OLGOJ CHORCHOJ SLAVI 25 LET

Official Press Release
Michal Hutta
01. Leden 2015

Olgoj Chorchoj je prestižní designérské studio, které již brzy oslaví své pětadvacáté výročí. Toto renomované studio bylo založeno v průběhu workshopu Vitra Design Musea Michalem Foňkem a Janem Němečkem, kteří v té době teprve studovali na VŠUP v Praze. Jejich první projekty se zaměřovaly na experimentální sedací objekty a koncepty interiérů. 

Official Press Release

Official Press Release

Ale jejich tvorba měla široký rozměr. Na jejich kontě je tvorba celá řada světelných ready made objektů, skleněných váz, porcelánových setů a titanových šperků, po architektonické realizace. Jejich důležitou součástí je design interiérů a rekonstrukce historických objektů a industriálních budov.

Olgoj Chorchoj je známé pro svůj neotřelý inovativní design, jenž se v průběhu těch let dočkal celé řady ocenění. Dnes jde tedy o renomovanou společnost, která je uznávaná mezi odbornou i laickou veřejností v celé České republice i v zahraničí.

Olgoj Chorchoj spolupracuje s mnoha certifikovanými českými sklárnami jako Zdeněk Lhotský ze skláren Kavalier, sklárny Květná a Crystalite Bohemia.

Vytvořili kupříkladu zcela jedinečný set Pan Vajíčko, jenž byl oceněn na veletrhu Ambiente cenou design Plus. Poté vytvořili i jedinečné pivní sklenice pro Pilsner-Urquell.  Z rekonstrukcí historických  a industriálních budov zmíněíme třeba polyfunkční areál M-Factory, činžovní dům na Petrském náměstí a mnoho dalších projektů.

www.olgojchorchoj.cz

Official Press Release

Official Press Release