Ochutnejte výtečné víno z vinařství Krásná hora

Redakce
21. Prosinec 2020
Čtenost článku je: 14703 [?]

Víno si v poslední době zamiloval opravdu každý – vidíme ho na velkých oslavách, v restauracích i při rodinném posezení. Jak ale vzniká kvalitní a chutné víno, které všichni milují? Kdo přesně taková vína vyrábí? V dnešním článku si představíme úžasné a elegantní vinařství Krásná hora nacházející se na Moravě v obci Starý Poddvorov. Zkušenosti tohoto vinařství hojně vypovídají o chuti jejich vín.

Krásná hora není pouze vinařství, jedná se i o architektonicky nejzajímavější objekt z pohledu vína – její budova vznikla ve spolupráci se slavným architektem Tomášem Havlíčkem, díky němuž získala i mnohá ocenění. Zmiňovali jsme již velké zkušenosti tohoto vinařství, ty totiž sahají až do daleké historie, neboť se tradice výroby vína v rodině dědí již od pradědečka. Nyní se hospodaření věnuje vnuk Marek Vybíral, který se rozhodl povznést vinařství na vyšší úroveň.

Vinařství si lpí na pečlivé výrobě. U vína, tak jako u vinic, se vinařství Krásná hora snaží o co nejšetrnější přístup, při němž co nejméně zasahuje do výroby vína. Také pracují s hned několika vinifikacemi – od kvašení v tanku až po kvašení na slupkách či využití francouzských dubových sudů.

Samozřejmě se při výrobě nezapomíná ani na dodržování všech ekologických pravidel a šetrnosti k přírodě. Při péči o révu se nevyužívají žádné herbicidy ani systémové přípravky – hnojí se jen a pouze vlastním kompostem a bylinnou výsadbou.

Mezi sortimentem odrůd naleznete u vinařství Krásná hora například tradiční francouzské – Pinot Blanc, Pinot Gris, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pinot Noir, Merlot. Za rok se vyprodukuje až 60 000 láhví vína, z čehož asi 65 % míří na export, díky čemuž si na nich může pochutnat až 20 zemí EU, ale třeba i Japonsko a Severní Amerika.

Ochutnejte a poznejte eleganci vín od vinařství Krásná hora i vy sami!

Vinařství Krásná hora

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže