Poznejte kolekci Brioni jaro/léto 2023 oslavující Řím

28. Červen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 18455

Roma, città eterna, je hlavním městem s tisíciletou historií, stejně jako je to způsob života. Hromadění faktů a artefaktů zde vytvořilo osobitý způsob myšlení – nonšalanci, schopnost dívat se na vše s nadhledem, lehkostí a hravostí, v konečném vědomí, že nic není ve skutečnosti trvalé, ale vše zůstává. Jako typický římský dům je Brioni hluboce pohlcena tímto étosem, což je ve skutečnosti také způsob oblékání.

Maison jako dodavatel naprostého kumštýřství podporuje jemný pohled na krejčovství: takové, které skrývá dokonalost a vzácnost pod pláštěm lehkosti a navrhuje spontánní způsoby, jak si hrát s oděvy. Postoj, který se objeví, je klidný, přemýšlivý lesk. Kolekce Brioni jaro/léto 2023 je dalším vpádem do římské nonšalance, ve městě i mimo něj, do kouzelných růžových zahrad oddělených od shonu městského života podél nádherných břehů. Kolekce má svěžího, plenérového ducha, který je zachycen v nekonvenčních tvarech, v měkkosti krejčovství, které nikdy nepřemůže nositele, naznačuje uvolněný způsob s formálností. To vše v letních, malířských barvách.

Vše je měkké a lehké, určené k pohybu s tělem a doprovázející gesta. Všechno, ať už je to oblek nebo trenčkot, sportovní halenka s malým límečkem a polní sako nebo večerní kostým s šátkovým límečkem, je vyrobeno v komickém stylu a působí spíše nenuceně než strnule. Spontánnost je ve skutečnosti synonymem v šatníku vhodném pro každou příležitost, od formálního po volnočasové, vždy s městským, důstojným dojmem a doplněným mokasíny s kulatou špičkou a koženými sandály. Oblek seersucker se nosí s odpovídající košilí a bez kravaty. Polní a pracovní bundy kreslí elegantní linii; bomber bunda střižená do poddajného semiše hladí tělo stejně jemně.

Lehkost je věcí konstrukcí, ale i materiálů – prané hedvábí, saersky, extrémně lehké vlny a len, lehký úplet na podsady; strukturovaný úplet myšlený jako svrchní oděv. Roma je pro Brioni konečně cestou s barvami – sklon k odstínům, které jsou syté i tlumené, husté a světlé, inspirované jeho uměleckým a přírodním dědictvím. Kombinace koňakově hnědé, zemité, žluté, modré, šedé, černé a bílé spolu s akcenty růžové, oranžové a baby blue v oblecích definuje tuto kolekci.

Večerní prádlo nachází hlavní inspiraci v archivech Brioni, kde je kreativita nakonec vyjádřena prostřednictvím módních látek a neočekávaných barev. Vzácný hedvábný žakár vyrobený na starých tkalcovských stavech Setificio Leucianem, dodavatelem Reggia di Caserta, je poté ušit na míru do jedinečných kusů. Hromada podlouhlých, skvěle ušitých outfitů přináší stejnou sartorial chuť, stejně snadnou přesnost v kolekci dámských kapslí jako výraz jemné smyslnosti. Lehké kousky bez podšívky se vyvíjejí přímo z pánského šatníku, vyřazují stejné látky, ale hrají si s prodlouženými délkami, které naznačují splývavost a eleganci. Konečným vyjádřením takového římského smýšlení je trvalost – oděvy vyrobené tak, aby dlouhodobě doprovázely život, hledající věčnou krásu.

Galerie