Prestige Selection: RUM LA HECHICERA – TEKUTÉ ZLATO Z KOLUMBIE

Redakce
27. Prosinec 2021
Čtenost článku je: 16672 [?]

La Hechicera, španělský výraz pro čarodějku, je prémiový celosvětově oceňovaný rum vyráběný v Kolumbii pod pečlivým dohledem rodiny Riascos, která se věnuje výrobě rumu po více než tři generace. Odborníky často označovaný jako tekuté zlato, rum je vyráběn tradičním řemeslným způsobem a vypráví světu příběh o fascinující kolumbijské kultuře, historii i magické přírodě. V České republice je značka nově zastupována společností Jan Becher Pernod Ricard, která milovníkům rumu přináší směs 12 až 21letých rumů La Hechicera Reserva Familiar zrající v sudech po bourbonu. Exkluzivní zdobená láhev s obrázky místní fauny a flóry ukrývá jeden z nejexkluzivnějších rumů na trhu. La Hechicera byla vyhlášena v San Franciscu rumem roku 2013 a od té doby získala mnohá ocenění.

Rum La Hechicera, vznikající v destilerii Casa Santana Ron y Licores ve městě Barranquilla na karibském pobřeží Kolumbie, uvedla na trh v roce 2012 rodina Riascos, která se zabývá výrobou rumu přes tři generace. Miguel Riascos starší započal rodinnou cestu k rumu v 90. letech minulého století, když se vydal prozkoumávat nové obchodní příležitosti na Kubě, kde mu bylo umožněno spolupracovat s předními výrobci rumu na ostrově a investovat do destilerie v Barranquille. Zajímavé je, že Casa Santana Ron y Licores byla založena v roce 1993 jako nezávislý výrobce rumu. Na rozdíl od jiných kolumbijských výrobců lihovin, z nichž většina je kontrolována vládou, je Casa Santana nezávislá díky svému umístění ve svobodné zóně Barranquilla (tzv. Zona Franca).

Na proces zrání a míchání rumu La Hechicera dohlíží elitní japonsko-kubánský master blender Giraldo Mituoka Kagana, který do destilerie Casa Santana nastoupil v roce 2002. Pod jeho vedením se značka stala jedním z nejlepších rumů na světě. La Hechicera se staří systémem solera a jedná se o blend 12 až 21letých rumů z kolumbijských a kubánských destilerií. Rum je stařený v malých várkách v jednou použitých sudech z bílého amerického dubu a vyráběný podle tradičních metod bývalých španělských kolonií. Metoda kontinuální destilace přispívá k tomu, že rum La Hechicera je velmi jemný a vybalancovaný a umožňuje stárnout rumu několik desetiletí, aniž by se stal v sudu příliš agresivním nebo silným. Výsledná tekutina je stoprocentně bez přidaného cukru.

La Hechicera Reserva Familiar má tmavou mahagonovou barvu s červenými odlesky a vyznačuje se komplexními hlubokými dřevitými tóny. Opojnou vůni karamelu a pomerančové kůry následuje výrazná chuť s tóny tabáku, pražené kávy a koření, jako je chilli, černý pepř a skořice. Závěr na patře je příjemný a hladký. Aroma a chuť rumu nejlépe vyniknou v čisté podobě při pokojové teplotě, La Hechicera je však skvělým rumem také pro klasické rumové koktejly.

Zdobená láhev umístěná v boxu ve stejném designu oslavuje bohatou kolumbijskou faunou a flórou nacházející se v okolí destilerie. Nepřehlédnutelným prvkem je velká zářivě modrá pečeť nesoucí nápis Ron Colombiano a symboly rovněž evokující svět přírody.

Začátkem roku získala společnost Pernod Ricard, světový výrobce a distributor prémiových alkoholických nápojů, většinový podíl značky La Hechicera. „Pernod Ricard kontinuálně globálně investuje do akvizic vysoce kvalitních značek třtinových rumů, neboť v této kategorii společnost vidí ohromný potenciál do budoucna. La Hechicera tak není ani první, ani poslední značkou, neboť například v České republice je tento tzv. cane rum velmi oblíbenou a trendující kategorií,“ říká Petr Polák, marketingový ředitel českého distributora Jan Becher Pernod Ricard, který je součástí globální skupiny, a dodává: „Mám radost, že Pernod Ricard zde v České republice a na Slovensku jsou prvními trhy po domovské Kolumbii, které značku La Hechicera přebírají do vlastní distribuce. Je to jeden z nejjemnějších rumů na trhu a určitě s ním máme velké plány.“ Zakladatel a generální ředitel značky La Hechicera Miguel Riascos k akvizici říká: „Po předchozí úspěšné spolupráci se Pernod Ricard ukázal být pro značku La Hechicera vhodným partnerem. Vášeň společnosti pro terroir a její rozsáhlá distribuční síť zajistí, že naše značka zůstane věrná svým kolumbijským kořenům i vizi svých tvůrců a zároveň osloví nové spotřebitele.“

Cena: 1145 Kč
K dostání ve vybraných obchodech a e-shopech.

Prestige Selection

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Firemní články

Prestige Selection: RUM LA HECHICERA – TEKUTÉ ZLATO Z KOLUMBIE
Limitovaná edice rumu Havana Club Rum of Skepta
HAVANA CLUB VERDE: VÝJIMEČNÉ SPOJENÍ RUMU S BYLINKAMI A CITRUSY
UNIKÁTNÍ GIN KI NO BI S JAPONSKÝM SRDCEM U Prestige Selection
Limitovaná edice Absolut Movement oslavuje diverzitu a soudržnost
HAVANA CLUB PŘEDSTAVUJE NOVÉ SBĚRATELSKÉ RUMY
Prestige Selection nabízí alkohol v láhvích s ručně psaným vzkazem
Značka Perrier-Jouët zažívá historický moment předání otěží ženě
Potěšte svou maminku pravým šampaňským MUMM
Kouzlo ručně psaného vzkazu na láhvi
Havana Club odhaluje TRIBUTO 2019 – jedinečný rum vyrobený třemi generacemi mistrů kubánského rumu
CHIVAS REGAL 18 v novém kabátě
Jameson Black Barrel: irská whiskey pokřtěná ohněm
Ochutnejte lahodnou novou Absolut Elyx, absolutně luxusní vodku
Růžové léto s Beefeaterem pink
OSLAVTE INDIVIDUALITU S LIMITOVANOU EDICÍ GINU `BE BEEFEATER‘. BE ORIGINAL. BE CREATIVE. BE LONDON.
THE GLENLIVET NÀDURRA - TŘI UNIKÁTNÍ PŘÍRODNÍ WHISKY VYRÁBĚNÉ S DŮRAZEM NA TRADICI
TRIBUTO COLECTION – NOVÁ EDICE PRESTIŽNÍCH RUMŮ HAVANA CLUB
THE BLEND BY CHIVAS: OBJEVTE UNIKÁTNÍ UMĚNÍ MÍCHÁNÍ WHISKY
EXKLUZIVNÍ POP-UP STORE CHIVAS V OBCHODNÍM CENTRU CHODOV
WHISKY CHIVAS REGAL ULTIS – ESENCE PRAVÝCH MUŽŮ
Francouzský vinařský dům G.H.MUMM představuje nové luxusní šampaňské G.H.MUMM Demi-Sec
OSLAVA LÁSKY SE SKLENKOU RŮŽOVÉHO ŠAMPAŇSKÉHO

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Prestige Selection

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže