Olgoj Chorchoj, architektonické studio s bohatou historií

Redakce LUXUS.cz
11. Leden 2019

Architektonické studio Olgoj Chorchoj je známé nejen u nás, ale také v dalších evropských státech, jako inovativní designové studio, v němž pracuje tým zkušených designérů. Za svoji existenci, která se píše od roku 1990, získalo řadu prestižních ocenění.

Studio vytváří jedinečné návrhy interiérů a exteriérů pro rezidenční, soukromé, firemní i veřejné prostory, dále pak moderní a nadčasový nábytek, designové sklo, šperky a porcelán.

 

V jeho centru zájmu je především vysoká kvalita přírodních materiálů a práce s nejmodernějšími technologiemi. Tvorba architektonicko-designerského studia měla od prvopočátku velmi široký záběr. Jeho návrhy byly a jsou typické svojí technologickou čitelností a přiznanými materiály.

 

Studio v minulosti pracovalo například se sklářskou hutí Zdeňka Lhotského. Více jak 17 let spolupracuje se sklárnou Kavalier. Své produkty vystavovalo v takových místech, jako jsou newyorská Radio House Gallery či londýnská galeria Vessel.

V roce 2005 započala velmi intenzivní spolupráce se sklárnou Květná, pro kterou byl navržen mimo jiné set Pan Vajíčko, jenž byl v roce 2006 oceněn na veletrhu Ambiente cenou Design Plus. V témže roce započala sériová výroba celosvětových pivních sklenic pro Plzeňský Prazdroj, produkovaných firmou Rastal.