Petra Ondrušová, ředitelka ErstePremier - Ženy v businessu

Rozhovor sepsal Redakce Luxus.cz
13. Květen 2019

Petra Ondrušová svou profesní kariéru spojila s prémiovým bankovnictvím. Posledních dva a půl roku řídí tým Erste Premier a je zodpovědná za portfolio více než 34 tisíc klientů. Volný čas věnuje rodině, příležitostně sportu a cestování. Právě záliba v cestování ji zavedla do hotelu Martinhal, Cascai v Portugalsku, kde se začátkem dubna konala konference pro podnikatelky a ženy v businessu. S účastníky se Petra Ondrušová podělila o své zkušenosti, jak úspěšně skloubit dohromady roli matky a manažerky.

Otázka
Aktuálně jste přednášela na podnikatelské konferenci v Portugalsku. Dojmy, které jste si přinesla?
Odpověď
Konference byla skvěle zorganizovaná, obsahově velmi zajímavá. Letošní téma bylo "Ženy v businessu” a přednášející z různých států světa prezentovali inspirativní myšlenky a velmi osvěžující pohledy na fungování firem a podnikání. Viděli a slyšeli jsme pohledy a názory žen - podnikatelek, ale i zástupců velkých korporací.
Informace ke konferenci jsou ke stažení na stránkách hotelu Martinhal (www.martinhal.com/cascais/pt/the-martinhal-entrepreneurship-event).

Otázka
Konference se konala v unikátním dětském hotelu Martinhal Cascais. Neobvyklé místo konference, nemyslíte?
Odpověď
Souhlasím, že je to neobvyklé místo pro uspořádání konference, ale musím ocenit nápad organizátorů. Zakladatelka Martinhal Family Hotels&Resorts Chitra Stern je velmi úspěšnou podnikatelkou se zkušenostmi z velké korporace, která všem přítomným ženám ukázala, jak komplexně může být postaráno o celou rodinu v luxusním resortu, který je zároveň velmi přátelský vůči našim ratolestem. Bylo úžasné, že jsem s sebou mohla vzít do Martinhalu partnera a naši tříletou dceru, považuji to za krásné a vstřícné gesto.

Otázka
Jaké téma jste si zvolila pro svou přednášku?
Odpověď
Svou přednášku jsem nazvala “Delegování – správný čas a správné místo”. Je to téma, se kterým se jako manažerka a matka denně potýkám, doufám, že úspěšně:-). Umění delegovat je dle mého názoru schopnost nebo dovednost, která je klíčová pro přežití v dnešním uspěchaném světě plném informací, které se na vás valí ze všech stran. Ženy (ale i muži), kteří řídí svůj business nebo zodpovídají za tým lidí v korporaci, musí být schopni delegovat úkoly nejen na své kolegy, ale i na členy rodiny.

Otázka
Warren Buffett říká, že ženy jsou v businessu podceňované. Váš názor?
Odpověď
Já s tímto názorem souhlasím. Sama osobně znám spoustu inspirativních a úspěšných žen, které mnohdy zvládají své role lépe než muži:-). Ostatně, mnoho takových jsme mohli vidět a slyšet právě na konferenci v Portugalsku.
Otázka
Kdo z dalších zúčastněných speakerů Vás inspiroval?
Odpověď
Svým způsobem mě inspiroval každý ze zúčastněných speakerů. Sdílené zkušenosti a příběhy jsou to nejcennější, jelikož to není teorie, ale život a s ním spojené podnikání nebo kariéra v korporaci. Inspirovat vás může jedna myšlenka nebo celý příběh, důležité je, jak je následně sama využijete. Velkou inspirací je pro mě určitě příběh Chitry Stern, zakladatelky Martinhal Family Resorts.
Otázka
Jak Erste Premier podporuje v rámci svých aktivit začínající podnikatelky?
Odpověď
Erste Premier nabízí komplexní péči a poradenství klientům - fyzickým osobám, věnujeme se tedy retailovému bankovnictví. Naše mateřská banka Česká spořitelna ale začínající podnikatele a star-upy dlouhodobě podporuje. Poskytuje jim poradenství, včetně konzultace business plánu, nabízí speciální produkty s podporou Evropského investičního fondu, ale především je banka již dlouhodobě partnerem konferencí, eventů a speciálních projektů určených začínajícím podnikatelům, do kterých se také aktivně zapojuje.
Hlavním a dlouhodobým projektem ČS podporující začínající podnikatele a start-upy je unikátní koncept Mash Up, který organizuje ve spolupráci s ImpactHUBem. Umožňuje propojování start-upů, zakladatelů firem a investorů. Mash Up je série networkingových eventů odehrávajících se ve třech největších městech ČR (Praha, Brno, Ostrava), v rámci kterých mají začínající podnikatelé možnost představit své zajímavé projekty a podnikatelské záměry zainteresované veřejnosti a oslovit potenciální investory.
Otázka
Máte nějaký vzor v ženském světě?
Odpověď
Vzorů v ženském světě bych já i další ženy určitě našly nespočet a můžeme hledat v různých i vědeckých oborech, v současnosti i dávné minulosti. Mě osobně vždy inspirovaly a inspirují silné a pracovité ženy, které mají svou vizi a jsou schopné pro její uskutečnění tvrdě pracovat - a jak se říká, jít za svým cílem, nebo chcete-li snem. Většinou jsou to ženy, které jsou nejen chytré, ale i vnímavé k ostatním a především samy k sobě. Rozvíjí a posouvají sebe, ale i své okolí. Koneckonců, takových žen bylo na konferenci hodně.
Otázka
V čem Vás inspirují muži? Jakou jejich vlastnost byste ráda měla?
Odpověď
Absolutní soustředění na jednu věc a schopnost “odfiltrovat” veškerý okolní svět. To je něco, v čem mám já sama stále rezervy a ráda se od mužů tuto schopnost naučím:-).
Otázka
Co je z Vašeho pohledu nejdůležitější investicí v životě?
Odpověď
Myslím si, že nejdůležitější investicí v životě je určitě vzdělání. To je něco, co vám nikdo nikdy nevezme. Něco, co tvoří pevný základ vašeho života, na kterém je potřeba neustále dál stavět. Rozhodně tím nechci říct, že vzdělání se automaticky rovná úspěchu a spokojenému životu, ale zcela jistě nás podstatně formuje. A když se k tomu přidá škola života… :-).
Děkujeme za rozhovor

Martinhal Cascais

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže