NEWS & ARTICLES

Poznejte výjimečnou gastronomii v restauraci Salabka

ARTICLE BY

Překvapující kombinace, tradiční recepty, moderní pojetí, čerstvé a kvalitní suroviny...To je alfou i omegou kuchyně restaurace Salabka. Ať již ochutnáte kterýkoliv z pokrmů připravených týmem šéfkuchaře Petra Kunce, oceníte nápaditost autorsky sestavených jídel, souznění i kontrast použitých ingrediencí a styl, s jakým je pokrm podáván. A co když navíc ochutnáte některé z oceňovaných vín z hroznů révy z jižních svahů tamního vinohradu, které se zde po staletí pěstují? Zažijete ryze nevšední zážitek!

Restaurace Salabka je citlivě zrekonstruovaná usedlost s historií sahající do 13. století. Odedávna zde byly vinice s odrůdami burgundské révy, jež tu naleznete i nyní. Právě z oněch časů pochází objevené historické sklepy, které tu využívají pro svá vína a která zde můžete také ochutnat.

Vedle této nádherné vinice, jež je svou rozlohou takřka 4 hektarů největší v Praze, a moderního vinařství, zde najdete restaurant s prosluněnou terasou, apartmány ve stylu francouzských viničních domů a také palírnu - první pražský soukromý lihovar.

Do Salabky můžete zajít okusit degustační menu. To zahrnuje kachní paštiku s pečenými švestkovými povidly, šneky s petrželovým kroupovým rizotem, halibuta s celerovým pyré, hovězí žebro s černým kořenem a salátem waldorf, yuzu meringue, horký karamelový koláč s datlemi a na závěr selekci sýrů.

K tomu všemu můžete popíjet vynikající vína a sdílet tento výjimečný zážitek s lidmi, na kterých Vám záleží.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

VINAŘSTVÍ A RESTAURANT SALABKA
778036602
salabka@salabka.cz
K Bohnicím 2, Praha

Firemní články

Poznejte výjimečnou gastronomii v restauraci Salabka

14.2.2017

Překvapující kombinace, tradiční recepty, moderní pojetí, čerstvé a kvalitní suroviny...To je alfou i omegou kuchyně restaurace Salabka. Ať již ochutnáte kterýkoliv z pokrmů připravených týmem šéfkuchaře Petra Kunce, oceníte nápaditost autorsky sestavených jídel, souznění i kontrast použitých ingrediencí a styl, s jakým je pokrm podáván.

Official Press Release

LÁSKY ČAS V GURMET RESTAURANTU SALABKA

10.2.2015

Zavítejte za nevšedním valentýnským zážitkem do pražské Troji. Na svátek všech zamilovaných tu na vás čeká restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím, situovaný v místě historické usedlosti a vinice Salabka s 800-letou tradicí pěstování vína.

Official Press Release

V PRAŽSKÉ TROJI SE OTVÍRÁ NOVÝ GURMET RESTAURANT SALABKA S VLASTNÍ VINICÍ A VINAŘSTVÍM

4.6.2014

Víte, že již několik dnů můžete vyrazit do gurmet restaurantu v pražské Troji? Jde o restauraci s vlastní vinicí a vinařstvím, otevřenou v místě historické usedlosti a vinice s víc než osmisetletou tradicí pěstování vína.