všeobecně velmi malá nabídka potravin. Dodnes vzpomíná s úsměvem na to, jak mu chyběla francouzská gastronomie. To byl první krok k úvaze o vlastním podnikání, který si dal za cíl. Jak už to tak bývá, když se pro něco rozhodnete a jdete si za svým, střídají se neúspěchy s úspěchy, důležité je nenechat se odradit a hledat cesty.

Marc se rozhodl pro dovoz sušených klobásek, které jsou velice populární na francouzských trzích. Z počátku byla reakce lidí v tom lepším případě udivená. Například se nejednou stalo, že chtěli na Marca volat kontrolu z hygieny, protože prodává plesnivé zboží, anebo se na prvním trhu v Jihlavě prodala 1 francouzská terina za 80 Kč

Jak už jsem říkal na začátku, důležité je nenechat se odradit. Po čase začnete potkávat ty správné lidi, kteří vám poradí, nasměrují anebo inspirují. Ke klobáskám začal Marc dovážet i francouzské sýry. Tam už byli lidé více důvěřivý, problém ale byl s cenou. Když ale francouzský sýr ochutnáte, je vám jasné, že levný být nemůže – jedná se o ohňostroje chutí, které vás vždy překvapí.

V roce 2019 už byla situace na trhu úplně jiná. Lidé si zboží velice oblíbili, pořadatelé trhů a slavností už sami volali a nabízeli prodejní místa na těch nejlepších akcích v České republice. Jelikož je Marc svobodomyslný člověk, stánkový prodej a celkově atmosféra na trzích, které se často konají v historických částech města, ho velmi baví.

Nyní ho můžete potkat i na Food festivalech, kde vám uvaří středomořskou paellu, brambory na víně se sýrem nebo udělá ty nejlepší bretonské palačinky Crepes.

Klobásky a sýry si můžete objednat na webu www.francouzskelahudky.cz. Vyzkoušet můžete i dárkové balíčky, kterými určitě uděláte velkou radost komukoliv, komu je darujete.

Galerie