Pergola ARTOSI z dílny společnosti ISOTRA

Redakce
20. Listopad 2019
Čtenost článku je: 15985 [?]

Pergoly představují v zahradě či na terase malou oázu klidu, kterou občas potřebuje každý z nás. Vytváří elegantní prostředí a maximální pohodlí téměř po celý rok. Svým výjimečným designem budou dotvářet Vaše nové zážitky v zahradě. A právě proto v posledních letech, přední výrobce stínící techniky, společnost ISOTRA uvedla na trh hned několik druhů pergol.

Jednou z nich je samonosná bioklimatická pergola ARTOSI, která je absolutní novinkou, jež přichází přímo z vývojového oddělení společnosti ISOTRA. Tato pergola svým inovativním a čistým designem splňuje náročné požadavky současného uživatelského komfortu nejen tím, že může mít šířku až 4 metry, výsuv až 7 metrů a výšku až 3 metry, ale také jejími dalšími přednostmi. Hliníkové lamely lze orientovat od 0° do 130°, samozřejmostí je dokonalé těsnění a sklon lamel pro řízený odtok vody stojkou. Nosnost lamel je od 116 kg/m2 při 4 metrové šířce pergoly. Do pergoly je možno integrovat stínicí prvky, mezi nimiž můžeme jmenovat screenové rolety nebo venkovní žaluzie a také LED osvětlení.

Další předností pergoly ARTOSI, kterou ocení úplně každý, je možnost rozdělení střechy na více nezávislých sekcí ovládaných individuálně podle pozice slunečních paprsků. Lamely jsou tvarově optimalizovány tak, aby vykazovaly co nejlepší pevnostní výsledky s co nejmenším nárokem na materiál. Pohon je umístěn v obvodovém rámu, což zajišťuje, že není viditelný z žádné strany a nenaruší tak celkový vzhled pergoly. Je použit standartní žaluziový motor Somfy, přičemž je možné použít veškeré běžně použitelné příslušenství.

Stojku pergoly lze umístit až jeden metr mimo roh pergoly. Jednotlivé pergoly lze k sobě spojit, potom ve spoji pergol zůstává pouze jedna stojka. Pergolu ARTOSI lze sestavit až pěti způsoby a lze kombinovat volně stojící část s částí kotvenou do zdi. Pergolu ARTOSI si je možné vybrat v šesti různých barvách, od světlé bílé až po tmavě šedou či stříbrnou. Lze ji také vyrobit s neuvěřitelnou přesností na jeden centimetr a tím i dokonale uzpůsobit Vašim potřebám. Montáž i demontáž lamel je tak  jednoduchá, že ji lze provést svépomocí, a nejen proto je sestavení pergoly vysoce variabilní. Můžeme konstatovat, že vzhledem ke všem těmto parametrům pergoly je její cena také významnou předností.

Více nejen o pergolách, ale i dalších výrobcích z oblasti stínění se můžete dozvědět na webových stránkách ISOTRA.

Pokud Vás zaujala firma, můžete si o ní pustit jejich video.

ISOTRA a.s.

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

ISOTRA a.s.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže