Připravte své chuťové buňky na nadcházející léto s bublinkami nejvyšší kvality

25. Květen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 24. 06. 2023

Teplejší dny, více sluníčka a sklenka svěžího Prosecca patří k sobě. V Itálii vědí, jak na něj, a přední český prodejce kvalitních vín Umění vína nabízí svým zákazníkům to nejlepší z tamní produkce. Vyberte si ze třech rodinných italských vinařství, která se na výrobu Prosecca specializují:

PROSECCO VALDOBBIADENE SUPERIORE DOCG EXTRA DRY

Italské šumivé víno z vinařství Colsaliz v oblasti Veneto nabízí neodolatelnou lehkost, svěžest a jemnou ovocnost. Toto extra suché Prosecco je vyrobeno z odrůdy Glera, která mu propůjčuje charakteristické aroma bílých květů a bílého ovoce. Výroba Prosecca je založena na šetrné metodě Charmat, při které jsou využity pouze ručně sbírané hrozny ze vlastních vinic. To přispívá k vytvoření specifického šumivého vína s výjimečným profilem chuti. Prosecco je skvělým aperitivem a také skvěle doplňuje středomořská jídla, jako jsou saláty, rybí pokrmy a lehké dezerty.

ITINERA PROSECCO ROSÉ BRUT MILLESIMATO 2020 DOC

Vinařství Itinera z italského regionu Veneto přináší do světa speciální verzi italského šumivého vína - Prosecco Rosé. Toto unikátní víno je vytvořeno z odrůd Glera a Pinot Noir, a svým světle růžovým odstínem láká již na první pohled. Jeho vůně je příjemně květinová s jemnými tóny lesních jahod a okvětních lístků růží. Itinera Prosecco Rosé se na patře projevuje svěžestí a osvěžující chutí červeného ovoce, vyváženou kyselostí a suchým závěrem. Je to víno s mnoha možnostmi, které si můžete vychutnat samostatně jako aperitiv nebo ho sladit s různými pokrmy, včetně mořských plodů, salátů a lehkých těstovinových jídel. Itinera Prosecco Rosé je také oblíbenou volbou pro oslavy a výjimečné příležitosti, které si zaslouží oslavit stylově.

PROSECCO DOC FRIZANTE - CA´DI ALTE

Pochutnejte si na jedinečném perlivém víně z venkovské oblasti Veneto, které se vyznačuje svou lehkostí a jemností. Díky zvláštním půdám, které jsou tvořeny sopečnými a morénovými materiály, a příznivému mírnému klimatu s hojným slunečním zářením, se tato oblast stala ideálním místem pro vinohradnictví. Perlivé víno je vyrobeno z nejvyšší kvality hroznů a prošlo fermentací v nerezových nádobách pomocí metody Charmat. Tento inovativní výrobní postup se vyznačuje nižšími náklady díky menší potřebě ruční práce a kratšímu dozrávání ve speciálních nádobách.

Galerie