PETROF: s láskou k hudbě a řemeslu

10. Říjen 2018 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16679

Snad každý Čech zná českou značku Petrof, která již více jak 154 let vyrábí ty nejkvalitnější klavíry. V současné době je největším výrobcem akustických klavírů a pianin v Evropě. Obchoduje na 5 kontinentech a vyváží do více než 65 zemí celého světa. Piana Petrof si oblíbili hudebníci z celého světa pro jejich neobyčejně měkký, něžný, kulatý a romantický tón.

Od doby, kdy vzniklo první piano, se toho ve výrobě Petrof mnoho nezměnilo. Stále je založena na kvalitní ruční práci a pečlivém výběru materiálů. Klavíry Petrof vznikají v Hradci Králové a jsou nositeli mnoha ocenění. Zmiňme z nich například medaili krále Jiřího z výstavy v Londýně, Grand Prix z Paříže, Barcelony nebo Bruselu, titul Rodinné stříbro či Czech Goodwill 2015. Všechny nástroje jsou navíc označeny pečetí European Excellence, jež dokládá evropský původ a kvalitu používaných materiálů.

Nabídka klavírů a pianin Petrof je obrovská, takže dokáže uspokojit jak klavíristy, kteří si hrají doma sami pro sebe, tak profesionály. Velmi oblíbené jsou nástroje, které jsou inspirované uměleckými styly. Pro ty nejlepší hráče jsou určeny nástroje prémiové značky ANT. PETROF, která vznikla před čtyřmi lety.

Mezi skutečně unikátní kousky se řadí umělecký hudební nástroj P 194 Sabina. Tento menší koncertní model má velmi neobvyklý design. Podle návrhu Petera Kršáka, slovenského režiséra, vznikl klavír P 210 Peter Krsak. Je určen pro vysoce náročného zákazníka.

Reprezentativní doplněk do barokních interiérů je křídlo P IV Baroko. Každý hráč si zamiluje nejen jeho jedinečný vzhled, ale i jemný a kulatý tón. Opravdovým hudebním pokladem je pak klavír Rokoko Gold v barvě slonové kosti a se zlacenými prvky. V nabídce Petrofu je toho však tolik, že bude lepší, když si ji prohlédnete sami. Nebudete vědět, jaký úchvatný hudební kousek bude pro Vás ten „nej“.

Galerie